Hibátlan rajtot akar a Csíkszereda

A Sportklub is megkezdi a középszakaszt az Erste Ligában. A Vienna Capitals ellen kötelező a győzelem.

Szorgalmasan játszotta a meccsszerű edzéseknek beillő román bajnokikat a Csíkszereda az alapszakasz befejezése és a középszakasz kezdete közötti időben. Ezeken elsősorban a góllövést gyakorolták a játékosok, hiszen 54-szer találtak be az ellenfelek hálójába. Előbb a Galati ellen nyertek idegenben 7-1-re, majd következett a Steaua elleni 8-5 Brassóban, végül egy oda-vissza a Sportul ellen, elsőre 15, másodjára 24 lőtt góllal 0 kapott gól ellenében. Minden valószínűség szerint jól választotta meg az edzésprogramot a csapat, hiszen szerdán az Erste Liga leggyengébbje, a Vienna Capitals farmcsapata érkezik a Vákár Lajos csarnokba. A Sportklub számára ez a mérkőzés a kötelező győzelem kategóriába tartozik, ég és föld a különbség a két csapat minősége között. Az évtized meglepetése lenne a bécsiek pontszerzése. Ezt támasztja alá az eddigi két szeredai alapszakasz-mérkőzésük is, amelyeken egy 5-2-es és egy 6-2-es győzelem született. A csíkiak a csapat élesítésénél tartanak a rájátszás előtt, aligha nagyképűség azt remélniük, hogy meg fognak előzni legalább egy csapatot a középszakasz végelszámolásánál.

SCC-VC2_20171228-900

Fotó: Pál Zoltán (Csíkszeredai Sportklub)

A bécsiek fogadkoztak az erdélyi túra előtt, hogy teljes erőbedobással mennek a rájátszásba. Az erőbedobás meg is volt, csak éppen a haszontalanabb fajtából. Amikor már minden eldőlt hétfő este Brassóban, két verekedés is történt a bécsi fiatalok heves részvételével, ám túl későn ahhoz, hogy ez felrázza a csapatot. A kiállítások nyomán Johannes Leitner kihagyja a szerdai szeredai meccset, így Christian Dolezalnak mindössze három sorra való mezőnyjátékosa lesz. Hétfőn Brassóban csak annyi látszott abból, hogy nagy lendülettel indul neki a Vienna a középszakasznak, hogy valóban lendületesen kapta a gólokat. Szám szerint 8 perc 17 másodperc alatt hármat úgy, hogy addigra Christian Dolezal már az idejét is kikérte. az első szünetben 4-1, a másodikban 7-1 volt a Brassó javára, a harmadik harmad pedig a kiállításoké volt, abban a 20 percben 119 percnyi kiállítást érdemelt ki a két csapat. Nem csoda, hogy a meccset követően Dolezal tőle szokatlanul kemény kritikával illette játékosait. “Kínos mérkőzés volt a számunkra – mondta a Capitals edzője. – Rosszul játszottunk, összpontosítás nélkül. A Brassó volt a jobb csapat, energikusabb és szervezettebb. Ezen a szinten nem fogadható el, hogy így teljesítsünk, fegyelmezetlenül játszva, és a meccs végén bután viselkedve.” Így aztán Csíkszeredában a csapat legnagyobb feladata az lesz, hogy ismét megmutassa, képes a feladatra koncentrálva, fegyelmezetten, sportszerűen játszani.

“A középszakaszban a lehető legtöbb pontot szeretnénk begyűjteni, minden meccsünket komolyan vesszük – nyilatkozta a Sportklub előzetesében Hozó Levente másodedző. – A célunk, hogy a csapatot minél jobban élesbe hozzuk a rájátszás előtt. A Vienna Capitals elleni meccs is ezt szolgálja. Papíron kötelező a győzelem, bár Brassóban egy kellemetlenebb ütközősebb és ezáltal durvább arcukat mutatták.”

SC Csíkszereda–Vienna Capitals II 7-4

A Sportklubnak 40 percnyi jó játék is elég volt a bécsiek elleni sikerhez.

A hazaiak jól kezdték a mérkőzést: a 3. percben emberelőnybe kerültek, azt pedig bő 1 perc alatt gólra váltották Radim Valchar révén. A 12. percben Fodor Csanád megszerezte a második hazai találatot, amit követően durva játék miatt ki is küldték a büntetőpadra. A Vienna Capitals II nem használta ki az előnyt, sőt nem sokkal később újabb gólt kapott, Valchar meglőtte önmaga 2., csapata 3. találatát. A második harmad elején Gert Karitnig szépített, de ennél tovább nem jutottak a középső húsz percben, miközben a csíkiak két újabb előnyt használtak ki. A záró játékrész 55. másodpercében Farkas Tamás góljával már 6-1-re vezettek, sőt az 52. percben Antal Zsombor még tovább nőtt a Sportklub előnye. Ezután kiengedtek a hazaiak, a bécsiek kozmetikáztak az eredményen, így 7-4-es vereséget szenvedtek.