Duchene nélkül szárnyal a Colorado

Hétfőn a Toronto volt az áldozat, sorozatban tizedik győzelmüket aratták. Vasziljevszkij hetedszer nem kapott gólt, egyre jobb formájának köszönhetően a rájátszás kapujában a Minnesota.

A franchise csúcsát 1999-ben érték el, akkor 12 győzelmet számláló sorozatot produkáltak. Négyen is betaláltak a Maple Leafs kapujába, így hiába vezetett a kanadai csapat 2-1-re a meccs felénél, a végén Gabriel Landeskog üres kapura elért találatával a vendégek örülhettek. Érdekesség, hogy a Toronto szabálytalanság nélkül hozta le a meccset, azonban az előnyökkel nem tudtak mit kezdeni, még kettős fórban is képtelenek voltak betalálni. Matthews egyik gólját kapus akadályozása miatt elvették a második harmadban, de két percen belül újra betalált. A 29 védést bemutató Jonathan Bernier korábban három szezonon át védte a Maple Leafs kapuját, már kilenc nyert meccsnél jár zsinórban, a klubcsúcsot Patrick Roy tartja 11-gyel.

Auston Matthews, Jonathan Bernier
Fotó: Nathan Denette/The Canadian Press via AP

A Tampa Bay Lightning chicagói vendégjátékán is a kapus volt a meccs hőse. Andrej Vasziljevszkij 40 védést mutatott be és shutoutot ért el. A góllövéssel mindkét oldalon meggyűlt a bajuk a játékosoknak, Chris Kunitz a 38. percben talált be emberhátrányból. A vége 2-0 lett, a liga egyik legerősebb csapata három meccse nem nyert, a hétfői győzelemhez elsősorban emberhátrányos védekezésben kellett javulnia, ki is védekezték mind a hat hátrányt, sőt, gólt is szereztek az egyikből. Ez volt a hetedik shutoutja Vasziljevszkijnek, amivel magasan vezet a ligában, a Bishop, Bobrovszkij, Helleybuck hármas áll a második helyen néggyel. 39 meccsen szerzett 28. győzelmének szintén nincs párja. Győzelmével a Tampa visszavette a vezetést a ligában a Vegastól, bár egy meccsel többet játszottak náluk.

A játéknap másik shutoutját Petr Mrázek mutatta be. A Detroit Red Wings a New Jersey Devils otthonába látogatott és mindhárom harmadot 1-0-ra nyerve magabiztosan szerezte meg a győzelmet. Ehhez itt is kellett a speciális egységek teljesítménye, öt emberhátrányt védekezett ki a csapat. Mrázek utoljára január 14-én a Chicago otthonában volt kezdő, akkor is lehúzta a rolót.

Egyre jobb formában játszik a Minnesota Wild, 12 meccs alatt a nyolcadik győzelmüket szerezték, ezúttal a gyengélkedő Ottawát fogadták. Zach Parise már az első percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, amit Matt Duchene egyenlített ki a meccs felénél. A döntés az utolsó 20 percre maradt, előbb Jason Zucker szerezte vissza a vezetést, majd Mikael Granlund használt ki egy emberelőnyt, ezzel alakult ki a 3-1-es végeredmény. A Wild az utolsó 18 meccséből 17 alkalommal szerzett legalább egy pontot, és ezzel közvetlenül a vonal alatt vannak.

Meglepetésre elhozta a két pontot a Saddledome-ból a Buffalo Sabres. Jack Eichel a hosszabbításban lőtt győztes gólt, a csapatnak az utóbbi 9 meccsen ez volt a második győzelme. Chad Johnson kapus vendégként tért haza szülővárosába, Calgarybe, és az extra motiváció 32 védéshez segítette hozzá.

Az Islanders Arizonában lépett jégre, itt sem bírtak egymással a csapatok 60 perc alat. Nick Cousins és Anthony Beauvillier egyaránt két-két gólt szerzett, a különbség annyi volt, hogy Cousins a második gólját a hosszabbításban szerezte, ami győzelmet jelentett csapatának. A 20 éves Beauvillier két nap alatt másodszor szerzett két gólt, a Chicago ellen ez elég volt a győzelemhez, Arizonában társak hiányában nem.