Gyerehokizni EBYSL-csapataink nem bírtak a Salzburggal

Az U20-as osztrák ligában a MAC és a Fehérvár is alulmaradt Salzburgban. Az Ifj. Ocskay Gábor JA nyert a MAC ellen az U16-os bajnokság rangadóján.

EBYSL

A Fehérvárnak és a MAC-nak sem sikerült legyőzni a Red Bull Salzburgot az EBYSL Master-csoportjában a hétvégén. Ehhez a fehérváriak voltak közelebb, hiszen a 36. percben már 4-1-re is vezettek. Az osztrákok azonban villámgyorsan, két perc alatt egyenlítettek. Miután a rendes játékidőben már nem esett gól, a győzelem hosszabbításban dőlt el: a Salzburg 5-4-re nyert. A MAC az első harmad után 2-0-ra vezetett az osztrákokkal szemben, de a folytatásban az ellenfél átvette az irányítást, s végül 6-3-ra nyert. Ugyanez a végeredmény született a Fehérvár és a Znojmo mérkőzésén a magyar csapat javára.

A Kvalifikációs A csoportban a Vasas 8-1-re nyert az Innsbruck ellen, a B csoportban a KMH 3-1-re verte az UTE-t.

A Kvalifikációs B csoportban kedden a Győr az Okanaganhoz látogat, a St. Pölten-iekkel csütörtökön az UTE méri össze a tudását. A Vasas a Grazzal játszik az A csoportban.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban szerdán elindul a középszakasz, a DVTK a DHK-t fogadja.

Program (Középszakasz)

2018. január 24., szerda:

19:00 DVTK Jegesmedvék?DHK

*EBYSL és U20-as bajnoki is

EBJL/U18-as bajnokság

Az EBJL Master-csoportjában nem jártak túl jól a magyar csapatok. Szombaton a Fehérvár hiába egyenlített kétszer is a Klagenfurttal szemben, végül 5-2-re kikapott. Vasárnap még nagyobb vereségbe futott bele, a Salzburg 8-3-ra győzte le. A MAC legalább pontot szerzett a Znojmo ellen, igaz, csak egyet, miután szétlövésben alulmaradt 2-1-re.

A Kvalifikációs A csoportban 9 másodperc választotta el az UTE-t és az Okanagan White-ot a hosszabbítástól. A lilák azonban az utolsó pillanatokban megszerezték az 1-0-s győzelmet érő találatot. Vasárnap a St. Pölteni-ek a DVTK-val játszottak, a miskolciak többször két góllal is vezettek, de a rendes játékidő 4-4-gyel zárult. Az Okanagan hosszabbításban nyerte meg a meccset 5-4-re.

A B csoportban vasárnap a Győr nem bírt a Villachhal, amelytől 4-2-re kapott ki. Lehet, hogy még benne volt a lábakban az előző napi, Vasas elleni mérkőzés ? amely U18-as bajnoki is volt ?, amelyen bár már a 8. percben 3-0-ra vezettek, és az utolsó harmad előtt 5-1-re állt a meccs, az angyalföldiek zsinórban négy gólt lőve kiegyenlítettek. A győztes találatot végül a Győr szerezte a hosszabbítás első másodperceiben.

Szerdán a Master-csoportban a Fehérvár a MAC-cal játszik, a Kvalifikációs B csoportban a KMH a Linzhez látogat.

19:05 Linz?Hokiklub Budapest

Az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában izgalmas meccset játszott egymással a KMH és a DVTK. Utóbbi már az első fél percben vezetést szerzett, a harmad azonban 1-1-gyel zárult. A KMH a 31. percben megszerezte az előnyt, a miskolciak gyorsan egyenlítettek, de az utolsó játékrész előtt a budapestiek vezettek 3-2-re. A harmadik harmad elején ismét jött az egyenlítés, de a KMH is újra betalált. Erre azonban a DVTK kétszer is válaszolt, így végül 5-4-re nyert. A budapestiek csütörtökön vághatnak vissza a miskolciaknak, ugyanezen a napon az UTE a Vasassal játszik.

A B csoportban az Egerszegi Titánok 7-3- ra nyert a Gepárd ellen, az egerszegiek csütörtökön a Pesterzsébetet fogadják.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjában vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC játszott rangadót. Az első harmadban a budapestiek szereztek vezetést, a 26. percben pedig megduplázták előnyüket. A fehérváriak azonban még a szünetig egyenlítettek, majd az 55. percben beállították a 3-2-es végeredményt. A fiúk a meccs végén más sportágban is összemérték tudásukat, de ebben nem hirdetünk győztest.

A Győr hasonlóan járt, mint a KMH, miután kétszer is vezetett a DHK ellen, a debreceniek azonban az utolsó tíz perc kezdetén egyenlítettek, majd az 54. percben belőtték a 3-2-es győzelmet érő gólt.

Szerdán a DHK a Pesterzsébetet, a DVTK a MAC-ot, az Ifj. Ocskay Gábor JA az UTE-t fogadja.

19:00 Ifj. Ocskay Gábor JA?UTE

A B csoportban szombaton a Ferencváros a 29. percben már 3-0-ra vezetett a KMH ellen, amely azonban az 50. percre kiegyenlített, de végül a zöld-fehérek nyertek 4-3-ra. Izgalmasan alakult az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a Vasas találkozója is, amelyen előbbi háromgólos hátrányból felállva mentette hosszabbításra a meccset. Sőt, 4-3-ra meg is nyerte. A Fradi vasárnap az Egerszegi Titánokhoz látogatott, és 7-2-es győzelemmel vitte haza a három pontot. A MAC B ugyancsak simán nyert 9-1-re a KMH ellen.

Szerdán a KMH az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, az Egerszegi Titánok a Dunaújvárost, a Vasas a MAC B-t fogadja.

18:30 Vasas?MAC Budapest B

A C csoportban vasárnap a Gepárd simán győzött 14-1-re a Ferencváros B ellen, az UTE még könnyebben 31-1-re a Kazincbarcika ellen. Ezzel szemben a Szeged nehezen nyert a Kaposvár ellen, amely vezetett is a mérkőzésen, de a vége 2-1 lett a Tisza-partiaknak.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportja kisebb szünet után tért vissza szombaton. Az újabb fordulóban nem születtek szoros eredmények. Az Ifj. Ocskay Gábor JA a Gepárdot 12-2-re múlta felül, így továbbra is hibátlanul áll az élen. Az UTE 6-0-ra nyert a KMH ellen, a MAC 3-0-ra győzte le a Vasas, a Pesterzsébet pedig 4-1-re a Győrt.

Szerdán a Csíkszereda a Gyergyószentmiklóssal játszik.

13:00 Csíkszereda?Gyergyószentmiklós

Ha az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a MAC B nem játszott volna egymással szombaton, akkor a II. Nyugati csoportban is csak nagyarányú győzelmek születtek volna. Az Egerszegi Titánok ugyanis 9-1-re verte a KSI-t, a Dunaújváros 11-1-re a Partizant, a KMH pedig 9-3-ra a Veszprémet.

A fehérváriak igencsak bekezdtek a MAC ellen, hiszen az első harmad után már 4-0-ra vezettek. A következő két harmadban azonban már nem találtak be, míg a MAC mindegyikben kétszer volt eredményes. Az egyenlítő találatot ráadásul 36. másodperccel a meccs vége előtt szerezték. A hosszabbítás nem hozott döntés, a MAC szétlövésben nyert 5-4-re.

A következő mérkőzést szombaton játsszák.

II. Nyugati csoport

Eredmények:

KSI?Egerszegi Titánok 1-9
Dunaújvárosi Acélbikák?Partizan 11-1
Ifj. Ocskay Gábor JA B?MAC Budapest B 4-5 b.

Veszprémi Jéglovagok?KMH 3-9

A II. Keleti csoportban a DVTK 5-0-ra nyert a Vasas B ellen, a Jászberény két harmadon keresztül pariban volt a Sportországgal, sőt, vezetett is, de végül a budapestiek 4-2-re nyertek.

Kedden a Ferencváros az UTE B-t fogadja.

II. Keleti csoport

Eredmény:

DVTK Jegesmedvék?Vasas B 5-0
Jászberény?Sportország 2-4

Program:

17:30 Ferencváros?UTE B

A III. csoportban a Kaposvár 9-3-ra nyert a Szigeti Bikák ellen, a Gepárd B 12-2-re az ESMTK ellen.