Hetényit kölcsönadták az ECHL-be

A magyar kapus beugróként pontszerzéshez segítette a Greenville Swamp Rabbitst.

Bartalis Istvánék a DEL 2. helyén álló Nürnberget fogadták. A vendégek az első harmadban két emberelőnyös góllal megléptek, a 26. percben pedig már 4-0-ra vezettek. A Schwenningen a 37. percben szépített, amivel kialakult a 4-1-es végeredmény. Bartalis nem szerzett pontot.

Az EBEL-ben egymás ellen játszottak a magyar légiósok. A Kevin Wehrst foglalkoztató Innsbruck az Andrew Sarauerrel és Sofron Istvánnal felálló Villach ellen lépett jégre. Egyik magyar válogatott játékos sem szerzett pontot, viszont Sarauer kapott egy kétperces büntetést, amit gólra váltottak a hazaiak. Az Innsbruck 3-0-ra nyert, a VSV visszacsúszott a tabella utolsó helyére.

Karol Csányi és a HK Nitra Zsolnára utazott. A nyitraiak háromszor vezettek, míg a hazaiak csak kétszer tudtak egyenlíteni. Csányiék 3-2-re nyertek a Visegrád Kupa-döntő visszavágója előtt, az Extraliga mezőnye pedig besűrűsödött, miután az 1. helyen álló Besztercebánya előnye mindösszesen csak 3 pont az 5. helyezett Nyitrával szemben.

Nagy Gergőék izgalmas meccset játszottak a Cincinnati Cyclonesszal. A Quad City 3-0-ra vezetett a 13. percben, ám két harmad után 4-4 volt az eredmény. A harmadik húsz perc 1-1 gólt hozott, hosszabbításra került sor, amiből a Cyclones jött ki jobban. Nagyék 6-5-ös vereséget szenvedtek, a magyar csatár nem szerzett pontot.

Vay Ádám a padról nézte végig, ahogyan csapata 6-3-as vereséget szenvedett a Utahtól. Vay kollégája, Christian Frey 27 lövésből csak 22-t védett. A Rapid City a 3 Utah elleni meccséből 2-t megnyert, mégpedig azokat, amelyeken a magyar kapus védett.

Másik tengerentúli hálóőrünk, Hetényi Zoltán a Knoxville szombati, 10-0-s sikere után vasárnap már az ECHL-es Greenville Swamp Rabbits kapusa volt, miután SPHL-es csapata kölcsönadta őt. A Greenville Brandon Halverson AHL-be felhívása után maradt foghíjas kapusposzton. Hetényire gyorsan szüksége lett a Swamp Rabbitsnek, az Atlanta Gladiators elleni meccs 12. percben 3-1-es hátrányba került a csapat, a 10 lövésből 3 gólt kapott Ty Rimmer helyére beugrott Hetényi. A magyar kapus pontszerzéshez tudta segíteni új együttesét, 25 lövésből 23-at védett, ez arra volt elég, hogy a Greenville kiharcolja a hosszabbítást, ahol 5-4-es vereséget szenvedett.