A Winnipeg megállította a Calgaryt

A Flames 7 győzelem után szenvedett újra vereséget. Pulock 1+4 ponttal zárt az Islandersben.

A Dallas átgázolt a Buffalón. A Stars 7-et lőtt a Sabres otthonában, mindehhez pedig elég volt számukra 32 kaput eltalált lövés. A vendégeknél hárman is 3 ponttal zártak: Janmark 2+1, Lindell 1+2 pontot gyűjtött, míg Klingberg 3 gólpasszt adott.

A Philadelphia nyerte a New Jersey elleni divíziórangadót. A Flyers gyorsan dűlőre vitte a meccset, már a 13. percben 3-0-ra vezetett, innentől pedig Neuvirthre bízta magát, aki 29 Devils-lövésből 1 gólt kapott.

Büntetők döntöttek Calgaryban. Az első harmad derekán hazai részről Brodie, míg a második játékrész közepén a vendégektől Perreault volt eredményes. A szétlövések során csak a Winnipeg-játékosok találtak be, így a Jets elvitte a pluszpontot a Flames otthonából és megszakította a hazaiak 7 meccses győzelmi szériáját. Mindkét kapus dicséretet érdemel, Smith 34, Hellebuyck 30 védést mutatott be.

jets

A játéknap második kanadai rangadóján az Ottawa hiába vezetett 3-1-re, a Toronto a harmadik harmadban megfordította a meccset. A Maple Leafs bő 6 perc alatt 3 gólt lőtt, így 4-3-ra behúzta a meccset, Gardiner 3 gólpasszal kiemelkedett a győztes együttesből.

A harmadik kanadai mérkőzés Edmonton-sikert hozott. A Vancouver a középső játékrész első felében visszajött kétgólos hátrányból, több gólt viszont nem szerzett, míg az Oilers hármat is lőtt. Maroon keretbe foglalta a meccset, a hazaiak első és utolsó gólja is az ő nevéhez fűződik.

Továbbra is menetel a Colorado. Az Avalanche sorozatban 9. győzelmét aratta, szombaton a Rangers távozott vereséggel Denverből. Bernier ihletett formában védett, 27 védéssel járult hozzá csapata diadalához, amely előrelépett a Nyugati főcsoport 7. helyére.

A Carolina győzött Detroitban. A Hurricanes a harmadik harmadban döntötte el a 2 pont sorsát, amikor a már az első harmadban is emberleőnyben eredményes Lindholm révén kihasználtak egy 5 a 4 elleni lehetőséget. A Red Wings hátránya jelenleg 10 pont a főcsoportja 8. helyén álló Pitsburggel szemben.

A Boston nyerte a montreali Original Six-rangadót. A 32. percben Pacioretty megszerezte a vezetést a Canadiensnek, ám a Bruins még a második harmadban fordított, a záró húsz percben pedig újabb 2 gólt lőtt. A vendégek legjobbja a 2 gólt szerző és 1 gólpasszt kiosztó Pastrnák volt.

A Nashville izgalmas meccsen gyűrte le a Floridát. A találkozó a középső játékrészben dőlt el, amikor a Predators az egygólos hátrányából kétgólos előnyre tett szert. A Nashville-ben Fiala 2 gólt lőtt, Jarnkrok 3 gólpasszt adott, Bonino 1+2 ponttal zárt, Rinne 37 védést mutatott be.

A San Jose otthon tartotta a 2 pontot a Pittsburggel szemben. A Sharks góljait Hertl és Meier lőtték, Burns és Pavelski mindkét találatnál asszisztot jegyzett, míg a kapuban Dell 32 lövésből 1 gólt kapott.

Az Arizona a St. Louis ellen szakította meg ötmeccses nyeretlenségi sorozatát. A Coyotes erősen kezdte a találkozót, a 8. percben 3-0-ra vezetett, ekkor a 12 lövésből 9-et védő Hutton helyére Allen érkezett. Utóbbi kapus sem maradt sokáig hibátlan, a 14. percben megkapta az első gólját. A hazaiak már 5-0-ra is vezettek, végül 5-2-es sikernek örülhettek, pontszámban pedig beérték az utolsó előtti Buffalót.

Az Islanders nem kímélte a Chicagót. A 61. másodpercben Kane révén megszerezte a vezetést a Blackhawks, ám 22. percben már 4-1 volt az állás a New York-iak javára. A harmadik harmadban újabb 3 gólt kaptak a hazaiak, Forsberget az 5. Islanders-gól után lecserélték. A vendégektől Pulock kiemelkedett, 1 találata mellett 4 gólpasszt osztott ki.

A Minnesota legyőzte a Tampát. A Wildban egyedül Staal zárt 1-nél több ponttal, a kanadai csatár 2 gólpasszt osztott ki, míg Dubnyk a 21 védése mellett asszisztot jegyzett Zucker üres kapus találatánál. A Keleti főcsoportot vezető Lightning sorozatban 3. vereséget szenvedte el.