Gyerehokizni Csütörtökön elstartolt az EBYSL középszakasza

A Fehérvár és a MAC is megmérkőzik a Salzburggal a hétvégén. Az U16-os bajnokságban a két csapat rangadót játszik.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az EBYSL középszakasza csütörtökön elkezdődött. A Master-csoportban a MAC 6-4-re nyert a Znojmo ellen. A Kvalifikációs A csoportban a Vasas 5-0-ra győzte le a Slavija Ljubjlanát, a B csoportban a KMH hosszabbításban kapott ki 5-4-re az Okanagatól, az UTE 4-1-re múlta
felül a DHK-t.

A Master-csoportban a Fehérvár szombaton a Salzburggal, vasárnap a Znojmóval mérkőzik, a MAC ezen a napon a Salzburghoz látogat. A Kvalifikációs A csoportban a Vasas az Innsbruckkal, a B csoportban a
KMH az UTE-val találkozik.

Az U20-as bajnokság középszakasza szerdán startol.

EBJL/U18-as bajnokság

A Red Bull Salzburg továbbra is tartja vezető helyét az EBJL Master-csoportjában. Abban, hogy újabb három pontot gyűjtsön, a MAC sem tudta megakadályozni, miután 3-1-es vereséget szenvedett az osztrákoktól.

A Kvalifikációs B csoportban ? illetve az U18-as bajnokság középszakaszában ? a KMH 3-0-ra nyert a Vasas ellen.

A hétvégén a Master-csoportban a Fehérvár a Klagenfurttal, majd a Salzburggal mérkőzik, a MAC a Znojmóhoz és a Klagenfurthoz látogat. A Kvalifikációs A csoportban szombaton az UTE az Okanagan White-tal játszik, utóbbi vasárnap a DVTK otthonában lép jégre. A B csoportban a Győr szombaton a Vasassal (U18-as bajnoki is), vasárnap a Villachhal meccsel.

16:00 Győr?Villach

Az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában a Győr és az UTE nagyot csatázott egymással. Az első harmad után a győriek vezettek 1-0-ra, a második harmadban azonban a lilák egyenlítettek. A hazaiak a 36. percben ismét előnybe kerültek, de a játékrész 2-2- vel zárult. A harmadik harmad elején ? egy-egy végleges fegyelmi büntetést követően ? a Győr újra megszerezte a vezetést, de erre is érkezett válasz a másik oldalról. A győriek 47. percben lőtt góljára már nem, így 4-3-ra nyertek.

A B csoportban a Pesterzsébet simán nyert 15-2-re a Gepárd ellen. Ebben a csoportban szombaton az óbudaiak az Egerszegi Titánokat látják vendégül. Az A csoportban a már említett Vasas?Győr mellett a KMH a DVTK-t fogadja.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjában hétköznap két mérkőzésen is pontosztozkodás történt. Hétfőn a Csíkszereda kétszer is vezetett a rendes játékidőben a Pesterzsébet ellen, de a Farkasok hosszabbításra mentették a meccset. Az extra öt percben nem esett gól, a csíkiak szétlövésben nyertek 3-2-re. Szerdán a Farkasok jártak úgy, hogy kétszer is birtokolták az előnyt a MAC ellen, de hatvan perc után 2-2 állt az eredményjelzőn. A Pesterzsébet végül hosszabbításban szerezte meg 3-2-es győzelmet.

A Győr kedden hiába vezetett a második harmad elején már 3-0-ra is, a játékrész végére a Csíkszereda fordított. A győriek a harmadik harmadban még egyenlítettek, de végül az utolsó fél percben kapott két góllal 6-4-re kikaptak. A csíkiak az UTE ellen már az első harmad után
7-1-re vezettek, a vége 11-5 lett.

Vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA a MAC-ot fogadja, a Győr a DHK-t.

14:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?MAC Budapest A

A B csoportban kedden a Fradi simán nyert 5-0-ra a Dunaújváros ellen, aztán szerdán 3-1-re kikapott a MAC B-től. A zöld-fehérek szombaton a KMH-hoz látogatnak, vasárnap az Egerszegi Titánokhoz. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Vasast, a MAC B a KMH-t fogadja, ugyancsak vasárnap.

15:30 MAC Budapest B?KMH

A C csoportban vasárnap a Gepárd a Ferencváros B-vel, az UTE a Kazincbarcikával, a Szeged a Kaposvárral játszik.

C csoport, középszakasz

Program:

10:30 Gepárd?Ferencváros B
14:40 UTE?Kazincbarcikai Ördögök
15:00 Szeged?Kaposvár

U14-es bajnokság

Kisebb szünet után szombaton folytatódnak az U14-es bajnokság I. csoportjának küzdelmei, az UTE a KMH-t, a Győr a Pesterzsébetet, a Vasas a MAC A-t, a Gepárd A az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadja.

I. csoport

Program:

15:10 UTE?KMH
16:00 Győr?Pesterzsébet
16:00 Vasas?MAC Budapest A
19:00 Gepárd A?Ifj. Ocskay Gábor JA

A II. Nyugati csoportban szombaton a KSI az Egerszeget, a Dunaújváros a Partizant, az Ifj. Ocskay Gábor JA B a MAC B-t látja vendégül. A Veszprém a KMH-val játszik vasárnap.

II. Nyugati csoport

Program:

14:45 KSI?Egerszegi Titánok
15:45 Dunaújvárosi Acélbikák?Partizan
18:00 Ifj. Ocskay Gábor JA B?MAC Budapest B

10:00 Veszprémi Jéglovagok?KMH

A II. Keleti csoportban pénteken a Ferencváros könnyedén nyert 16-1-re a Kiskőrös ellen. Szombaton a DVTK a Vasas B-t, a Jászberény a Sportországot fogadja.

15:00 Jászberény?Sportország

A Fradi csütörtökön a III. csoportban is simán győzött a Hatvan ellen 10-0-ra. Szombaton a Kaposvár a Szigeti Bikákhoz, az ESMTK a Gepárd B-hez látogat.