Bergeron-triplával nyert a Boston

A Bruins az Islanders otthonában győzött. A Knights diadalmaskodott a főcsoportelsők rangadóján.

A New Jersey nyerte a Metropolitan-divízió rangadóját, ahol a csoportot vezető Washingtont győzte le. A találkozó hosszabbításban dőlt el, amit Taylor Hall döntött el a 34. másodpercben. A Devils legjobbja a 3 gólpasszt kiosztó Sami Vatanen volt. A Capitals előnye 4 pontra csökkent riválisával szemben a divízió élén.

A Boston Patrice Bergeron vezetésével győzött Brooklynban. A Bruins csatára mesterhármast ért el az Islanders otthonában, de Brad Marchand 1+2 pontja is említést érdemel a mérkőzésről, Anton Hudobin pedig 22 védéssel járult hozzá a Boston sikeréhez. A New York-i együttes továbbra is a playoffvonal alatt áll.

A Philadelphia hosszabbításban gyűrte le a Torontót. A Maple Leafs a meccs felénél 28 másodperc alatt 2 gólt lőtt: előbb Connor Brown, aztán pedig Frédéric Gauthier talált be Michal Neuvirth kapujába. A Flyers a harmadik harmad elején 2 perc alatt visszajött a meccsbe, Nolan Patrick szépített, Wayne Simmonds egyenlített. Ráadásra került sor, melynek 18. másodpercében Sean Couturier belőtte a Philly győztes gólját. A Toronto hullámvölgybe került, a legutóbbi 4 meccsén vereséget szenvedett, de ebből 3 túlórás bukás volt.

Büntetők döntöttek Columbusban. A rendes játékidő 1-1 gólt hozott, a 13. percben Jordan Schroeder vezetéshez juttatta a Blue Jacketst, majd az 58. percben Alekszandr Radulov hosszabbításra mentette a meccset. A gól nélküli túlóra után a büntetők során egyedül Artyemij Panarin talált be, így a hazaiaké lett a pluszpont. A kapusok közül Joonas Korpisalo 35, Ben Bishop pedig 25 védést mutatott be 65 perc alatt.

A Rangers nagy csatában gyűrte le a Keleti főcsoport utolsó helyén álló Buffalót. A Sabres háromszor is egyenlített, ám amikor negyedszerre szerezte meg a vezetést a New York, akkor már Pavel Bucsnyevics góljára nem volt válasza. A Rangersben Rich Nash 2 góllal és 1 assziszttal zárt.

A St. Louis 4-1-re győzött Ottawában. A Blues a meccs közepén 11 perc alatt 3 gólt lőtt, amivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A vendégek kapujában Carter Hutton 20 védést mutatott be, míg Alexander Steen és Brayden Schenn egyaránt 1+1 ponttal zárt.

A Vegas hasonló győzelmet aratott, mint a St. Louis, a Knights szintén 4-1-es sikernek örülhetett Tampában. A főcsoportelsők rangadóján a vendégek már az 56. percben megszerezte a vezetést James Neal révén, vezetését pedig végig megtartotta. A Vegas kapujában Marc-André Fleury 28 védéssel járult hozzá a sikerhez. Az NHL-tabellát veresége ellenére is a Tampa Bay vezeti, de előnye 2 pontra csökkent a Knightsszal szemben.

A Nashville csak szétlövésben múlta felül a Nyugati főcsoport utolsó helyén álló Arizonát. A 60 perc során 2-2 gól esett, a döntés nélküli hosszabbítást követően pedig Craig Smith zárta le a rávezetéseket a 4. körben. Antti Raanta 37 védéssel segítette ponthoz a Coyotest. Sikerével a Predators átvette a vezetést a Winnipegtől a Central-divízióban.

A Colorado gyorsan dűlőre vitte a San Jose elleni meccsét, így sorozatban 8. győzelmét aratta. Az Avalance az első harmad után 3-0-ra vezetett, Mikko Rantanen 22. percben lőtt találatával már 4 góllal vezetett. A Sharks visszajött a meccsbe, a harmadik harmad elején már 4-3 állt az eredményjelzőn. A mérkőzést végül Matt Nieto zárta le az 57. percben. A hazaiak kapujában Jonathan Bernier 44 lövést védett.

A Pittsburgh nyerte a rájátszásért hajtó csapatok rangadóját. A Pensben Patric Hörnqvist 2 gólt lőtt, de a győztes találat Jevgenyij Malkin nevéhez fűződik, valamint Casey DeSmith 28 Kings-lövést fogott. A keleti együttes továbbra is a főcsoportja 8. helyén áll, míg a Kings Nyugaton visszacsúszott a 9. helyre.