A Boston simán legyőzte egykori edzőjét

Claude Julien tíz évig ült a Bruins kispadján, először látogatott vendégként előző állomáshelyére. Getzlaf 600. gólpasszával megszakadt a Pittsburgh győzelmi sorozata.

A kiváló szakembert tavaly február 7-én menesztette csapata, egy hét múlva már a Montréal le is csapott rá. Az azóta eltelt csaknem egy teljes év alatt ez volt az első alkalom, hogy Julien Bostonba látogatott, tiszteletére az első harmad második reklámszünetében külön videóösszeállítást játszottak le az arénában. Ekkor már 1-1 volt az állás, hiszen bár Jakub Jerábek a 31. másodpercben megszerezte a vezetést a Canadiensnek ? a cseh hátvédnek ez volt pályafutása első NHL-es gólja ?, ezt, honfitársa, David Pastrnák hat perccel később kiegyenlítette. A középső játékrészt a hazaiak kezdték jobban, ami két és fél perc elteltével gólt is eredményezett, Ryan Spooner volt eredményes. A meccs a harmadik harmadban dőlt el, amikor Brad Marchand kihasznált egy emberelőnyt. A végére maradt még egy üres kapura elért találat David Krejci jóvoltából, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. Ez volt sorozatban a 14. meccse a Bostonnak, amelyen legalább egy pontot szerzett, utoljára december 14-én kapott ki rendes játékidőben.

julien

Anaheimben ért véget a Pittsburgh győzelmi sorozata, amely így négy meccset számlált. Jevgenyij Malkin az első harmadban vezetést szerzett csapatának, amire a hazaiak négy góllal feleltek a második játékrészben, még emberhátrányban is betaláltak. Az utolsó húsz perc derekán kezdte meg a felzárkózást a Pens, Phil Kessel a 49. percben váltott gólra egy emberelőnyt, majd hat perccel később Jake Guentzel egy másikat, ezzel egy gólra csökkent a különbség. Az egyenlítés azonban nem sikerült, egy másodperccel a vége előtt a Ducks az üres kapuba is betalált éss 5-3-ra nyert. Sidney Crosby két gólpasszt adott, találatot azonban nem szerzett, így továbbra is várnia kell karrierje négyszázadik találatára, mivel jelenleg 399-nél tart. Ryan Getzlaf viszont jubilált, 600. gólpasszát adta, ami franchise-rekord.