MAC Budapest?UTE 4-5

Az újpestiek kétgólos hátrányból felállva, hosszabbításban nyertek a Tüskecsarnokban, így szombaton ők játsszák a Jegesmedvékkel a Magyar Kupa-döntőt Miskolcon.

A mérkőzés jó tempóban, nyílt játékkal indult, az UTE pedig már a 2. percben megszerezte a vezetést: Ladislav Sikorcin az üresen maradt Frolíknak passzolt, aki egy kapáslövéssel betalált Bálizsnak (0-1). Nem sokkal később Nemes kiütötte a hazai játékos kezéből a botot, emberelőnybe került a MAC. A hazaiaknak idejük sem volt felállni, Turbucz kiugrott és Bálizs lába között beterelte a korongot (0-2). Az első harmad folytatásában még kétszer játszhattak emberelőnyben a házigazdák, de egyik lehetőségükkel sem értek. A játékrész végén Mansson kapuvasat lőtt.

A második húsz percben is hajtott a szépítésért a MAC. A hazaiak a meccs felénél kihagyták a 4. emberelőnyüket is, a vendégek kiegészülése után bő 1 perccel pedig eljött az első UTE-előny. A lila-fehérek nagyon közel jártak ahhoz, hogy háromgólosra növeljék előnyüket, ám Brance Orban kiugrott és akárcsak Turbucz, ő is emberhátrányos gólt lőtt (1-2). Az UTE Jesse Dudas szabálytalansága után újra 5 a 4 ellen játszhatott, nyomott, de nem tudta túljuttatni a gólvonalon a korongot. Úgy tűnt, egygólos vendég előnnyel vonulnak szünetre a csapatok, ám 57 másodperccel a dudaszó előtt Orban keresztpasszát Nagy Krisztián belőtte Ales Silának (2-2).

A 42. percben a MAC megfordította a meccset: Garát Zsombor betalált a vendégek kapujába (3-2). Három perccel később eljött a 3. UTE-előny, de nem tudtak egyenlíteni. A mérkőzés 52. perce rengeteg eseményt hozott. Előbb Scott Macaulay talált be egy kapu előtti kavarodás után, az találat előtt Ales Sila a jégre került, ezért a vendégek edzője, Szilassy Zoltán reklamált (4-2). Peter Huba is így tett, csak túl hevesen, ezért előbb 10 perces fegyelmit, aztán pedig végleges fegyelmit kapott. Az UTE gyorsan túltette magát a bekapott gólon: 27 másodperccel később Sági Martin kapu mögüli passzára Nemes Benjámin érkezett jó ütemben (4-3). Mindezek után bő 1 perccel később pedig már döntetlent állt az eredményjelzőn, Caládi addig vezette a korongot, amíg meg nem látta az üresen álló Kovács Csabát a kapu előtt, a korábbi MAC-játékos pedig közelről egyenlített (4-4). Az 56. percben Jared Brown büntetésével emberelőnybe kerültek a vendégek, hiába. Miután nem született több gól, tízperces túlóra következett.

A hosszabbítás 45 másodpercig tartott: Sikorcin előbb kapuvasat lőtt, aztán viszont betalált Bálizsnak. Az UTE 5-4-re győzött, szombaton 17:15-től Miskolcon lép jégre a Magyar Kupa döntőjében a DVTK Jegesmedvék ellen.

MACUTEFotó: Mudra László (MAC)