6 vereség után nyert újra a New Jersey

A Devils az Islanders ellen szakította meg rossz sorozatát.

A St. Louis nagyon hajrázva győzött Torontóban. Egészen az 51. percig nem született gól a mérkőzésen, ekkor Connor Brown vezetéshez juttatta a hazaiakat. A Blues Alexander Steen révén 57 másodperccel a vége előtt egyenlített, a túlórában pedig Vince Dunn találatával behúzta a pluszpontot, Paul Stastny mindkét gólnál asszisztot jegyzett. A Maple Leafs sorozatban 3. vereségét szenvedte el. A találkozó a kapusokról szólt, Fredrik Anderson 40, míg Carter Hutton 30 védést mutatott be.

A New Jersey Brooklynban vetett véget nyeretlenségi szériájának. A Devils egyaránt elvesztette a legutóbbi 6 mérkőzését, de a New York Islanders elleni találkozója sem indult jól, már a 2. percben hátrányba került Anders Lee gólja miatt. A folytatásban erőre kaptak a vendégek, Kyle Palmieri még az első játékrészben egyenlített, a második húsz percben pedig Damon Severson duplájával meg is fordították a meccset.

A New York Rangers magabiztosan verte a Philadelphiát, ezzel megszakadt mindét csapat sorozata. A Rags sorozatban elszenvedett 3 vereség után nyert, míg a Flyers 4 győzelem után kapott ki. A hazaiak sikeréhez Rick Nash 2 góllal, míg Henrik Lundqvist 25 védéssel járult hozzá.

A Dallas izgalmas mérkőzésen gyűrte le a Detroitot. A Red Wings már a 44. másodpercben előnyhöz jutott Trevor Daley góljával, de a 9. percben már a Stars vezetett. A második harmadban lezajlott gólváltás után a harmadik játékrészben dőlt el végleg a győzelem sorsa, amikor Martin Hanzal belőtte a 4. Dallas-találatot. A vendégeknél Jason Spezza 2 góllal, míg Alekszandr Radulov és John Klingberg 2-2 gólpasszal zárt.

A Nashville Juuse Saros vezetésével egygólos meccsen verte a Vegast. A mérkőzés egyetlen gólja a 48. percben született, amikor Kevin Fiala betalált Marc-André Fleury kapujába. A hazaiaknál Saros 43 védéssel ért el shutoutot. A Nyugati főcsoportot vezető Golden Knights előnye 3 pontra csökkent a 3. helyen álló Predatorsszal szemben.

A játéknap egyetlen szétlövéses találkozóját az Arizona és a San Jose vívta. A Sharks a második harmad elején már 2-0-ra vezetett, aztán a Coyotes egyenlített. A szétlövésből a vendégek jöttek ki jobban, a pluszpont még sokat jelenthet nekik a későbbiekben, miután Nyugaton az 5. helyen álló Dallas és a 9. Minnesota között mindösszesen 2 pont a különbség.