Magyarország?Olaszország 3-2

A magyar női U18-as válogatott kétgólos hátrányból fordítva, nagyot küzdve legyőzte a házigazda olaszokat, ezzel megszerezte első győzelmét az asiagói világbajnokságon.

Kis Andrásék a második meccshez hasonlóan a harmadikra is kapust cseréltek, az első mérkőzésen lehetőséghez jutó Tóth Zsófiával vágtunk neki az  Olaszország elleni összecsapásnak. Az összecsapás elején többet birtokoltuk a korongot, fölényünk az 5. percben emberelőnnyé érett, de nem használtuk ki azt. Az olasz kiegészülés után 1 perccel emberhátrányba kerültünk, Fecske Maját küldték ki gáncsolásért. A hátrányunkban jól játszottunk, még gólhelyzetet is sikerült kialakítanunk. A harmad közepén kiegyenlített játék folyt, a 13. percben pedig váratlanul újabb hazai emberelőny jött, amit kibekkeltünk, sőt az egyik olasz szabálytalankodott a kapunk előtt, így 10 másodpercnyi 4 a 4 elleni játék után előnybe kerültünk. A második fórunkban többször is lőhettünk, de Sara Belli bizonyította, miért ő rendelkezik a legjobb kapusmutatóval a tornán. Az első játékrész végén eljött a harmadik hátrányunk, ami meghozta a mérkőzés első gólját: Nadia Mattivi lövése takarásból érkezett Tóth Zsófiának, aki nem tudott védeni (0-1).

A második harmad elején mindkét csapat pontatlanul játszott. A 24. percben Horváth Dominikát kiküldték a büntetőpadra, a hátrányunk során vezettünk egy veszélyes támadást. A kiegészülés után erőre kaptak lányaink, érett az egyenlítésünk. A meccs felénél előnybe kerültünk, sőt 4 másodperc alatt 5 a 3 elleni helyzetbe kerültünk. A kettős előnyt nem tudtuk gólra váltani, ellenben a kiegészülések után is megmaradt a fölényünk. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Mattivi kicselezte a magyar védőket és belőtte Olaszország 2. gólját (0-2). A magyar lányok nem adták fel, 2 perccel később Horváth Dominika elhozta a bulit, Mayer Fruzsina kék vonalas lövésébe pedig Szamosfalvi Petra beleért, így szépítettünk (1-2). A harmad végén a hazaiak gólszerzője bebizonyította, hogy nem csak ügyes, hanem lobbanékony is, ezért begyűjtött egy 10 perces fegyelmit.

A harmadik játékrészt nem is kezdhettük volna jobban: Szamosfalvi hátratett a korongot Horváth Imolának, aki pont Szamosfalvit találta el, de végül így lett jó, ugyanis a csatárunk maga elé tette a pakkot és egyenlített (2-2). A következő percekben viszont hatalmas nyomás nehezedett a magyar kapura, ugyanis a hazaiak is megkapták az 5 a 3 elleni lehetőségüket, de Tóth Zsófia vezetésével kivédekeztük a hátrányokat. A következő percekben is megmaradt az enyhe olasz fölény, a hazaiak kapuvasig jutottak. A harmad felénél mindkét csapat kapott 1-1 előnyt, a miénknél a csapatkapitányt, Mayer Fruzsinát belevágták a palánkba. A szabálytalanságot megbosszultuk: a kék vonalnál lévő kavarodás után Kreisz alól előkerült a korong, megindult vele, Horváth Imolának passzolt, tőle visszakapta, ő pedig az 54. percben vezetéshez juttatta Magyarországot (3-2). A 3. gólunk után lelkessé váltunk, közel jártunk az újabb tlaálathoz, de figyelnünk kellett, nehogy egyenlítsenek az olaszok. A végjátékban a házigazda lehozta a kapusát, 43 másodperccel a vége előtt pedig Mayert kiállították gáncsolásért. A hátralévő játékidőt megúsztuk kapott gól nélkül, Tóth Zsófia hatalmas bravúrt mutatott be az utolsó másodpercekben.

Magyarország 3-2-re győzött, ezzel megszerezte az első sikerét az asiagói vb-n. Pénteken egy másik 3 pontos együttes, Ausztria vár ránk 17 órától.