Japán?Magyarország 6-1

Az A csoportból érkezett japánok többek között a 8 emberelőnyükből lőtt 4 góljuknak köszönhetően legyőzték a női ifjúsági válogatottunkat, amely 135 perc után szerzett újra gólt a távol-keletiek ellen.

A magyar válogatott kapujában az első meccshez képest nem Tóth Zsófia, hanem Maruyama Yumi kapott lehetőséget. Japán már a mérkőzés elején megmutatta, miért ingázik az A csoport és a divízió 1/A között, gyorsan fölénybe kerültek és felálltak a harmadunkban. A 3. percben Szamosfalvi Petrát kiküldték gáncsolásért, az ázsiaiak 20 másodperc alatt kihasználták az emberelőnyt Ota révén. A bekapott gól után aktívabbá váltak lányaink, a következő percekben több akciót is vezettünk, ám az első komolyabb kapura lövésig a 8. percig kellett várni. Öt perccel később pedig egyenlítettünk: Kerekes Kármen indította Seregély Mirát, aki megindult és közelről belőtte a korongot Szaszakinak. A magyar találattal megszakadt a 135 perc óta tartó rossz szériánk, ugyanis utoljára a 2014-es A csoportos vb utolsó előtti meccsén lőttünk gólt Japánnak, az azt követő meccsen 6-0-s vereséget szenvedtünk, míg 2016-ban, Miskolcon 7-0-ra kaptunk ki. A gólunk után másfél perccel emberelőnybe kerültünk, ahol közel kerültünk a vezetés megszerzéséhez. A kiegészülés után a harmad végjátékát megnyomták a japánok, de Maruyama vezetésével helytállt a védelmünk, lányaink pedig ügyesen érvényesítették fizikális fölényüket.

A második játékrész áthúzódó japán előnnyel indult, miután Horváth Imolát gáncsolásért kiküldték 3 másodperccel a dudaszó előtt. A távol-keletiek éltek is a lehetőséggel, Szeki lövése utat talált Maruyama kapujába. Fél perc sem telt el, amikor Horváth Dominikát egy korongbedobásnál kiállították a játék késleltetéséért. A harmadik emberhátrányunkat kivédekeztük, a kiegészülésünk után kereken 3 perccel Mayert büntették fogásért. A meccs felénél Szato büntetésével eljött a második előnyünk, de nem jutottunk el érdemi akcióig.

A záró húsz perc hasonlóan indult, mint a középső, ám most nem 5 a 4 ellen, hanem teljes létszámú játék során talált be Japán, Szonoka vette be Maruyama kapuját. A harmad derekán kettős emberhátrányba kerültünk, előbb elcseréltük magunkat, aztán Mayert küldték ki a játék késleltetéséért. A 3 az 5 elleni szituációt Maruyama vezetésével kibekkeltük. Az 54. percben született egy számunkra kedvező játékvezetői ítélet, hiába kotorták be a korongot a magyar kapuba, kapusakadályozás miatt nem adták meg a gólt és kihozták a bedobást a harmadunkból. A jó szériánk nem tartott sokáig a játékvezetőknél, egy perc múlva Mayert kiállították botfogásért, az előnyt Kojama váltotta gólra. Fél perccel a mérkőzés vége előtt a japánok újabb lehetőséget kaptak, hogy emberelőnyös gólt szerezzenek, Szuzuki révén éltek is vele.

Magyarország 6-1-es vereséget szenvedett úgy, hogy Japán csak 2 olyan gólt lőtt, amely nem emberelőnyben született. A két legerősebb ellenfelünket az első két játéknapon letudtuk, a szerdai szünnap után a házigazda Olaszország vár a magyar női U18-as válogatottra.