A szétlövések 8. köre döntött Columbusban

A győztes büntetőt végül a hazaiak részéről Josh Anderson lőtte. Lezárta a rossz sorozatát az Islanders és a Hawks, tovább tart a Washington és a Vegas hazai szériája. Rövid szünet jön az NHL-ben.

Kétgólos hátrányból, szétlövések után nyert az Islanders a csoportrivális New Jersey ellen. A Devils a harmadik harmad elején 37 másodperc alatt ütött kettőt és ellépett 4-2-re, de a New York Cal Clutterbuck és az élete első gólját szerző Sebastian Aho találataival egyenlített. A győztes büntetőt Brock Nelson ütötte az ötödik körben. Az Islanders öt vereség után nyert, a Devils ellenben egymás után ötödször kapott ki.

Az eredmény ellenére nem volt sima a Flyers?Sabres csata, a hazaiak ugyanis az utolsó két góljukat az üres kapuba lőtték. A narancsmezeseknél Sean Couturier duplázott, Jakub Vorácek két újabb előkészítéssel megerősítette az első helyét az NHL gólpasszlistáján.

voracek

A Vegas a Rangers ellen szerezte a 18. hazai győzelmét a szezonban, amivel listavezető az NHL-ben. A meccset 1-1 után a harmadik harmad felénél William Karlsson döntötte el, aki 22 találatával a Knights jelenlegi legeredményesebb játékosa.

A Washington hosszabbításban verte a St. Louist, ezzel egymás után a kilencedik hazai győzelmét szerezte. A rendes játékidőben felváltva estek a gólok, az utolsót, a ráadást jelentő találatot a vendégek részéről Carl Gunnarsson ütötte négy perccel a vége előtt. A győztes találatot végül a hirtelen halál utolsó percében Nicklas Backström szerezte.

Közel egy hónap után nyert ismét saját közönsége előtt a Chicago. A Hawks a rossz sorozatát az Edmonton ellen szakította meg Anton Forsbergnek köszönhetően. A svéd hálóőr 32 lövést védett és első győzelmét szerezte a Chicagóban, pedig idén 12 mérkőzésen lépett jégre és kilencszer kezdő volt.

Gond nélkül nyert a Winnipeg a San Jose ellen. Mathieu Perreault kétszer köszönt be, Connor Hellebuyck 31 lövést védett, aminek köszönhetően a Jets zsinórban ötödik hazai sikerét könyvelhette el. A San Jose ebben a szezonban másodszor kapott ki három egymást követő mérkőzésen.

Maratoni hosszúságú szétlövés után nyert a Columbus a Florida ellen. A rendes játékidőben a Jackets kétszer került előnybe, a Panthers kétszer egalizált, másodszor Aleksander Barkov révén másfél perccel a vége előtt. A rávezetések során az első három párban egy-egy gól született, majd a hatodikban mindkét fél betalált. A döntés végül a nyolcadik született meg, amikor Josh Anderson nem hibázott, viszont Jared McCann igen.

A játéknap kanadai rangadóját a Montreal nyerte a Vancouver ellen. A Canucks még visszajött kétgólos mínuszból, de a Habs az utolsó tíz percben hármat ütve eldöntötte a meccset. A Canadiensben Karl Alzner és Brendan Gallagher is góllal és gólpasszal zárt, sőt utóbbi győztes találatot szerzett.

A Tampa esélyeshez méltóan nyert Detroitban és továbbra is őrzi az első helyét az NHL-ben. A délkeleti csapatban ezúttal meglepetésre Yanni Gourde bizonyult a húzóembernek, aki kettőt lőtt és egyet előkészített. A Tampa a győzelemmel elkerülte azt, hogy ebben a szezonban először zsinórban három verességet gyűjtsön be.

Óriási izgalmak után nyert a Pittsburgh a Boston ellen a hosszabbításban. A Bruins már a második percben vezetést szerzett, de tíz perccel később már a Pens vezetett 3-1-re. A második harmadra egy teljesen új Boston jött ki, amely tíz perc alatt négyet rámolt be és 5-3-ra fordított. Ezután ismét a  Pittsburgh következett és két újabb góllal kiegyenlített. A döntést végül a ráadás harmadik percében végül az a Jevgenyij Malkin mondta ki, aki korábban egy gólt lőtt egyet pedig előkészített.

Az NHL-ben most kisebb szünet következik, az elkövetkező másfél hétben ugyanis minden csapat kap egy ötnapos pihenőt. A pontos menetrend az alábbi linken található.