Megvan a Vegas első mesterhármasa

A történelmi triplát William Karlsson ütötte. A Winnipeg és a Tampa kiütéssel nyert vendégként, a Dallas házigazdaként.

A hajában darálta be az Anaheim az Arizonát a Honda centerben. Nyolc perccel a befejezés előtt még 2-2 volt az eredmény, de a fennmaradó játékidőben a Ducks háromszor köszönt be és végül fölényes győzelmet aratott. A hazaiaknál Antoine Vermette három pontot szerzett, a 900. meccsét játszó Ryan Kesler pedig két találatot készített elő.

A második harmadban hét perc alatt négyet ütve döntötte el a meccset a Tampa a Columbus otthonában. A megroggyant Jackets a mérkőzés második felében mindössze hat kapura lövésre volt képes, így Andrej Vasziljevszkijnek 21 védés is elég volt a shutouthoz. Az orosz hálóőr mellett Tyler Johnson emelkedett ki, aki duplázott és egymás után a 12. találkozóján szerzett pontot.

Könnyedén verte a Vegas a Torontót. A Knights már az ötödik percben kettővel ment, negyedóra elteltével pedig már hárommal. A Leafs Auston Matthews révén próbálta tartani a tempót, de a három gólt szerző és egy gólpasszt kiosztó William Karlssont képtelenek voltak tartani. A vége sima 6-3 lett, miközben a Vegas ismét halmozta az NHL-rekordokat: egymás után 12. meccsén szerzett pontot, zsinórban hetedik találkozóját nyerte és Karlsson révén megszületett a franchise első mesterhármasa is.

william karlsson

A Tampához hasonlóan a Winnipeg is 5-0-ra nyert idegenben, az Edmonton csarnokában. Connor Hellebuyck 35 védéssel idénybeli harmadik shutoutját szerezte, a Kyle Connor, Bryan Little páros mindkét tagja pedig egy-egy gólt és gólpasszt szerzett. A Jets zsinórban harmadik meccsét nyerte, az Oilers ellenben egymás után a harmadikat bukta el.

Továbbra sem tud kimászni a gödörből a Pittsburgh, a kétszeres bajnok az utolsó tíz összecsapásából a hetediket bukta el, ezúttal Detroitban. A Penguins vesztét ezúttal a 37 lövést lehúzó Jimmy Howard és a két gólt szerző, közte karrierje 100. találatát jegyző Gustav Nyquist okozta.

Minden összejött a Dallasnak a San Jose ellen, kiütéses vereséget mért a kaliforniai klubra. A Stars elöl féltucatot rámolt be, hátul pedig Ben Bishop ért el shutoutot 26 védéssel. A mezőnyjátékosok közül a két gólt szerző Tyler Pitlick és a három gólpasszt kiosztó Radek Faksa emelkedett ki.

A Colorado gyakorlatilag lemásolta a Dallas teljesítményét, azzal az apró különbséggel, hogy az Islanders becsületét Josh Bailey megmentette a mérkőzés végén. Az Avalanche ugyanúgy hatot ütött mint a Stars, ebből négyet a második harmadban, amiből kettőt Gabriel Landeskog vállalt magára két emberelőnyös gól formájában. A svéd kapitány mellett Nathan MacKinnon emelkedett ki, aki három találatot készített elő.

A forduló egyetlen hosszabbítását a Calgary nyerte a Chicago ellen. A Flames már a rendes játékidőben is megnyerhette volna a találkozót mert már 3-0-ra is vezetett, de aztán kiengedett, amit a Hawks kihasznált és visszajött a meccsbe. A győztes találatot végül a ráadás első percében a Calgary kapitánya, Mark Giordano ütötte.