Gőz Balázs bemutatkozott az ECHL-ben

A Roanoke kölcsönadta a magyar hátvédet a Norfolknak. Sofron megszerezte idei első EBEL-gólját.

Sebők Balázs és a KalPa rangadót játszott a tabellán mögötte álló Pelicansszal. Az első és a második harmadban egyaránt 1-1 gólt lőtt mindkét csapat, a góltalan harmadik játékrész után pedig a hosszabbítás sem hozott döntést. A szétlövésből a lahtiak jöttek ki jobban, Sebőkék 3-2-es vereséget szenvedtek és visszacsúsztak a 10. helyre. A magyar csatár közel 20 percet töltött a jégen, pontot nem szerzett.

Bartalis Istvánnal felálló Schwenningen a tabella utolsó helyén álló Straubingot fogadta. A meccsen a vendégek megléptek két góllal az első harmadban, a hazaiak pedig csak szépíteni tudtak, egyenlíteni nem. A Wild Wings 2-1-es vereséggel zárta a naptári évet, Bartalis nem jegyzett pontot.

Kevin Wehrs csapata, az Innsbruck Bolzanóban látogatott. A tiroli rangadón az osztrákok egy büntetővel megszerezték a vezetést, amit meg is őriztek, végül 2-1-re győztek. Wehrs neve mellé egy kaput eltalált lövést írtak fel.

A Sofron Istvánt és Andrew Sarauert a soraiban tudó Villach Grazba utazott. A hazaiak a 13. percre megléptek 3 góllal, a második harmadban felzárkózott a VSV, a második hazai gólt Sofron szerezte. Az egyenlítés nem jött össze válogatott csatáraink együttesének, a Villach 5-3-as vereséget szenvedett. Sofron 4, Sarauer 2 alkalommal találta el a 99ers kapuját.

Alpesi ligás légiósaink közül csak Fekti Ádám együttese lépett jégre. A magyar csatár továbbra sem játszik, a Kitzbühel 4-1-re nyert a Bregenzerwald ellen.

Csányi Karolék a listavezető Dukla Trencínt fogadták. A 26. percben 5-0-ra vezetett a HK Nitra, a trencséniek pedig csak egyetlen gólt szereztek, így a nyitraiak 5-1-re diadalmaskodtak. Csányi aktív volt a találkozón, a 4. gólnál jegyzett asszisztja mellett 2-szer lőtt kapura és egy 2+2 perces büntetést szedett össze magas bottal való játékért.

A Rapid City Vay Ádámmal a kapujában várta az ECHL-első Colorado Eaglest. Az izgalmas találkozó hosszabbításban dőlt el, ahol a vendégek szerezték meg a győztes gólt, így 4-3-ra nyertek. Vay 27 lövésből 23-at védett.

Nagy Gergő csapata, a Quad City a Fort Wayne ellen lépett jégre. A Mallards gólt sem lőtt ellenfelének, 5-0-s vereséget szenvedett. Nagy 3 kapott gólnál volt a jégen, az utolsó előtti percben kisbüntetést kapott gáncsolásért.

Gőz Balázs a Norfork Admirals színeiben debütált az ECHL-ben, miután kölcsönadta az SPHL-es Roanoke. A magyar hátvéd új csapata már a 8. percben háromgólos hátrányban volt, ám a 35. percre egyenlítettek. A harmadik harmad 1-1 gólja után büntetők döntöttek, amit a Jacksonville behúzott, így 5-4-re győzött. Gőz 1-szer lőtt kapura és a második kapott gólnál a jégen volt.

Hetényi Zoltán és a Knoxville a dobogós Evansville-t fogadta. A vendégek 2-1-re győztek, ezzel megszakadt Hetényiék 4 meccses győzelmi sorozata. A magyar kapus 25 lövésből 23-at védett.