Hullámvölgyben levő csapatok találkozója a Tüskecsarnokban

A MAC Budapestnek és a Ferencvárosnak is szüksége lenne a pontokra.

Amióta visszatért a MAC a felnőtt bajnokságba, nem volt még olyan hónap, amikor negatív lett volna a MAC Budapest mérlege. Most viszont biztosan lesz, decemberben eddig 5 vereség és 3 győzelem került a csapat neve mellé. A MAC az alapszakasz második helyéért harcol, és sokáig úgy tűnt, biztosan meg is tudja szerezni azt. Legutóbbi, sorozatban elszenvedett három vereségüket követően viszont kezdhetnek izgulni, hiszen előnyük mindössze 2 pontra csökkent a Dunaújváros, illetve 5 pontra a Csíkszereda és az UTE előtt. Bár legutóbb, a Fehérvártól elszenvedett vereséget követően Majoross Gergely arról beszélt, hogy a jó irányba indult a csapata és nem lehet elégedetlen a játékkal, az eredményen alighanem a szurkolók zöme meglepődött. Ezer szerencséje a MAC-nak, hogy miközben neki évbúcsúztatásként a hetek óta főleg a vereségeket gyűjtő Ferencváros jutott, két közvetlen vetélytársa egymás ellen játszik, így akár lélegzethez is juthatnak.

Ezért persze sokat kell dolgozniuk, hiszen bár a Ferencváros is gödörben van, annál, amit az elmúlt hetekben mutatott, Greg Lindqvist csapata is többet tud. Erről a MAC is tudna mesélni, hiszen a Ferencváros eddigi egyetlen decemberi győzelmét éppen ellenük érte el. A zöld-fehéreknek szerencséjük sem igazán volt az utóbbi időben. Miközben tele vannak rendkívül gólérzékeny játékosokkal, be vannak oltva a góllövés ellen. Az UTE ellen is rengeteg helyzetet hagytak ki, kapuvasakat lőttek, üres kapus helyzetek tömkelegét hagyták ki. Az UTE elleni mérkőzés eredménye is könnyen lehetett volna más, ha bemegy Szappanos kapuvasa, vagy ha a féltucatnyi ziccer közül valamelyik bemegy a kettős emberelőnyben. Ki tudja, lehet, hogy nekik is csak egy aprócska dolog kell ahhoz, hogy visszataláljanak a helyes útra. A Ferencváros számára ez a mérkőzés az utolsó lehetőségek egyike arra, hogy esetleg a felsőházba jussanak.

MAC-FTC_20170923

fotó: MAC Budapest

MAC–Ferencváros 9-1

Tovább folytatódik a Ferencváros vesszőfutása, a MAC fölényes győzelmet aratott a zöld-fehérek felett.

A Ferencvárosnál Greg Lindqvist nem nevezte Peter Sevelát, így Pleszkán kezdett a kapuban, cseréje Soós lászló volt. A hazaiaknál is a fiatal Arany Gergely kapott lehetőséget a kapuban. Rögtön támadó szellemben lépett fel a MAC, és ennek előbb két kiállítás, majd három gyors egymásutánban lőtt gól lett az eredménye. Az elsőt Klempa vállalt emberelőnyből, a másodikat Brance Orban, a harmadikat pedig Jared Brown. A 9. percre máris 3-0 volt a MAC javára. A Ferencváros a 14. percben tudott válaszolni, szintén légiós találattal, amelyet Preston Shupe szerzett. A szünet után hét percig tudta tartani magát a Ferencváros, ekkor Fejes talált Pleszkán kapujába. A harmad derekán következett MacAulay, majd újra Klempa és újra Orban. A harmadik 20 percre is maradt a MAC fölénye, erre a szakaszra két újabb hazai gól maradt, ezeket már itthoni nevelésű játékosok érték el, sorrendben Nagy Krisztián és Terbócs. A Magyar Kupa selejtezője után ismét csúnya verést kapott a MAC-tól a Fradi, a Tüskecsarnokban összességében a harmadikat ebben a szezonban. Szerencséjükre többször már nem játszanak velük az alapszakaszban.

Erste Liga, 650 néző. Játékvezetők: Halassy, Halassy, Váczi, Bedő.
#2465: 95,7% (Bálizs)
Pleszkán: 82,0% (Soós)