Oroszország nyerte a Channel One Cupot

A torna házigazdája százszázalékos teljesítménnyel zárta a decemberi Euro Hockey Tour-állomást.

Vasárnap véget ért a moszkvai Channel One Cup. Csehország az első harmadban Vojtech Mozík és Michal Repík góljaival meglépett Svédország ellen, majd a második játékrészben növelhették volna előnyüket Jonas Junland 5 perc+végleges fegyelmije után, ám a svédek kivédekezték az ötperces hátrányt. A háromkoronások reményeit Joakim Lindström visszahozta egy emberelőnyös góllal, hiába, a végjátékban Martin Erat és Andrej Nestrasil eldöntötték a meccset, így Csehország 4-1-re nyert.

Az esti mérkőzésen két CSZKA-játékos, Szergej Andronov és Makszim Salunov is betalált a SZKA-ban védő finn kapusnak, Mikko Koskinennek, amivel gyakorlatilag el is dőlt az Oroszország?Finnország meccs. A végén egy harmadik CSZKA-s jégkorongozó, Valerij Nyicsuskin beállította a 3-0-s végeredményt.

Oroszország százszázalékos teljesítménnyel zárta a tornát, míg Csehország 8, Finnország 4, Svédország és Kanada 3-3 pontot gyűjtött a 3 mérkőzés alatt, míg Dél-Korea 4:13-as gólaránnyal és 3 vereséggel térhetett haza.