Oroszország nyerte a Channel One Cupot

 

A torna házigazdája százszázalékos teljesítménnyel zárta a decemberi Euro Hockey Tour-állomást.

Vasárnap véget ért a moszkvai Channel One Cup. Csehország az első harmadban Vojtech Mozík és Michal Repík góljaival meglépett Svédország ellen, majd a második játékrészben növelhették volna előnyüket Jonas Junland 5 perc+végleges fegyelmije után, ám a svédek kivédekezték az ötperces hátrányt. A háromkoronások reményeit Joakim Lindström visszahozta egy emberelőnyös góllal, hiába, a végjátékban Martin Erat és Andrej Nestrasil eldöntötték a meccset, így Csehország 4-1-re nyert.

Az esti mérkőzésen két CSZKA-játékos, Szergej Andronov és Makszim Salunov is betalált a SZKA-ban védő finn kapusnak, Mikko Koskinennek, amivel gyakorlatilag el is dőlt az Oroszország–Finnország meccs. A végén egy harmadik CSZKA-s jégkorongozó, Valerij Nyicsuskin beállította a 3-0-s végeredményt.

Oroszország százszázalékos teljesítménnyel zárta a tornát, míg Csehország 8, Finnország 4, Svédország és Kanada 3-3 pontot gyűjtött a 3 mérkőzés alatt, míg Dél-Korea 4:13-as gólaránnyal és 3 vereséggel térhetett haza.

A 2017-es Channel One Cup eredményei:

2017. december 13., szerda, 18:00: Csehország–Finnország 3-2 h.
2017. december 13., szerda, 17:30: Kanada–Dél-Korea 4-2

2017. december 14., csütörtök, 17:30: Svédország–Oroszország 1-3

2017. december 15., péntek, 13:00: Finnország–Dél-Korea 4-1
2017. december 15., péntek, 17:30: Csehország–Kanada 4-1

2017. december 16., szombat, 11:00: Dél-Korea–Svédország 1-5
2017. december 16., szombat, 15:00: Oroszország–Kanada 2-0

2017. december 17., vasárnap, 11:00: Svédország–Csehország 1-4
2017. december 17., vasárnap, 15:00: Oroszország–Finnország 3-0

oroszorszag-eht-kpkFotó: championat.com

 

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 3-1VÉGE
VB 16:00 HUNKAZ 0-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 1-3VÉGE
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 2-3VÉGE
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 6-1VÉGE
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk