Norvégia visszajutott a divízió 1/A-ba

A skandinávok büntetőkkel gyűrték le a lengyeleket.

Pénteken véget ért a bledi divízió 1/B-s junior-világbajnokság. A játéknap első mérkőzésén a motiválatlan Ukrajna büntetőkkel 2-1-re verte Litvániát, ami azt jelentette, hogy a balti együttes kiesett a divízió 2/A-ba. A már biztosan bennmaradt Olaszország a bronzérmes Szlovéniával játszott, a házigazda délnyugati szomszédunk 6-1-re diadalmaskodott. A feljutásról döntő Norvégia?Lengyelország mérkőzés rengeteg izgalmat hozott. A képlet egyszerű volt: amelyik csapat nyer, megnyeri a tornát és feljut a divízió 1/A-ba. A második harmadban 64 másodperc alatt 2 gólt lőttek a norvégok, a lengyelek 10 perc múlva szépítettek. A rendes játékidő végjátékában a lengyelek lehozták a kapusukat és egy norvég büntetés nyomán 6 a 4 ellen támadhattak. A kettős fórt gólra váltották, 7 másodperccel a vége előtt Alan Lyszczarczyk hosszabbításra mentette a meccset. A túlóra nem hozott gólt, büntetők döntöttek. A szétlövés két skandináv találatot hozott, így Norvégia a 3-2-es sikerével visszajutott a második vonalba.

Románia csütörtökön megszerezte első sikerét a dumfriesi divízió 2/A-s vb-n. A főleg székely fiatalokból álló együttes átgázolt a szintén nyeretlen Hollandián és 7-1-re diadalmaskodott. Románia legjobbja a 3+2 ponttal záró Rokaly Szilárd és a 2+1 pontot gyűjtő Részegh Zsolt voltak, míg Adorján Örs 16 lövésből 15-öt védett. A feljutásért folyó harcban Japán 4-1-re legyőzte Észtországot, míg Dél-Korea előnyös helyzetbe hozta ázsiai riválisát, ugyanis büntetőkkel 5-4-re legyűrte a házigazda Nagy-Britanniát. Az utolsó kör előtt Japán 11, Nagy-Britannia pedig 10 pontos, szombaton egymás ellen zárják a vb-t.