1000. meccsét játszotta Marian Gaborik

A hetedik szlovák játékosként érte el ezt a határt. Eichel triplája és négy pontja csak egy pontot ért a Buffalónak.

Felemásra sikeredett Marian Gaborik jubileuma. A szlovák csatár egy gólt lőtt és egyet előkészített New Yorkban, de csapata, a Los Angeles kikapott korábbi klubjától, a Rangerstől. Gaborik a szlovák játékosok között a 401 góljával és a 802 pontjával az ötödik, 401 gólpasszával a hetedik. A sokáig kiegyenlített meccset Rick Nash döntötte el három perccel a vége előtt.

gaborik 1000

Fordulatos meccsen, hosszabbítás után vitte el a pontokat a Carolina a Buffalo otthonából. A harmadik harmadban, 2-1-es hazai vezetésnél a Hurricanes négy perc alatt ütött hármat, és 4-2-re fordított. A Sabres válaszként tíz másodperc alatt egyenlített a mérkőzésen összesen négy pontot szerző Jack Eichel révén. A ráadásban Jaccob Slavin találata döntött.

Brian Boyle és Cory Schneider vezetésével nyert a New Jersey a Dallas ellen. A kapus 28 lövést védett, a center pedig 2-2 után egy gólt előkészített kettőt pedig maga lőtt, amiből az első nemcsak győztes találat volt,  karrierje 100. gólja is egyben.

A Detroit legyőzte a Torontót, megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát a Leafs ellen. Jimmy Howard volt az Original Six-rangadó hőse, a Red Wings kapusa a második perc végén gólt kapott, de a folytatásban lehúzta a rolót, és végül 25 lövéssel végzett. A Detroit az utolsó 12 meccséből mindössze a másodikat nyerte.

Markus Granlund duplázott, a Sedin ikrek hat pontot szereztek, mégis Sam Gagner lett a Vancouver legjobbja a San Jose elleni mérkőzésen. A Sharks visszajött kétgólos hátrányból, kiharcolta a hosszabbítást, ott azonban Gagner gólja döntött 26 másodperccel a befejezés előtt. A Canucks négy vereség után győzött ismét.