Csehország?Magyarország 4-0

A magyar női ifjúsági válogatott két harmadon át tartotta magát a csehek U16-os csapata ellen.

“Szombaton a torna legerősebbnek tartott csapatával játszottunk, a cseh női U16-os válogatottal ? kezdte beszámolóját a női ifjúsági jégkorong-válogatott edzője, Kis András. ? Tudtuk, hogy jól képzett, technikás ellenfelünk lesz és sejtettük, hogy a védekező harmadbéli játékra nagy hangsúlyt kell fektetnünk. Ezért a délutáni meetingen ráerősítettünk erre a játékszituációra.

A lányoktól azt kértük, hogy bátran, határozottan kezdjük a mérkőzést, a védekező harmadban fegyelmezetten, taktikusan védjük meg a kapunkat és a kapu előtti területet. Az első harmadban ahogy vártuk, a cseh csapat sokat támadott, de kívül tudtuk tartani őket a veszélyes zónából. Az első harmad egyetlen gólját egy büntetőlövésből szerezték. A lövésarány azért árulkodott a cseh fölényről, 12:4-re nyerték a mutatót.

A második harmadban is rendkívüli erőket mozgatva, csapatként egy erős falat alkotva távol tartottuk az ellenfelet a kapunktól és támadásokra is futotta az erőnkből, de sajnos igazán veszélyeztetni nem tudtunk az ő kapujukat. A harmadszünetben azon felül, hogy továbbra is a fegyelmezetten, keményen, határozottan játszunk, még azt kértük, hogy kevesebb lövés menjen a kapunkra. A lányok ezt sikeresen abszolválták, a lövésarányt 8:4-re javították.

A harmadik harmadban is végeztük a dolgunkat rendesen, működött a gépezet, de sajnos előbb emberhátrányba, majd kettős emberhátrányba kerültünk, sőt sajnos volt időszak, amikor hárman ültek a büntetőpadon. Az első kettős emberhátrányt kivédekeztük, majd a második lejárta előtt 5 másodperccel kaptunk egy gólt, amit sajnos egy percen belül egy szimpla hátrányos gól is követett. Az emberhátrányok sokat kivettek a lányokból és a csehek még egyszer betaláltak, így lett 4-0 a végeredmény.

Összességében a szombati mérkőzés a felkészülésünk egyik legjobb találkozója volt, mind csapatmunkában, mind taktikailag. Úgy gondolom, hogy megleptük a cseheket a játékunkkal és tiszteletet harcoltunk ki magunknak a mérkőzés során. A lányok igazán kitettek magukért. Holnap a házigazda lengyel válogatottal játsszuk a záró mérkőzést, amire igyekszünk rápihenni és egy győztes mérkőzéssel búcsúzni ettől a tornától.”