Nyugaton már a Nashville az első

A Predators kihasználta a Blues botlását és pontszámban befogta ellenfelét. Felesleges volt Bailey triplája, Fleury először játszott a Pittsburgh ellen.

A Washington folytatta jó sorozatát a Boston ellen, egymás után tizedik alkalommal győzte le a Bruinst, ráadásul ezenken a meccseken mindössze 13 gólt kapott ellenfelétől. A fővárosiak nyerőemberének ezúttal Alex Chiasson bizonyult, aki 2-1-es Capitals vezetésnél a harmadik harmad közepén bő három perc alatt kettőt ütött, a másodikat emberhátrányból.

Egészen elképesztő hullámvasúton ül a Philadelphia. Zsinórban elszenvedett tíz zakó után most egymás után az ötödik győzelmét szerezte, ezúttal a Buffalo ellen. Valtteri Filppula győztes gólt lőtt, Brian Elliottnak pedig 19 védés is elég volt a győzelemhez.

Josh Bailey mesterhármasa sem segített az Islandersnek Columbusban. A brooklyni gárda 0-3 után egyenlített ugyan, de a Jackets összekapta magát és újabb két gólt szerzett, amivel végleg lerázta az ellenfelét. A vendégeknél John Tavares, a hazaiaknál Oliver Bjorkstrand adott három gólpasszt.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Montreal?New Jersey meccs hozta, ahol a hazaiak kapták a pluszpontot. A győztes gólt Tomás Plekanec ütötte, amivel megszakította a Canadiens három mérkőzést felölelő nyeretlenségi sorozatát.

Kevin Roy és John Gibson hozta a meccset az Anaheimnek St. Louisban. A találkozó előtt az AHL-ből felhívott center a harmadik harmadban bő két perc alatt duplázott, a kapus pedig 29 lövést védett és szűk hat percre volt a shutouttól. A Blues a vereséggel elvesztette a nyugati első helyet.

Azt ugyanis a Nashville vette el, miután simán, kapott gól nélkül győzött az Edmonton csarnokában. A Predators kapujában Juuse Saros egészen elképesztő napot fogott ki, 46 védéssel ért el shutoutot. A Nashville mind a négy gólját a második harmadban ütötte. A Nashville és a St. Louis egyaránt 44 ponttal áll, de a Preds két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

saros

Egyre jobb formában van a szezont borzasztóan kezdő Minnesota, a Wild gyűjtötte ugyanis a legtöbb pontot november 8-a óta, szám szerint huszonötöt. Az északiak soros áldozata ezúttal a Toronto volt, amely gólt sem tudott ütni a 28 lövést fogó Alex Stalocknak.

A Chicago vetett véget a Winnipeg hétmeccses hazai sikerszériájának. A Blackhawks már a 10. percben hárommal ment, a vége pedig sima 5-1 lett. Az egymás után negyedik győzelmét begyűjtő Chicago kapujában Corey Crawford 27 lövést hatástalanított.

Öt nap alatt másodszor verte meg a Colorado a Floridát. Az Avs a 7-3-as délkeleti sikert követően ezúttal Nathan MacKinnon duplájával és Szemjon Varlamov 32 védésével tartotta otthon a pontokat a Panthers ellen.

Kevesebb mint három perccel a vége előtt dőlt el a Calgary?San Jose csata. A Saddledomeban mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe és már a hosszabbításra készültek, amikor érkezett Joonas Donskoi és bekotort egy lecsorgó korongot. A Flames az utolsó hét meccséből az ötödiket bukta el.

Gond nélkül hozta a kötelezőt a Tampa Arizonában. A Bolts végig hatalmas fölényben játszott összesen 48 lövést küldött a Coyotes kapujára. Brayden Point két pontot szerzett és győztes gólt lőtt, Vasziljevszkij 32 lövést védett. A Tampa egymás után a hatodik győzelmét szerezte, de súlyos árat fizetett érte, Ryan Callahan ugyanis ismét megsérült és hetekre kidőlt.

Marc-André Fleury 24 védéssel és győzelemmel ünnepelte karrierje első mérkőzését egykori csapata, a Pittsburgh ellen. A siker abból a szempontból is történelmi volt, hogy a Vegas a 20. győzelmét szerezte, minden csapatnál gyorsabban az NHL történetében.