Németország?Magyarország 7-2

A magyar U20-as válogatott a mérkőzés feléig tartotta a lépést a németekkel, ám a folytatásban érvényesítette a papírformát a legutóbbi divízió 1/A-s vb ezüstérmese.

A mérkőzés jó iramú, nyílt sisakos játékkal indult. Négy perc után emberelőnybe kerültünk, de nem éltünk a lehetőséggel. Nem sokkal később Szita Donátot kiküldték fogásért, Németország egyből felállt, nem jutott el érdemi lövésig. A kiegészülés után folytatódott az oda-vissza játék, ebből a németek jöttek ki jobban: a 12. percben Charlie Jahnke passzát Floria Krumpe lőtte be közelről (1-0). A harmad végjátékában kétszer is 5 a 4 ellen játszhattunk, ám nem tudtuk bevenni Mirko Pantkowski kapuját.

A második játékrész elején nekiesett a németeknek a magyar válogatott, a nyomás pedig góllá érett: a 23. percben Majoross Barnabás révén egyenlítettünk (1-1). Ekkor mutatott fölényünkről és kiváló védekezésünkről sokat elmond, hogy a németek a harmad 7. percében találták el először Tóth Károly kapuját. A gól után a németek is magukra találtak és újra nyílt sisakossá vált a küzdelem. A meccs közepén Szita Donátot újra kiküldték a büntetőpadra, Németország kihasználta az emberelőnyt. Leon Gawanke lövését még védte Tóth, ám a kipattanót Valentin Busch belőtte (2-1). A német előnyt magyar lehetőség követte, ahol eleinte jól járattuk a korongot, viszont később a németek kilövöldözték a pakkot. Tíz másodperccel az ellenfelünk kiegészülése előtt Fejes Nándor akadályozott egy németet, így gyorsan újra emberhátrányba kerültünk. A kivédekezett hátrány után 3 perccel újabb gólt lőtt Németország, egy ígéretes magyar akció utáni ellentámadást Jahnke váltott gólra (3-1). A második harmad végét 4 játékossal fejeztük be, miután elcseréltük magunkat. A hátrány során kiugrottunk, de nem tudtunk szépíteni.

A záró húsz perc nagyon rosszul indult: a 43. másodpercben egy buli utáni helyzetből Tobias Eder közelről betalált a magyar kapuba (4-1). A 44. percben emberhátrányba kerültünk, amit kihasznált Németország, egy kijátszott akció végén Busch újabb 5 a 4 elleni gólt szerzett (5-1). A harmad első felének német fölényét jól jelzi a 10:1-es kapura lövési mutató, a magyar támadások csak egyszer fejeződtek be kaput eltalált lövéssel. Az 54. percben eljött az ötödik emberelőnyünk, ahol kozmetikázni tudtuk a kapura lövési mutatót, sőt a német kiegészülés után 6 másodperccel Horváth Bálint egy korongjáratás végén belőtte a 2. magyar gólt (5-2). Nem örülhettünk sokáig a találatunknak, másfél perc múlva Dani Bindels visszaállította a négygólos differenciát (6-2). A végjátékban is felvállaltuk a bátor támadójátékot, hiába, 14 másodperccel a vége előtt Walther beállította a 7-2-es végeredményt.

Magyarország szombaton Ausztria ellen zárja világbajnokságot, az már biztos, hogy egy rendes játékidőben elért sikerrel garantáltan megőrizzük divízió 1/A-s tagságunkat.