Menthetetlenül süllyed az Ottawa

Nagy verést kapott a Columbus. Ward és Marleau is mérföldkőhöz érkezett, előbbi a 300. győzelmét, utóbbi az 1100. pontját szerezte.

A Carolina végig jobban játszott a Vegas otthonában, 37:24-re nyerte a kapura lövéseket, így megérdemelten hozta el a pontokat. A Hurricanes kétszer is megszerezte a vezetést, de csak a szétlövések ötödik körében gyűjtötte be a pluszpontot Phil Di Giuseppe gólja után. Cam Ward 22 lövést védett és megszerezte a 300. győzelmét, amivel az aktív kapusok között az ötödik, az NHL örökranglistáján pedig a 32. helyen áll.

ward 300

Tovább tart az Ottawa zuhanása, amely ezúttal Buffalóban kapott ki. A Sabres a második harmadban döntötte el a mérkőzést, amikor a játékrész elején egy perc alatt ütött kettőt, majd öt perccel később még egyet. A Senatorsnak háromgólos hátrányból már nem volt visszaút, egymás után az ötödik vereségét, az utolsó 13 mérkőzéséből a 12-et vesztette el.

New Jerseyben ért véget a Los Angeles nyolc mérkőzést felölelő győzelmi sorozata. A Devils gond nélkül lépett át a kaliforniai gárdán, Taylor Hall duplázott, Brian Gibbons két pontot szerzett, Cory Schneidernek pedig 16 védés is elég volt a győzelemhez.

A zsinórban tíz vereséget begyűjtő Flyers a rossz sorozat után kezd magára találni, egymás után a negyedik győzelmét szerezte. A Philadelphia a harmadik harmadban kaparta ki a győzelmet, amikor három gólt szerzett, ebből kettőt az utolsó három percben. A Leafsben Patrick Marleau egy gólt lőtt és ezzel megszerezte karrierje 1100. pontját 60. játékosként az NHL történetében.

A négy pontot szerző Connor McDavidnek köszönhetően nagyon simán nyert az Edmonton a Columbus otthonában. Az Oilers a második harmadban négy gólt ütött, ebből hármat alig több mint három perc leforgása alatt, így nem volt meglepő, hogy az összesen öt gólt kapó Szergej Bobrovszkijt két harmad után lerántotta John Tortorella.

A Washington a Colorado legyőzésével az utolsó tíz meccséből a nyolcadikat nyerte meg. A fővárosiak 1-1 után indultak be, amikor zsinórban három gólt szereztek. Jevgenyij Kuznyecov három találatot készített elő, Braden Holtby 22 lövést hárított.

Devan Dubnyk győzelemmel ünnepelhette volna a 100. mérkőzését a Minnesotában. A Calgary elleni találkozón azonban Dubnyk megsérült, így a győzelem Alex Stalock neve mellé került, aki 16 lövést védett és még négyet a rávezetések során. A győztes büntetőt Mikael Granlund ütötte.

A két konferencia első helyezettje a St. Louis és a Tampa találkozott a Scottrade Centerben, Missouriban. A két első csatájából a Bolts került ki győztesen, köszönhetően a hibátlanul védő Andrej Vasziljevszkijnek és a két-két pontot szerző Brayden Point, Tyler Johnson párosnak.

A Chicago a hosszabbításban verte a Floridát és ezzel egymás után a harmadik győzelmét könyvelhette el.  A rendes játékidőben egyszer-egyszer vezetett a Hawks és a Panthers, így jöhetett a ráadás, ahol Patrick Kane találata jelentette a pluszpontot a Hawksnak. A chicagói Patrick Sharp a 900. NHL-mérkőzését játszotta.