Gyerehokizni A Fehérvár legyőzte a Vasast

A fehérváriak kétgólos hátrányból fordítottak a fővárosiak elleni ifjúsági meccsen. Átvette a vezetést az U14-es bajnokságban az eddig hibátlan mérleggel rendelkező Ifj. Ocskay Gábor JA. A hétvége legizgalmasabb meccseit az U16-os bajnokság B csoportjában játszották.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az osztrák juniorligában a divízió 1/A-s világbajnokság alatt is játszottak mérkőzést, hétfőn az UTE az Okanagan otthonában lépett jégre. A három pont sorsa tulajdonképpen már az első harmadban eldőlt, miután a St. Pölten-iek 3-1-es vezetésre tettek szert. A második harmadban még egyszer betaláltak, s azzal be is állították a 4-1-es végeredményt.

Az EBYSL-ben legközelebb december 21-én játszanak magyar érdekeltségű meccset, a hazai U20-as bajnokság december 20-án folytatódik.

Eredmény:

2017. december 11., hétfő:

Okanagan HCE?UTE 4-1

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában szombaton a Győr hiába szerezte meg a vezetést a Vienna ellen az első harmad végén, a bécsiek a harmadik harmad előtt egyenlítettek, majd az 50. percben át is vették a vezetést. A győriek azonban nem sokkal később egalizáltak, így a rendes játékidő, majd a hosszabbítás is 2-2-vel végződött. A meccs tehát szétlövésben dőlt el, a Vienna nyert 3-2-re.

Ezzel szemben a Fehérvár könnyedén nyert 5-1-re az Okanagan Red ellen, ahogy a MAC is magabiztosan győzte le 3-0-ra a Klagenfurtot. Az Okanagan White kétszer is vezetett a DVTK ellen, a miskolciak azonban az 56. percben átvették a vezetést, és végül 3-2-re nyertek. A KMH nagy vereségbe futott bele, miután a Linz 10-0-ra diadalmaskodott ellene, az UTE szoros meccsen kapott ki 2-1-re a Salzburgtól.

EBJL- és U18-as bajnokit játszott egymással vasárnap a Fehérvár és a Vasas. A meccs első felét az angyalföldiek uralták, a 34. percben még 3-1-re vezettek, a szünetre azonban kiegyenlítettek a fehérváriak. Az utolsó harmadban aztán zsinórban négyszer is betaláltak, s ezzel 7-3-ra nyertek.

Kedden az UTE a 28. percben még 3-1-re vezetett a Győr ellen, a harmad azonban 3-3-mal zárult. A győriek az utolsó játékrészben, zsinórban háromszor is betaláltak, így állították be a 6-3-as végeredményt. A Vasas a harmadik harmad elején már 3-0-ra vezetett a DVTK ellen, a
miskolciak azonban az 52. percben felzárkóztak egy gólra. Egyenlíteniük ellenben nem sikerült, a Vasas 3-2-re nyert ? mindkét meccs az U18-as bajnokságban hozott pontokat.

Szerdán az UTE a Znojmóhoz látogat, csütörtökön a lilák a Vasassal játszanak. A Fehérvár a KMH-val, a DVTK a MAC-cal találkozik ? utóbbi két meccs U18-as bajnoki is.

U18-as bajnokság

Nagyon bekezdett a DHK a Pesterzsébet ellen, hiszen a 10. percben már 3-0-ra vezetett, a harmadot pedig 5-1-gyel zárta. A folytatás szorosabb csatát hozott, olyannyira, hogy a 49. percben a Farkasok felzárkóztak egy találatra, az egyenlítés azonban már nem sikerült, sőt, végül a debreceniek 6-4- re nyertek.

Az U18-as bajnokságban a fentebb már említett mérkőzéseken kívül szerdán a Szeged-DAB a DHK-t fogadja, csütörtökön a Pesterzsébet az Egerszegi Titánokat látja vendégül.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság A csoportjában vasárnap a Pesterzsébet és az UTE meccse már-már hosszabbításba hajlott, amikor az 57. perc kezdetén a Farkasok megszerezték a vezetést, az utolsó másodpercekben pedig beállították a 2-0-s végeredményt. Az Ifj. Ocskay Gábor Ja egészen simán nyert 11-0-ra a DHK ellen, míg a MAC 8-2-re győzte le a Győrt.

Magyarországon tölti a hetet a Csíkszereda, szerdán a Győrrel, csütörtökön az UTE-val mérkőzik.

15:05 UTE?Csíkszereda

A B csoportban az alapszakaszban még a C csoportban szerepelt MAC B pénteken 6-0-ra győzte le a Dunaújvárost. Változatos meccset játszott az Egerszeg és a Vasas: az első harmadban utóbbi szerzett vezetést, a játékrész mégis 3-1-es zalaegerszegi vezetéssel zárult. A 34. percben mégis 3-3 állt az eredményjelzőn, hogy aztán ismét jöjjön a Titánok újabb rohama, és a harmad 6-3-mal végződjön. Az utolsó játékrészben a Vasas még szépített, így lett a vége 6-4.

Az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a Ferencváros találkozóján nem esett gól az első harmadban, a második elején a Fradi szerezte meg a vezetést. A fehérváriak aztán a játékrész második felében fordítottak, a harmad azonban 2-2-vel zárult. A szünet után megint a zöld-fehérek kerültek előnybe, de erre még volt válasza a hazaiaknak. A Fradi aztán 20 másodperccel a végső dudaszó előtt ismét betalált, s ezzel 4-3-ra megnyerte a meccset.

Ifj. Ocskay Gábor JA B?Ferencváros 3-4

A C csoportban a Gepárd nagyarányú, 35-0-s győzelmet aratott a Kazincbarcika ellen, a Szeged pedig hátrányból fordítva, 3-1-re múlta felül a Ferencvárost. Az UTE végig futott a Kaposvár után, amely a második harmadban kettővel is vezetett, a lilák azonban az utolsó két perc kezdetén egyenlítettek, majd egy perccel később belőtték a 6-5-ös győzelmet érő góljukat.

A következő mérkőzést vasárnap játsszák.

C csoport

Program:

Gepárd?Kazincbarcikai Ördögök 35-0
Szeged?Ferencváros 3-1
UTE?KASI 6-5

U14-es bajnokság

Pénteken az Erdélyben vendégeskedő csapatok mindegyike 4-2-re nyert, a Győr a Csíkszeredát, az Ifj. Ocskay Gábor JA a Gyergyószentmiklóst múlta felül. A fehérváriak veretlenségi sorozata szombaton is folytatódott, hiszen 5-1-re győztek a Csíkszereda ellen, sőt, vasárnap 6-1-re múlták felül a csíkiakat. Ezzel egyébként átvették a vezetést a tabellán. A Győr egyik nap sem bírt a Gyergyószentmiklóssal, amely először 3-2-re, majd 5-2-re nyert.

Szombaton a Pesterzsébet végig vezetve nyert 6-2-re a DHK ellen, ahogy az UTE sem engedte át egy percre sem a vezetést a DVTK-nak, amely így 4-3-ra kikapott. Kevés gólt hozott a KMH és a MAC A összecsapása, amelyen a második harmadban utóbbi szerzett vezetést, a hazaiak azonban az 51. percben egyenlítettek. A rendes játékidőben nem esett több találat, a MAC a hosszabbításban nyert 2-1-re. Ami a DVTK-nak nem sikerült az UTE ellen, megvalósult a Vasassal szemben: a miskolciak végig kézben tartva a meccset 5-2-re győztek a vasárnapi mérkőzésen.

Szerdán a Jegesmedvék a DHK-hoz látogatnak.