DAB?Vasas 9-3

Sima győzelemmel zárták az idei kupasorozatot a dunaújvárosiak, Becze Tihamér egymaga 5 gólt lőtt a Vasas juniorcsapatának.

Az első harmadban még tartotta magát a rutinszerzés érdekében kupázó vendégcsapat, ekkor csak egygólos előnyt tudott összeszedni az Erste Liga legjobb formában lévő gárdája. A második menetben már az eredményben is megmutatkozott az osztálykülönbség, a harmadikban pedig végképp kinyílt az olló. A hazai csapat legjobbja a nemrégiben visszatért székely támadó volt: Becze Tihamér pontosan annyi gólt szerzett, amennyit az idei bajnoki szezonban eddig összesen. Az öt találat közül az utolsó felvonásban hármat jegyzett. Sortársa, Jakub Izacky teljesítménye is kiemelendő, aki a jegyzőkönyv szerint 2+4-gyel zárt. A Vasas a maga három gólja mellett leginkább annak örülhetett, hogy kapott találatok tekintetében megúszta két számjegy alatt, minthogy 9-3 lett a vége.

Ezzel mind a két csapat számára befejeződött a Magyar Kupa-idény. A legjobb négy mezőnye már november végén kialakult, az egyenes kieséses szakaszban a DVTK Jegesmedvék, a MAC, az Újpest és a Ferencváros lesz érdekelt.