Norvég, lengyel, szlovén csata a divízió 1/A-ért

Két játéknap után három százszázalékos csapat áll a divízió 1/B-s junior-vb élén.

A minket is érintő franciaországi divízió 1/A-s junior-vb-vel egy időben zajlik a divízió 1/B-s és a divízió 2/A-s torna is. A harmadik vonal küzdelmeit Szlovéniában rendezik. Két forduló után kettévált a mezőny, a szombati győztesek vasárnap is nyertek. Lengyelország impozáns teljesítménnyel, a harmadik OHL-szezonját töltő, a meccsen 2+4 ponttal záró Alan Lyszczarczyk vezetésével 9-4-re átgázolt Olaszországon, majd 3-2-re legyűrte Ukrajnát. Szlovénia előbb 3-1-es sikert aratott az ukránok ellen ? a Pittsburgh által draftolt Jan Drozg 2 góllal vette ki a részét a sikerből ?, aztán már 3 góllal is vezetett Litvánia ellen, ám végül csak 4-3-ra nyert. A divízió 1/A-ból érkezett Norvégia 4-1-re verte a litvánokat, utána 4-0-ra az olaszokat, a norvég ligában edződő Jacob Lundell Noer 1+2 pontot szerzett. A hétfői szünnap után kedden biztosan csökken a hibátlan csapatok száma, ugyanis Szlovénia?Lengyelország meccset rendeznek.

A divízió 2/A válogatottjai Nagy-Britanniában találkoznak. A nyitónapon a házigazda britek Románia ellen léptek jégre. A szigetországiak megszerezték a vezetést, majd Sándor Zoltán és Részegh Zsolt góljaival fordított a főleg székely fiatalokból álló együttes. A britek 16 másodperc múlva egyenlítettek, aztán a győztes gólt is megszerezték, így Románia 3-2-es vereséget szenvedett. Dél-Korea és Észtország meccsén úgy tűnt, az ázsiaiak nyernek, ám a végjátékban a balti válogatott lehozta a kapusát, és két 6 a 4 elleni gólt szerezve hosszabbításra mentette a találkozót. Végül büntetők döntöttek, amiből a koreaiak jöttek ki jobban, 5-4-re győztek. A másik távol-keleti együttes, Japán magabiztosan verte 6-1-re Hollandiát.