Franciaország?Magyarország 4-3

Nagyot küzdött, de hosszabbításban kikapott a magyar válogatott a házigazdáktól a junior világbajnokság második napján.

Vasárnap a lettek ellen tisztes helytállással mutatkozott be a válogatottunk, hétfőn sem várt rájuk sokkal könnyebb feladat, hiszen a házigazda franciákkal találkozott. A kékek tavaly a harmadik helyen végeztek ebben a csoportban, az első napon fölényesen verték az osztrákokat, 6-1-es győzelmet arattak. Ehhez képest álomszerűen kezdett a magyar válogatott, Fejes Nándor már két és fél perc elteltével felavatta Richard-t. A harmad első felében gyorsabban, szebben okosabban játszottunk, mint ellenfelünk, kis szerencsével nagyobb is lehetett volna a különbség. A franciák a játékrész második felében érkeztek meg a meccsbe, dominálniuk ekkor sem sikerült, de kiegyenlítettebbé vált a játék. Ez arra elég volt, hogy a harmadik emberelőnyükből kiegyenlítsenek, majd két perccel az első szünet előtt a vezetést is átvették. Az utolsó szó azonban a miénk volt, Szalma Zsolt fél perccel a vége előtt kiegyenlített.

A középső játékrészt ellenfelünk kezdte aktívabban, de csakhamar a mieink is megvillantak, Horváth Bálint centerezését a kapu mögötti területről Szalma verte be, saját maga második, csapata harmadik gólját szerezve. A vezetés újbóli megszerzését követően kissé visszább álltunk, jól strukturált védekezéssel vettük fel a harcot az egyre élénkebbé váló francia rohamokkal szemben. Nem volt hiba nélküli játék ez, de mindig időben odaért a segítség és végső esetben Garbacz Mátéra is nyugodtan lehetett számítani. Ha pedig megszereztük a korongot, akkor egy szempillantás alatt ott voltunk az ő kapujuknál. Ezzel együtt a harmad végére kissé elfáradtunk, szaporodtak a hibák, de a szokásosnál fásultabban játszó franciák még nálunk is többet hibáztak, így az eredmény nem változott, kivédekeztük a kritikus pillanatokat.

HUN U20
Fotó: Mudra László (MJSZ)

A záró húsz perc azonban még hátra volt és egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek. Az ellenfél legjobbja, a francia bajnokságból mindezideig egyedüliként draftolt Alexandre Texier az első cseréjében hatalmas kapuvasat lőtt. A harmad legnagyobb részében meg is maradt a francia dominancia, nagy nyomás alatt játszottak a mieink, de jól állták a sarat. Egy alkalommal egyik leggyorsabb játékosunk, Majoross Barnabás lépett ki a svájci U20-as élvonalban pallérozódó Guebey hibáját kihasználva, azonban nem sikerült értékesíteni a ziccert. Nem sokkal később pedig Szita Donát tréfálta meg kis híján a franciák könnyelmű kapusát. Fontosak voltak ezek a momentumok, mert bár a meccset nem sikerült eldönteni, kis levegőhöz jutottunk általuk. Öt perccel a vége előtt nagyon beszorultunk a kapunk elé, 5-5-ben is hosszú időre fel tudtak állni a franciák, ráadásul egyik játékosunk ütője el is tört. Egy kapu elé betett kósza korongba Berard tette bele az ütőjét, Garbacz tehetetlen volt. Az egyenlítés nem fogta meg a mieinket, szinte azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsoltunk, de gólt nem sikerült elérni, jöhetett a hosszabbítás. Talán a túlzott akarás, talán a mentális fáradtság miatt, de a második perc elején óriási hibát követtünk el, egy rossz csere után túl sok játékosunk maradt a jégen. A 4-3 elleni szituációt a már a svájci első osztályban is bemutatkozó, a juniorok élvonalában pont/meccses átlaggal bíró hátvéd, Enzo Guebey váltotta gólra, elemi erejű kékvonalas lövéssel szerezte meg csapatának a győzelmet.

Összességében a mutatott játéknak örülhetünk, a megszerzett bravúros egy pontnak szintén, de ebben a meccsben több volt ennél. Búslakodni nincs idő, egy nap pihenő után szerdán a letteket büntetőkkel verő Kazahsztánnal játszunk.