Magyarország egyelőre ötödik

A franciaországi divízió 1/A-s junior-világbajnokság első fordulója után a házigazda vezeti a tabellát.

Az 1-4-es magyar?lett mellett értelemszerűen még két mérkőzést rendeztek a második vonalas U20-as junior-vb-n. A torna nyitó találkozóján az egyenlő erejűnek sejtett kazahok és németek csaptak össze. A kapura lövések számában és a rendes játékidős állásban is döntetlenig jutottak a felek, így hosszabbításra került sor. Ezt Kazahsztán döntötte el a maga javára, 3-2 lett a vége. A nap második összecsapása egyértelműbb kifutást hozott. A franciák az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, és bár az osztrákok a második menetben tartották a különbséget, a harmadikban már nem volt esélyük. Még három hazai találat született ekkor, így alakult ki a 6-1-es végeredmény. Az első nap után tehát két 100 százalékos és két 0 pontos csapat van a mezőnyben. Jó lenne, ha ezek száma egyaránt csökkenne hétfőn, minthogy este Franciaország?Magyarország összecsapást rendeznek Meribelben.