Oroszország nem lehet ott Pjongcsangban

 

Az orosz sportolók semleges zászló alatt vehetnek részt az ötkarikás játékokon.

Kedden meghozta döntését az Oroszországgal kapcsolatos doppingbotrányok miatt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB). Mint arról korábban írtunk, a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) támogatta az orosz válogatott olimpiai szereplését, az orosz bázisú liga, a KHL pedig belengette a bojkottot az ötkarikás játékokkal kapcsolatban. A NOB a leginkább várt döntést hozta meg, miszerint az orosz versenyzők nem viselhetik az olimpián hazájuk jelképeit és győzelmük esetén nem játsszák el az orosz himnuszt.

Több orosz sportdiplomatát is eltiltottak az olimpiával kapcsolatos tevékenységektől, Dmitrij Csernisenkót, a szocsi olimpia szervezőbizottságának korábbi és a KHL jelenlegi elnökét például kizárták a 2022-es pekingi olimpia szervezőbizottságából.

Az oroszok számára nem lesz ismeretlen semleges színekben szerepelni, az 1992-es albertville-i olimpiát például így nyerte meg a szétesett Szovjetunió nyomán létrejött Független Államok Közössége.

A következő napokban az Orosz Jégkorong Szövetség (FHR) a nemzetközi szövetséggel tárgyal majd, hogy tisztázzák az orosz jégkorongozók olimpiai szereplése miatt felmerülő kérdéseket.

0220-oly-arthur-hockey

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
NU18 16:00 HUNCZE 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
Partnerünk