Gyerehokizni A Fehérvár 10-et lőtt a Graznak

Az Ifj. Ocskay Gábor JA átgázolt az osztrák juniorokon. Csak hosszabbításban tudta legyőzni az Ifj. Ocskay Gábor JA az UTE-t az U16-os bajnokság középszakaszának nyitófordulójában. Az EBJL-ben szétlövésben dőlt el a fehérváriak meccse a Vienna ellen.

EBYSL/U20-as bajnokság

A junioroknak ez a hét már a válogatott jegyében telik, hiszen december 10-én már kezdődik a divízió 1/A-s világbajnokság. Előtte azonban a klubcsapatok még mozgalmas hétvégének néztek elébe.

Pénteken a Győr későn kezdett hajrázni az Okanagan ellen, így bár a végén csak kétgólos, 7-5-ös vereséget szenvedett, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a St. Pölten-iek 7-1-re is vezettek. A Vasas ellen hétfőn azonban már nem ment nekik ilyen jól, az angyalföldiek 4-0-ra
nyertek. Ráadásul hat ponttal zárták a hétvégét, miután szombaton végig vezetve 3-2-re felülmúlták a Slavija Ljubljanát.

A KMH ugyancsak két meccset is játszott a hétvégén, szombaton 5-1-re kikapott a Salzburgtól, vasárnap azonban javított, s magabiztos, 7-2-es győzelmet aratott az Innsbruck ellen. A Fehérvár ugyancsak simán nyert 10-1-re a Graz ellen, az UTE ellenben hiába küzdött nagyot a Villachhal, egyenlített négyszer, sőt, az első harmadban vezetett is, kikapott 6-5-re. A DHK és a Jesenice egészen a hajráig fej-fej mellett haladt, a szlovénok azonban az utolsó percben kétszer is betaláltak, így 5-2-re nyertek. Nagy izgalmakat hozott a MAC és a Linz összecsapása. Az osztrákok hazai jégen háromszor is vezettek, de a budapestiek mindannyiszor egalizáltak, a rendes játékidő 3-3-mal zárult. A hosszabbításból 14 másodperc
telt el, amikor a MAC Fejes Nándor révén megszerezte a 4-3- as győzelmet érő gólt.

Az EBYSL-ben jövő hét hétfőn játszik egymással az Okanagan és az UTE, a hazai U20-as bajnokság december 20-án folytatódik.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában pénteken az UTE hiába vezetett már 2-0-ra is a Zell am See ellen, a rendes játékidő 2-2-vel zárult. A lilák a hosszabbítás utolsó percében Tamási László góljával nyertek 3-2-re. Szombaton a Linzcel játszottak, az első két harmadban nem esett gól,
az utolsóban azonban kétszer is betaláltak az újpestiek, így győztek 2-0-ra. A Fehérvár is túlórázni kényszerült a Vienna ellen. Hatvan perc után 2-2-re állt a meccs, és a hosszabbítás sem hozott döntést. Szétlövésben a fehérváriak 3-2-re nyertek. Rendkívül izgalmasan alakult a Klagenfurt és a Győr találkozója. A meccs első felében mindkét csapat birtokolta az előnyt, de többnyire a győriek kényszerültek futni az eredmény után. Az
osztrákok a 30. percben kétgólos előnyre tettek szert, az utolsó harmadot azonban 3-1-re

megnyerték, így a rendes játékidő 6-6-tal zárult. A hosszabbításban nem esett gól, a szétlövésben a Klagenfurt bizonyult jobbnak, így 7-6-ra nyert. Nem indult jól a MAC-nak az Okanagan White elleni meccs, a feléig háromszor is egyenlítenie kellett, de miután a 29. percben átvette a vezetést, már nem engedte ki a kezéből. A vége 7-4 lett. A St. Pölten-iek Red csapata simán nyert 9-3-ra a DVTK ellen, a Zell am See 6-2-re múlta felül a KMH-t.

A következő mérkőzéseket szombaton rendezik.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban pénteken a Pesterzsébet 12-1-re nyert a Gepárd ellen. A Farkasok csütörtökön a MAC-hoz, az óbudaiak a KMH-hoz látogatnak. A Győr a DHK-t, az UTE a Szeged-DAB- ot, a Fehérvár az Egerszegi Titánokat fogadja.

U16-os bajnokság

A hétvégén elkezdődött az U16-os bajnokság középszakasza. Az A csoportban Az Ifj. Ocskay Gábor JA hiába vezetett a második harmad elején 2-0-ra, az UTE még ebben a játékrészben egyenlített. Miután az utolsó harmad nem hozott találatot, a mérkőzés hosszabbításban dőlt el: a fehérváriak Németh Kristóf találatával nyertek 3-2-re.

A MAC és a DVTK találkozója a második harmad után 1-1-re állt, sőt, még a 47. percben is 2-2-t mutatott az eredményjelző, a végén a budapestiek 5-2-re nyertek. A Pesterzsébet és a DHK mérkőzésén előbbi szerzett vezetést, a második játékrészben azonban a debreceniek
fordítottak, s már nem engedték ki a kezükből a három pontot, amit 4-3-as győzelemmel szereztek meg.

December 6-án néhány csapatnak biztosan pontokat hoz a Mikulás, miután szerdán a DHK a MAC-cal, az Ifj. Ocskay Gábor JA a DVTK-val, a Győr a Pesterzsébettel játszik.

17:15 Győr?Pesterzsébet

Tovább tart a MAC B lendülete, amely az osztályozó tornát megnyerve, a C csoportból a B-be feljutva, máris begyűjtötte első három pontját. Ráadásul úgy, hogy a Vasas ellen 2-0-ról fordítva nyert 4-2-re. Ugyanezen forgatókönyv szerint zajlott a Dunaújváros és az Egerszeg mérkőzése: utóbbi vezetett 2-0-ra, de végül az Acélbikák 4-2-re győztek. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B az utolsó harmadban gyűrte le a KMH-t, amely így 4-1-es vereséget szenvedett.

Szerdán a MAC B a Fehérvárhoz, a KMH a Dunaújvároshoz, a Vasas a Fradihoz látogat.

18:30 Ferencváros?Vasas

A C csoportban szombaton elmaradt a Kazincbarcika és az UTE találkozója. Vasárnap a Gepárd 4-1- re nyert a Ferencváros, a Kaposvár 6-2- re a Szeged ellen.

U14-es bajnokság

Nagyon meg kellett küzdenie a három pontért a listavezető UTE-nak a Gepárddal. Az óbudaiak az első harmad után 1-0-ra vezettek, a lilák a második harmadban egyenlítettek, majd a harmadik harmadban fordítottak is. A Gepárd azonban az 51. percben egalizált, de fél perc sem telt el, már az UTE vezetett 3-2-re. A végeredmény is ez lett. A MAC a Pesterzsébettel harcolt nagyot: a budapestiek az első harmadban vezetést szereztek, a Farkasok a 34. percben egyenlítettek, azonban ellenfelük alig másfél perc múlva ismét előnybe került. Az utolsó harmad nem hozott találatot, a MAC 2-1- re nyert.

A DVTK ezzel szemben könnyedén nyert 5-0-ra a KMH ellen, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA továbbra is őrzi hibátlan mérlegét, a kilencedik nyert meccsén 5-1-re múlta felül a DHK-t. A fehérváriak a győriekkel együtt a hét második felében Erdélybe utaznak, csütörtökön előbbi a Gyergyószentmiklóssal, utóbbi a Csíkszeredával játszik.

14:00 Győr?Csíkszereda

A II. Nyugati csoportban az Ifj. Ocskay Gábor JA B magabiztosan nyert 8-2-re a Veszprém ellen, míg a MAC B a Partizant múlta felül 8-0-ra. Az Egerszegi hazai jégen 5-1-re győzte le a Dunaújvárost, a KSI idegenben 3-0-ra a KMH-t.

A II. Keleti csoportban a Vasas B 9-4-re nyert a Kiskőrös ellen, a Ferencváros 6-2-re múlta felül a Sportországot.

Sportország?Ferencváros 2-6

A III. csoportban a Szeged 5-1-re győzött a Szigeti Bikák otthonában, a Ferencváros 6-4-re nyert a Gepárd B ellen. A Kaposvár 6-0-ra diadalmaskodott a DHK-val szemben, az ESMTK 7-2-re múlta felül a Hatvant.

A következő fordulót december 16-án rendezik.