Bécsben csak a győzelem lesz fontos

Kis túrán vannak a DVTK Jegesmedvék, a csütörtöki fehérvári kupameccset pénteken a tabellautolsó Vienna Capitals elleni bécsi összecsapás követi.

A Vienna két játékossal erősített az elmúlt héten, Curtis Loik már bemutatkozott, Dusan Sidor viszont pénteken debütálhat, ha minden rendben lesz a kapussal és a papírmunkával. A két játékossal kétségkívül érkezett tapasztalat a bécsiekhez, de hogy ez mire lesz elég, azt egyelőre nem könnyű eldönteni. Negyedszer fog találkozni egymással a két csapat, az utolsó randevújuk vasárnap történt Miskolcon. A korábbi két hatgólos vereség után ezúttal csak 3-1-re kapott ki a Capitals, Dolezal edző örömmel nyugtázta a korábbi találkozókhoz képesti előrelépést. A Vienna hazai jégen masszívabb, mint idegenben, így az előrelépés tényét egy újabb szoros eredmény igazolhatná a legjobban.

EL_MIS-VC2_20171126-dvtk-2

Fotó: DVTK

Nyolc nap alatt az ötödik mérkőzését játssza majd péntek este a DVTK Jegesmedvék Bécsben. A Brassóval kezdődött a sor, Vienna Capitals II-vel folytatódott, majd jött a Visegrád Kupa és a HK Poprad, aztán a Magyar Kupában a Titánok, ötödjére újra a Vienna. Érdekes módon a két nehezebbnek tartott mérkőzésen aratott nagyobb arányú győzelmet az Erste Ligát egyelőre toronymagasan vezető miskolci csapat, a két farmcsapat ellen viszont nehezebben szerezte meg a 3 pontot a gárda. Mivel a sorozat a Ferencváros ellen ér véget vasárnap, gazdálkodni kell az energiával, a prioritás a győzelem megszerzése, a gólkülönbség másodlagos. Könnyedén nem fogják venni a bécsieket, hiszen az előszezonban hazai jégen elvesztett mérkőzés emléke még biztosan benne él a játékosokban.

Vienna Capitals II–DVTK Jegesmedvék 2-6

A bécsi farmcsapat két harmadon át hősiesen védekezve megszorongatta a magyar bajnokot, ám a záró húsz percben kijött a miskolciak fölénye.

Már a mérkőzés 38. másodpercében eljött az első kiállítás, amikor Magosit gáncsolásért kiküldték a játékvezetők. A bécsiek gólja váltották az emberelőnyt, Marc Janisch vezetéshez juttatta a hazaiakat. Az első harmad folytatásában az osztrákok kétszer, a magyarok négyszer játszhattak 5 a 4 ellen, sőt utóbbi együttes több mint fél percen át kettős előnyben is támadhatott. A miskolciak egy újabb kihagyott emberelőny után a 25. percben Vas János révén egyenlítettek. Tíz perccel később újra a hazaiaknál volt az előny, Alexander Maxa talált be Kiss Bence kapujába. A középső játékrészben 22:4-re nyerték a Jegesmedvék a kapura lövési mutatót, Zimmermann a harmad végéig bírta a nyomást. A 38. percben Anssi Rantanen emberelőnyben egalizált, 49 másodperccel a dudaszó előtt pedig Pavuk Attila fordított. Az utolsó 10 percre felülkerekedett a magyar bajnok az ellenfelén, előbb Vas János egy 5 a 4 elleni helyzetben kétgólosra növelte az előnyt, aztán 4 perccel a dudaszó előtt Pavuk meglőtte önmaga 2., csapata 5. gólját. Fél perc múlva Tóth Gergő kétperces büntetést kapott, Dolezal időt kért és lehozta a kapusát. Mindez arra volt elég, hogy a DVTK Jegesmedvék Rantanen üres kapus góljával beállítsák a 6-2-es végeredményt.

A miskolciak hozták a kötelező győzelmet Bécsben, míg az osztrák fiatalok bizonyították, hogy egyre szorosabb és egyre izgalmasabb meccseket vívnak.

Erste Liga, 137 néző. Játékvezetők: Németh, Németh.
Zimmermann: 87,5% (Maros)
Kiss: 88,9% (Adorján)