Érzelemdús rangadó a Tüskecsarnokban

Két újpesti mérkőzés után ezúttal a Tüskecsarnokban csap össze a MAC és az UTE.

Amióta a MAC visszatért a felnőtt első osztályba, az UTE elleni mérkőzéseinek túlnyomó többségét megnyerte. első idényükben hatból hatot, a másodikban négyből hármat húztak be Majoross Gergelyék. Az idei évad is úgy indult, hogy a sokat hibázó Újpestet higgadtan megkontrázta a MAC, biztos győzelmet aratva. Azóta viszont – a Magyar Kupát is beleértve – kétszer nyertek a lilák. A kupában biztos, háromgólos különbséggel, a 9 nappal ezelőtti bajnokin pedig hátrányból fordítva, a végén az előnyből egy gólt megtartva. Az eddigi három idei összecsapás mindegyikére a Megyeri úton került sor, most a Tüskecsarnokban folytatódik a két csapat gyakorta érzelmekben is gazdag csatája. Hogy az érzelmeknek és a küzdelemnek vasárnap este sem leszünk híján, azt előrevetíti, hogy ebben az idényben a MAC és az UTE vezeti a legtöbbet büntetett csapatok ranglistáját.

UTEMAC-900

fotó: TSH fotó

A MAC pénteken a Fehérvári Titánok ellen játszott, és meglehetősen lehangoló teljesítménnyel gyűjtötte be a három pontot. Bár a MAC szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat ebben az idényben is, az előző két szezonjával összehasonlítva valahogy kevésbé tűnik karakteresnek a társaság, ritkábban érezheti úgy a szurkoló, hogy komoly élménnyel gazdagodott a meccsen. Biztosan őrzik a második helyet a tabellán, bár a vezető miskolciak pozícióit egyelőre nem veszélyeztetik, hiszen 9-cel több vesztett pontjuk van, ugyanakkor 7 pont az előnyük az üldöző hármassal, az FTC-vel, Csíkszeredával és az UTÉ-val szemben. Ami a legszembetűnőbb változás az elmúlt évekhez képest az az, hogy a mezőnyből kiemelkedő védekezés már a múlté. Bár most is a MAC-é a meccsenkénti második legkevesebb kapott gól, a miskolciak messze megelőzték őket, a MAC hozza a többiek közül a jobbak teljesítményét. A támadósorban viszont továbbra sincs gond, Nagy Krisztiánék ontják a gólokat, ebben a mutatóban kiemelkednek a mezőnyből.

Hogy mindez mire lesz elég az ugyancsak remekül védekező UTE ellen, azt megtippelni sem lehet. Szilassy Zoltán csapata lépésről lépésre erősödött az elmúlt években. Nem látványosan, de minden nyáron sikerült egy kicsit erősebbkeretet összerakniuk, és egy kicsit közelebb kerülniük az élcsapatokhoz. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy nekik sikerült a mezőnyben egyedüliként legyőzniük a tabellán biztosan első DVTK Jegesmedvéket, mégpedig mindjárt kétszer is, és a MAC ellen is tudtak már nyerni. Ennek ellenére meglehetősen szeszélyes csapat benyomását kelti az UTE, amelyhez nagyban hozzájárulnak az időnként tömegesen előforduló fegyelmezetlenségek is. Ez olykor eladott korongokból kapott könnyű gólokban, máskor szabálytalanságokban nyilvánul meg. Vasárnap este is lesz fegyelmezetlenség hiányzó a csapatban, Anze Ropret önkontrollja hagyott ki egy pillanatra a Titánok elleni hétközi kupameccsen, így az előző UTE–MAC nyerőembere kénytelen lesz kihagyni a rangadót.

MAC–UTE 5-3

A MAC nyerte a fővárosi rangadót, így megerősítette a 2. helyét a tabellán, míg az újpestiek visszacsúsztak az 5. helyre.

Az első harmad kiegyenlített játékot és 1-1 gólt hozott. A mérkőzés első emberelőnyét az UTE kapta, Garát büntetését Sági váltotta gólra. A MAC 3 percen belül egyenlített, Dansereau talált be Sila kapujába. A második harmad derekán a hazaiak is szereztek egy emberelőnyös gólt, Pokornyi kiállítása után MacAulay révén élt a lehetőséggel a MAC, majd 3 percre rá nagy Krisztián kétgólosra növelte a kék-fehérek előnyét. A 34. percben hatalmas lehetőség adódott az UTE előtt, amikor Brown testre ütésért 5 perc+végleges fegyelmit kapott. Az ötperces előnyben egyetlen gólt lőttek a vendégek, Huba hozta vissza a reményeket, ám még a gólja előtt 2 és fél perccel összeverekedett Sági és Cunningham, ezután mindketten 5 percet pihenhettek a büntetőpadon. A 44. percben Dansereau meglőtte önmaga 2., csapata 4. gólját, 10 perccel később pedig Orban is betalált Silának. A végjátékban emberelőnybe kerültek az újpestiek, az ötödik lehetőségüket Becze váltotta gólra fél perccel a vége előtt. A MAC 5-3-ra nyert, így továbbra is 7 pont az előnye a tabella 3. helyén álló együttessel szemben – ami jelenleg már a Sportklub –, míg az UTE visszaesett az 5. helyre, ám 1 meccsel kevesebbet játszott, mint a mai győzelmével őt megelőző SC Csíkszereda.

Erste Liga, 710 néző. Játékvezetők: Németh, Németh, Muzsik, Soltész.
Bálizs: 87,0% (#2465)
Sila: 88,4% (Márkus)