Gyerehokizni Révész meglőtte az első gólját

Utánpótlás-légiósaink a válogatott szünet után ismét jégre léptek, hisz a jégkorong-szövetségek majd mindenhol egyhetes pauzát iktattak be a bajnokságok lebonyolításába.

Az amerikai WSHL-ben az európai szünet alatt sem állt meg az élet, a Springfield Express az El Pasót látta vendégül, akik sajnos mind a 9 pontot magukkal vitték, 11-1-es, 5-2-es és 1-0-s eredményekkel. A múlt hét folyamán viszont már több oka volt az örömre a Dobos Kristófot és Szigeti Ákost is foglalkoztató Springfieldnek, a Wichita Jr Thunder pályáján 13-0-ra, 12-1-re és 10-0-ra győzött. Szigeti a Thunder ellen kétszer beköszönt, Dobos három mérkőzésen védte az Express hálóját. A Springfield a 3. helyen áll a divíziójában.

A másik magyar érdekeltségű a csapat, a Southern Oregon Spartansra is rájárt a lúd, a Utah Outliers kétszer 4-0-ra, egyszer 9-2-re verte őket, az Idaho IceCats otthonában 7-0-ra, 8-2-re, illetve 8-0-ra kaptak ki. Tóth Péter öt meccsen játszott, pontot nem szerzett. A Spartans divíziója utolsó helyén áll.

Megszerezte első gólját Révész Marcell a legmagasabb svájci utánpótlásligában, az Elite A-ban. A GCK Lions azonban így sem bírt a Bernnel, idegenben 5-4-re kikaptak, igaz előzőleg a Lausanne-t 5-2-re verték. A Lions a hetedik a pontvadászatban, óriási a szakadék a playoffhelyen álló és a sereghajtó között.

Egy korosztállyal lejjebb belehúzott a ZSC Lions, a La Chaux-de-Fondst 8-2-vel, a Luganót 2-1-gyel küldték haza. Az első összecsapáson Falus Ádám nyitott ki a gólcsapot, idén ez már az ötödik találata volt. Ortenszky Tamás ezúttal nem szerzett pontot a Biel két stabil győzelmekor (5-3 Lugano, 4-0 Rapperswil-Jona). A bajnokságot a ZSC Lions vezeti a Biel előtt.

Tovább folytatta remek sorozatát az osztrák bázisú EBYSL-ben a Blackwings Linz. A felső-ausztriaiak a Győrt hosszabbításban 4-3-ra, a Slavija Ljubljanát 4-1-re győzték le, majd később a Fehérvár 6-1-re verte őket. A továbbra is védőként szereplő Gáspár Máté a két győztes meccsen összesen 3 asszisztot jegyzett. A Győr elleni mérkőzését Kónya Krisztián mentette hosszabbítására góljával. Tóth Károly Balázs a szlovénok ellen védett, 19 lövésből 18-at megfogott.

A Vienna Capitals is hazai pályán fogadta a Slavija Ljubljanát, Maros Botonddal a kapujában, aki 26 szlovén lövésből csak egy gólt engedélyezett, így a bécsiek 2-1-re felülmúlták szlovén riválisukat. Az EBYSL A csoportjában a Linz a harmadik, a Capitals a hatodik.

A német DNL középszakaszában az Augsburg Düsseldorfban vendégszerepelt, előbb hosszabbításban 1-0-ra, majd rendes játékidőben 4-1-re nyert. Az első meccs győztes góljánál Péter Donát gólpasszos volt, másnap két assziszttal zárt. A 16 éves Szűcs Ádám egy gólpasszal abszolválta a múlt hetet. Az Augsburg ötödik a 8 csapatos felsőházban.

A svéd U20 Elitben a Boden 4-3-ra nyert a Pitea és 6-1-re a Lejon otthonában. Bugár Gábor kétszer előkészítőként segédkezett, 10 meccset követően majd pont/meccset átlagol. A Boden negyedik a tabellán.

Visszacsúszott a szlovák U18-as bajnokságban a Dukla Trencin. Sárdi Máté csapata Szakolcán hosszabbításban 4-3-ra, Pozsonyban 4-2-re maradt alul. A magyar csatár pontot nem szerzett, a Trencsén már csak negyedik a tabellán.