Niederreiter, a rekorder

A Minnesota szélsője két franchise-csúcsot is beállított. Rinne megelőzte Kiprusoffot, Seguin mesterhármast lőtt és 200. gólját ütötte.

Kapusparádét és hosszabbításos Rangers-győzelmet hozott az Original Six-rangadó a Gardenben. Henrik Lundqvist 40, Jimmy Howard 29 lövést védett, a győztes gólt Mats Zuccarello ütötte a ráadás 37. másodpercében. A Rangers zsinórban hetedik hazai meccsét nyerte meg.

Nagyot küzdött a Pittsburgh mégi,s pont nélkül távozott Bostonból. A Bruins kétszer is két góllal vezetett, de ennek ellenére a Pens 3-3-nál utolérte ellenfelét. A Bostonban a győztes gólt David Pastrnák ütötte a harmadik harmad elején, Matt Grzelcyk pedig az első gólját lőtte az NHL-ben.

Két nap alatt kétszer verte meg az Islanders a Flyerst hosszabbításban. A New York a hazai 4-3 után Philadelphiában nyert 5-4-re úgy, hogy a harmadik harmadot kétgólos hátránnyal kezdte. Jordan Eberle és Andrew Ladd talált be a harmadik játékrészben, Nick Leddy pedig a ráadásban. A Flyers egymás után a hetedik meccsét vesztette el.

A forduló egyetlen szétlövését a Minnesota nyerte a Colorado ellen Charlie Coyle és Chris Stewart találataival. A nap hőse mégsem ez a két játékos lett, hanem Nino Niederreiter, aki egymás után a hatodik meccsen lőtt gólt és zsinórban öt találkozón szerzett emberelőnyös gólt, így mindkét kategóriában beállította a franchise-rekordot.

A Winnipeg simán győzött az Anaheim otthonában és továbbra is elmondhatja magáról, hogy a liga legjobb formában lévő csapata. Nikolaj Ehlers és Bryan Little összesen hat pontot tett a közösbe, Connor Hellebuyck pedig 30 lövést védett.

Tizennégy mérkőzésen csak egyetlen hibátlan kapusteljesítmény született, ez Pekka Rinne nevéhez fűződik. A Nashville kapusa 34 védéssel ért el shutoutot a St. Louis otthonában. Rinne karrierje 45. hibátlan meccsén védett, ezzel megelőzte a finn kapusok ranglistáján az eddig első helyen álló Miikka Kiprusoffot.

NHL: Phoenix Coyotes at Nashville Predators

A Tampa kikapott Washingtonban, ezzel megszakadt a hatmeccses idegenbeli győztes sorozata. A Caps kapujában Philipp Grubauer már a második percben gólt kapott, de aztán lehúzta a rolót és 25 védéssel zárta az estét. A német kapus mellett Alekszandr Ovecskint kell kiemelni, aki megszerezte 573. gólját, amivel befogta a legendás Mike Bossyt.

Parádés meccsen nyerte meg egymás után nyolcadik hazai meccsét a Vegas. A Knights soros áldozata a San Jose volt, amely nem adta könnyen magát, ugyanis a Sharks a második harmadban tíz perc alatt ledolgozta a háromgólos hátrányát. 4-4 után már csak a hosszabbításban esett gól, ezt a korábban két gólpasszt is kiosztó Jonathan Marchessault lőtte.

A második harmadban döntötte el a meccset a New Jersey a Vancouver ellen. A középső játékrészben a Devils három gólt szerzett Taylor Hallnak köszönhetően, aki egyet maga lőtt egyet pedig előkészített. A rákbetegségéből visszatérő Brian Boyle második gólját lőtte a szezonban, ezúttal emberelőnyből.

Hét zakó után győzött ismét a Buffalo. A rossz sorozat megszakításáról a Sabres kapusa, Robin Lehner gondoskodott, aki 29 lövést fogott és mindössze 20 másodpercre volt a shutouttól. Lehner mellé Kyle Okposo nőtt fel, aki egy gólt lőtt és egyet előkészített.

Az utolsó tíz percben döntötte el a Columbus az Ottawa elleni meccset. Az 50. percben még 2-2 volt, de sorrendben Cam Atkinson, Nick Foligno és Tyler Motte is betalált, miközben a Bobrovszkij 14 lövést fogott. A Jackets egymás után a hatodik meccsét nyerte, a Senators ellenben zsinórban az ötödiket bukta el.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Toronto a Carolina csarnokában. A Leafs 4-1-re nyerte a második harmadot, majd látványosan kiengedett. A Hurricanes szépítő találatára még felelt a Leafs, de a hazaiak újabb két góllal minimálisra csökkentették a különbséget négy perccel a befejezés előtt. Az egyenlítő találatot azonban nem tudta bevinni a Canes, köszönhetően Frederik Andersennek, aki összesen 43 lövést védett a mérkőzésen.

A Calgary háromszor is vezetett Dallasban, mégis pont nélkül távozott az American Airlines Centerből. A Stars nyolc perccel a vége előtt Gemel Smith góljával egyenlített, majd a korábban is betaláló Tyler Seguin duplájával biztosította be a győzelmet. Seguin a három góllal nemcsak karrierje nyolcadik mesterhármasát ütötte, de megszerezte pályafutása 200. gólját is.

Tovább zuhan a Los Angeles, amely zsinórban harmadik, utolsó nyolc meccséből a hetediket bukta el. A Kings ezúttal annak az Arizonának az otthonában maradt alul hosszabbításban, amely három hete nem nyert hazai jégen. A Coyotes győztes gólját Christian Fischer ütötte a hirtelen halál derekán.