Megerősített Vienna vár a Csíkszeredára

Egyértelmű esélyesként léphet jégre Bécsben a Csíkszereda, ám így is sokat kell tennie a pontokért.

A Brassó kivételével eddig mindenki elhozott a császárvárosból minden pontot, a szép eredményekkel az élmezőnyre felzárkózott szeredaiaknak is így kell tenniük, ha meg akarják őrizni pozícióikat. A Vienna Capitals farmcsapata viszont nem igazán akar partner lenni ebbéli törekvéseikben. A sárga-feketék elmúlt 18 mérkőzésén az derült ki, hogy a fiatalok nagyjából 40 percig képesek bírni a felnőtt csapatok jelentette fizikai kihívásokat, és hogy leginkább a higgadtság, a rutin, a tapasztalat hiányzik a jobb eredményekhez. Ez utóbbi dolgokban jelenthet előrelépést az osztrák-kanadai Curtis Loik leigazolása. “A legutóbbi két mérkőzésünk nem sikerült rosszul, de több vezető típusú játékosra van szükségünk, hogy közelebb kerüljünk a többiekhez” – mondta az érkezéséről Christian Dolezal a csapathonlapnak. A csatár szerdán érkezett Bécsbe, és ha a csütörtöki edzésen és az utána következő orvosi vizsgálaton minden rendben volt, akkor pénteken pályára is léphet.

EL_SCC-VIE_20171015-900

fotó: Csíkszeredai Sportklub

A Csíkszereda sűrű programot bonyolított az elmúlt napokban. Múlt péntek óta összesen négy meccset játszott, ráadásul a hajtósabb fajtából. Előbb a Brassó elleni oda-vissza összecsapások jöttek, amelyek az Erste Ligába és a román bajnokságba is beszámítottak, majd két hargitai derbi következett a román bajnoki dobogóra pályázó Progym ellen. A bécsi utazás is időt igényel, így az elmúlt héten a szeredaiak bizonyosan több meccset játszottak, mint amennyit edzettek. A Progym elleni második találkozón már kezdte a fáradtság jeleit mutatni a társaság, a hazai pontvadászatban nemigen szokott 6 gólt kapni a csapat, ezúttal viszont megtörtént. A Vienna annyira elég jó ellenfél, hogy fejben ne legyen ott a Szereda az első pillanattól kezdve. Ha lesznek periódusok, ahol kihagy a figyelem, az pontba vagy pontokba kerülhet.

Vienna Capitals II–SC Csíkszereda 2-4

A Sportklub ha nehezen is, de legyűrte a bécsi farmcsapatot, így pontszámban beérte a 3. helyért harcoló FTC, UTE duót.

Az SC Csíkszerda jól kezdte az ausztriai mérkőzését, a 3. percben Gecse Hugó révén megszerezte a vezetést. Az első harmad végén kétgólosra nött a vendégek előnye, miután Peter Fabus is betalált Matthias Tschrepitsch kapujába. A középső játékrész a Vienna Capitals II-é volt, a 16. másodpercben Felix Maxa szépített, a 43. percben pedig Richard Schlögl egyenlített. A záró húsz percet egy szinte teljes, áthúzódó emberelőnnyel kezdte a Sportklub, ám nem élt a lehetőséggel, akárcsak a pár perccel később a bécsi együttes. A harmad közepén Lukas Piff kétperces büntetést kapott gáncsolásért, az előnyt Makszim Potapov váltotta gólra, újra vezettek a csíkiak. A végjátékban emberelőnybe került a Capitals II, Christian Dolezal lehozta Tschrepitschet, de hiába támadtak 6 a 4 ellen a hazaiak, Peter Fabus egy üres kapus góllal beállította a 4-2-es végeredményt. Győzelmével a Csíkszereda pontszámban beérte az egyaránt 29 ponttal álló FTC-t és UTE-t, de 1 meccsel többet játszott, mint a riválisai.