A büntetőlövések 11. köre döntött New Jerseyben

A maratoni hosszúságú párbajt a Boston nyerte. Az Oilers és a Rangers féltucatot ütött, 39 éve nem látott sorozatot produkált az Islanders, a Blues kivételével valamennyi csapat jégre lépett.

Tükörsimán nyert a Rangers Carolinában. A New York-iak a 3. percben már kettővel mentek és meg sem álltak féltucatig. Chris Kreider és Jesper Fast duplázott, Henrik Lundqvist 32 lövést védett és az utolsó 20 mérkőzéséből a 17. alkalommal nyert a Hurricanes ellen.

Maratoni hosszúságú, 11 körös büntetőpárbajt nyert a Boston a New Jersey otthonában. A Prudential Centerben 2-2-es döntetlennel zárult a mérkőzés hirtelen halál után. A rávezetések első két körében mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, a következő nyolc párban viszont egyetlen gól sem született. Végül a 11. körben dőlt el minden, amikor Travis Zajac hibázott, Charlie McAvoy viszont nem.

Az egygólos győzelem ellenére a Minnesota gond nélkül nyert a Buffalo otthonában. A Wild ugyanis már 3-1-re és 5-2-re is vezetett a mérkőzésen a Mikael Granlund, Nino Niederreiter párosnak köszönhetően, amely két-két góllal járult hozzá a sikerhez. A svájci csatár zsinórban ötödik meccsén lőtt gólt, így ha a következőn is betalál, akkor beállítja Brian Rolston franchise-rekordját.

Három vereség után Detroitban szakította meg a rossz sorozatát az Edmonton. A Little Caesars Arenában az első harmadban mindkét csapat két-két gólt szerzett, a folytatásban azonban már csak az Oilers volt a jégen. A vendégeknél mind a hat gólt más-más lőtte és összesen 14 játékos szerzett pontot, a legeredményesebb pedig Connor McDavid lett két gólpasszal.

Hatalmas kapuspárbajt és büntetős hazai győzelmet hozott a Florida?Toronto mérkőzés. A Panthersben Roberto Luongo 43, a Leafsben Frederik Andersen 42 lövést védett a 65 perc alatt. A délkeletiek végül a rávezetések negyedik körében, Nick Bjugstad góljával szerezték meg a pluszpontot.

A Philadelphia hiába vezetett kétszer is Brooklynban, csak egy pontot szerezett az Islanders vendégeként. Az Isles két nyerőembere Josh Bailey és John Tavares volt, előbbi két gólpassz mellett betalált a hosszabbításban, utóbbi két találatot készített elő, közte a győztes gólt. Az Islanders az első kilenc hazai mérkőzésén szerzett pontot, legutóbb 1978-ban volt erre példa.

Meglepetésre könnyedén nyert a Vancouver a Pittsburgh otthonában. A kétszeres bajnok vesztét Brock Boeser és két egykori játékosa, Derrick Pouliot és Brandon Sutter okozta, akik hárman együtt négy gólt szereztek. Az újonc Boeser az újabb két találatával már 11 gólos és 21 pontos, előbbi kategóriában befogta, utóbbiban megelőzte azt az arizonai Clayton Kellert, aki öt mérkőzéssel többet játszott.

Gond nélkül tartotta otthon a pontokat a Washington a rossz formában lévő Ottawa ellen. Jevgenyij Kuznyecov három pontjával és Jakub Vrána két góljával a Capitals már 4-0-ra is vezetett a Senators ellen, a vége pedig kényelmes 5-2 lett. Az Ottawa az utolsó négy mérkőzésén csak egy pontot szerzett.

Nathan MacKinnon és Jonathan Bernier kiváló játékának köszönhetően nyert a Colorado a Dallas ellen. A center mindhárom gól előkészítésében benne volt, a kapus pedig 28 védéssel ért el shutoutot, karrierje során 15. alkalommal.

mackinnon

15 mérkőzésen csak két shutout született, az elsőt Szergej Bobrovszkij, a Columbus kapusa hozta, aki 22 lövést védett a Calgary ellen. A másik oldalon Mike Smithre sem lehetett panasz, összesen 40 lövést hárított, de a ráadásban tehetetlen volt Josh Anderson lövésével szemben.

Kétgólos hátrányból, hosszabbításban nyert a hazai jégen játszó Tampa a Chicago ellen. A győztes gólt a ráadás negyedik percében Brayden Point szerezte emberelőnyből, természetesen Steven Stamkos átadásából, aki ezzel 36. pontját szerezte és megerősítette a helyét a pontlista élén.

Büntetőlövések után nyert a Nashville a Montreal ellen. A Predators már a rendes játékidőben is megnyerhette volna a mérkőzést, de Joe Morrow egy perccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. A rávezetések során Kyle Turris lőtte az egyetlen gólt a harmadik körben. A Nashville az utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat nyerte, a Habs ellenben a legutóbbi hét találkozóból hatot elbukott.

A San Jose minden harmadban lőtt egy gólt, Martin Jones 26 lövést védett, ennyi pedig elég volt a kaliforniai gárdának, hogy elhozza a pontokat az Arizona otthonából. A Sharks három vereség után győzött ismét, a Coyotes viszont három győzelem után maradt ismét pont nélkül.

Kétgólos hátrányban nyert a Vegas az Anaheim otthonában. A Golden Knights az utolsó harmadban játszott nagyot, amikor három gólt szerzett, amelyből kettőt az a Jonathan Marchessault készített elő, aki csapata első találatát jegyezte még a második harmad legvégén. A Ducks szurkolói csak annak örülhettek, hogy Josh Manson révén megszületett a csapat történetének 2000. gólja.

A Los Angeles sem tudta megállítani a bombaformában lévő Winnipeget. A Jets amely az utolsó hat meccséből az ötödiket nyerte, ezúttal a 38 lövést hárító Steve Mason védéseinek köszönhetően szerezte meg az újabb győzelmet. A Kings ezzel szemben fordított utat jár be, az utolsó hét meccséből a hatodikat vesztette el.