Gyerehokizni Véget ért a serdülők alapszakasza

Az UTE viszonylag gyorsan eldöntötte a három pont sorsát a Fehérvár elleni EBJL/U18-as mérkőzésen. Az U16-os bajnokságban lezárult az alapszakasz, az A csoportban az Ifj. Ocskay Gábor JA zárt az élen.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az osztrák juniorliga szombati játéknapján két magyar érdekeltségű mérkőzés is izgalmasan alakult. Egészen a harmadik harmadig úgy látszott, hogy az Okanagan simán nyer a Debrecen ellen. Az utolsó játékrész 3-0-ról indult, az 51. percben azonban már 3-3 állt az eredményjelzőn. A negyedik találat azonban nem a debreceniektől érkezett, sőt, a St. Pölten-i csapat meglőtte az ötödiket is, így 5-3-ra nyert.

Megszenvedett a Fehérvár az eddig mindössze három pontot gyűjtő Innsbruckkal, amely a 10. percben megszerezte a vezetést, és a 27. percig tartotta is azt. Az egyenlítés után a rendes játékidőben nem esett újabb gól, a hosszabbításban aztán a magyar csapat beállította a 2-1-es végeredményt. Ezzel szemben vasárnap a Győr végig vezetve, 4-2-re győzte le az Innsbruckot, a Salzburgtól elszenvedett szombati, 3-0-s vereség után.

A Fehérvár vasárnap alaposan javított a renoméján, a Linznek esélyt sem adott a pontszerzésre, 6-1-re győzte le. A Debrecen hiába vezetett háromszor is a Znojmo ellen, a csehek mindannyiszor egyenlítettek, ráadásul fél perccel a meccs vége előtt emberelőnyben megszerezték a 4-3-as győzelmet érő találatukat is.

A Vasas és a Graz mérkőzésén a 43. percben esett az első gól, az osztrákok emberhátrányban szereztek vezetést. Másfél perccel később aztán egyenlített a Vasas, majd az 57. percben beállította a 2-1- es végeredményt.

Az UTE fordulatos mérkőzésen győzte le a Vienna Capitalst. Az első harmad után az angyalföldiek 1-0-ra vezettek, a másodikban azonban a bécsiek fordítottak. Igaz, az utolsó harmad már 2-2-ről indult, a 44. percben pedig a lilák belőtték a 3-2-es győzelmet érő góljukat.

Szerdán EBYSL/U20-as bajnokin a Debrecen a KMH-val mérkőzik, emellett a hazai bajnokságban a Pesterzsébet a Győrt fogadja. Csütörtökön az osztrák ligában a KMH-hoz megy a Győr, a Fehérvár a Znojmóhoz utazik, míg a MAC az Újpesttel csap össze.

EBJL

Az osztrák ifjúsági bajnokságban szombaton nem születtek túl szoros eredmények. A Fehérvár és az UTE találkozóján talán nyugodtan mondhatjuk, meglepetésre. A lilák a 23. percben már 3-0-ra vezettek, s bár még sok idő volt hátra, a fehérváriaknak mégsem sikerült közelebb kerülniük ellenfelükhöz. Az UTE 6-3-ra nyert az U20-as bajnokinak is számító mérkőzésen. Ugyancsak kettős bajnoki mérkőzésen a Győr 8-5-re múlta felül a DVTK-t, a MAC 10-1-re a KMH-t. Hasonlóan nagy vereségbe futott bele a Vasas, amely 10-2-re maradt alul a Znojmóval szemben.

Szerdán a Győr az Okanagan Red csapatát fogadja.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban kedden a Szeged-DAB a Vasassal játszik, csütörtökön a Fehérvár a Debrecenhez, az UTE a Pesterzsébethez, a KMH az Egerszegi Titánokhoz, a MAC a Gepárdhoz látogat.

U16-os bajnokság

Vasárnap lezárult az U16-os bajnokság alapszakasza. Az A csoport utolsó fordulójában a Győr a második harmad elején hiába vezetett már 3-0-ra a Pesterzsébet ellen, a Farkasok az utolsó harmadban kiegyenlítettek. A rendes játékidő tehát 3-0-val végződött, szétlövésben a Pesterzsébet nyert 4-3-ra.

Az Ifj. Ocskay Gábor JA dolgát igencsak megnehezítette az UTE, amely az első harmadban még vezetett is, a 48. percben pedig 2-2-re állt a találkozó. A fehérváriak aztán a folytatásban kétszer is betaláltak, így végül 4-2-re nyertek. A másik két meccs nem alakult hasonlóan izgalmasan: a MAC 14-1-re nyert a Csíkszereda ellen a Debrecen 6-0-ra múlta felül a DVTK-t.

Az A csoport alapszakaszát az Ifj. Ocskay Gábor JA nyerte 36 ponttal, a második helyen a 27 pontos MAC Budapest végzett, míg a harmadik a Pesterzsébet lett 22 ponttal. A versenykiírás szerint az egy oda-vissza kört követően az ?A? csoport 7. és 8. helyezettje, illetve a ?B? csoport 1. és 2. helyezettje négyes tornát játszik, amelynek végső rangsorából az első kettő folytatja az ?A? csoportban, a torna harmadik és negyedik helyezettje pedig a ?B? csoport küzdelmeiben érdekelt a szezon további részében. Ennek megfelelően vesz részt egy négyes tornán a ?B? csoport 7. és 8. helyezettje, illetve a ?C? csoport 1. és 2. helyezettje is. Az A csoport 7. helyén az UTE végzett, a 8. a DVTK lett.

A csoport

Eredmények:

Debrecen?DVTK Jegesmedvék 6-0
Győr?Pesterzsébet 3-4 b.
MAC Budapest A?Csíkszereda 14-1
UTE? Ifj. Ocskay Gábor JA 2-4

A B csoportból az élen végzett Vasasnak és a második Ifj. Ocskay Gábor JA B-nek lesz lehetősége arra, hogy a 14 mérkőzéses középszakaszban már az A csoportban lépjen jégre. Az angyalföldiek az utolsó fordulóban szoros meccsen győzték le az Egerszegi Titánokat 5-4-re, míg a fehérváriak a hajrában fordítva múlták felül 3-2-re a harmadik helyezett Felcsíkot.

Ezzel szemben a Dunaújváros magabiztosan nyert 8-1-re a Szeged ellen, ahogy a Ferencváros is 7-1-re a KMH ellen. A B csoportban maradásért a Szegednek és a KMH-nak kell megküzdenie.

B csoport

Eredmények:

Szeged?Dunaújvárosi Acélbikák 1-8
Ifj. Ocskay Gábor JA B?SZJA 2003 Felcsík 3-2
Egerszegi Titánok?Vasas 4-5
KMH?Ferencváros 1-7

A C csoportból a MAC B illetve az UTE B kerülhet feljebb, előbbi a záró fordulóban 8-0-ra diadalmaskodott a Gepárd, utóbbi 16-5-re a Kaposvár ellen. A Ferencváros 7-0-ra győzte le a Kazincbarcikát.

Eredmények:

KASI?UTE B 5-16
Ferencváros?Kazincbarcikai Ördögök 7-0
MAC Budapest B?Gepárd 8-0

A két négyes torna után a 14 mérkőzéses középszakasszal folytatódik a serdülőbajnokság, amit aztán a rájátszás, majd a döntő és a helyosztók követnek.

U14-es bajnokság

Izgalmas fordulót tudhat maga mögött az U14-es bajnokság első csoportja. A listavezető UTE például 2-0-s hátrányból fordítva nyert 5-2-re a Vasas A ellen. Ugyanez az eredmény született az Ifj. Ocskay Gábor JA és a DVTK meccsén is, amelyen bár a miskolciak szereztek vezetést, a fehérváriak a második harmadtól már kézben tartották a találkozót. A MAC is magabiztosan hozta el a három pontot Debrecenből: a második harmadban már 3-0-ra vezetett, a hazaiak még kozmetikáztak az eredményen, de végül 4-2-re kikaptak.

A legfordulatosabb meccset a Gepárd A és a Pesterzsébet játszotta egymással. Utóbbi csapat az első harmadban kétszer is vezetett, a játékrész azonban 2-2-vel zárult. A második harmad első percében aztán a Gepárd átvette a vezetést, de a meccs felénél már ismét a Pesterzsébetnél volt az előny. Sőt, néhány perc múlva már 5-3 állt a javára az eredményjelzőn. Az óbudaiak azonban a szünet után zsinórban háromszor is betaláltak, így végül 6-5-re megnyerték a találkozót.

Hasonlóan izgalmasan alakult a Győr és a KMH mérkőzése, amelyen utóbbi 2-0-s hátrányból a második harmadban megfordította a meccset. A játékrész azonban 3-3-mal zárult, s ezután ismét a Győr került előnybe. A budapestiek megint egyenlítettek, de az 52. percben újabb gólt kaptak, így a Győr 5-4-re nyert.

Vasas A?UTE 2-5

A II. Nyugati csoportban míg a Dunaújváros és az Ifj. Ocskay Gábor JA találkozóján csak egy gól esett, amivel a fehérváriak nyertek, az Egerszegi Titánok 25-0-ra győzték le a Veszprémet, míg a MAC B 5-0-ra a KMH-t. A KSI és a Partizan összecsapásán mindkét oldalon potyogtak a gólok: az első harmad után a szerbek 6-2-re vezettek, a második után 8-5-re, a rendes játékidő mégis 9-9-cel zárult. A Partizan végül a hosszabbításban nyert 10-9-re.

A Keleti csoportban a Felcsík három nap alatt 9 pontot gyűjtött: a Ferencvárost 6-4-re, a Vasas B-t 11-1-re, a Kiskőröst 16-0-ra múlta felül. Kedden a Sportországgal, szerdán a DVTK-val játszik. Szombaton a Sportország 9-1-re nyert a Vasas B ellen, míg a Jászberény hiába vezetett kétszer is a DVTK ellen, a 2-2-es rendes játékidő után a miskolciak 3-2-re győztek.

16:00 Felcsík?DVTK Jegesmedvék

A III. csoportban nagyarányú győzelmek születtek: a Kaposvár 12-1-re győzött a Fradi ellen, a Gepárd B 7-1-ra a Hatvan ellen. A Szeged 19-3-ra múlta felül az ESMTK-t, a Debrecen 6-0-ra a Szigeti Bikákat.

Ahogy a Nyugati II. csoportban, úgy a III.-ban is szombaton játsszák a következő meccset.