Szlovákia verte az Egyesült Államokat

Ján Laco 35 védéssel járult hozzá északi szomszédunk sikeréhez.

Pénteken folytatódott a két nem magyarországi EIHC-torna. Innsbruckban szoros meccset játszott egymással a két skandináv együttes, Dánia győzött 2-0-ra két emberelőnyös góllal, a 21 éves Thomas Lillie 25 védéssel zárt hibátlanul. Az esti találkozón Ausztria nem kímélte Dél-Koreát, a házigazda együttes már az első harmad után 4-1-re vezetett, végül 8-3-ra verte az olimpia házigazdáját. Az osztrák csapatban ketten zártak 4 ponttal, Manuel Ganahl 3+1-es, míg Daniel Woger 1+3-as leosztásban érte el azt. A tornagyőzelemről a 6 pontos Dánia és a 4 pontos Ausztria szombat esti csatája dönt.

A franciaországi tornán Szlovénia az első harmadig tartotta a lépést Lettországgal, aztán a folytatásban már csak a balti együttes lőtt gólt, amely 4-1-re nyert. A nap másik mérkőzését jól kezdte Franciaország, a 15. percben Stéphane Da Costa és Olivier Dame-Malka góljaival 2-0-ra vezetett. Több hazai gól azonban már nem született, Fehéroroszország Geoff Platt és a 18 éves Dmitrij Gyerjabin találataival egyenlített, majd hosszabbításra került sor. A túlórából a 20 éves Andrej Belevics révén a vendégek jöttek ki jobban, így a fehéroroszok 3-2-re nyertek. A tornagyőzelem sorsa nyitott még, egyedül Lettország áll 4 ponttal, a másik három válogatottnak 2-2 pontja van.

Mindeközben megkezdődött Augsburgban a Deutschland Cup. A nyitómeccs nagy küzdelmet hozott, az USA hiába lőtt többet kapura, az első harmadban Patrik Lamper, a másodikban Marek Hovorka volt eredményes Szlovákia válogatottjából. A záró játékrészre fokozódott az amerikaiak nyomása, 19:3-ra megnyerték a kapura lövési mutatót, ám ez sovány vigasz lehetett számukra, hiszen csak egyetlen gólt lőttek Bobby Sanguinetti révén. Szlovákia 2-1-re nyert, Ján Laco 35 védéssel járult hozzá csapata sikeréhez.

A házigazda Németország hatalmas verésbe szaladt bele Oroszország B válogatottja ellen. Az első harmad után 1-1 volt az állás, végül a kelet-európai együttes 8-2-re diadalmaskodott, Dennis Endras 19 lövésből kapott 3 gólt, míg a helyére érkező Timo Pielmeier 16 lövésből 5-öt. Az oroszok mindegyik gólját más-más játékos lőtte.