Magyarország?Olaszország 5-2

A magyar válogatott az első és a harmadik harmadban remekül játszott az olaszok ellen, ez pedig elég volt a világbajnoki ellenfelünkkel szembeni sikerhez.

A magyar válogatott lendületesen kezdte a találkozót. A 3. percben Sebők Balázs kiugrott, az olaszok megállították, a játékvezetők szabályosnak látták a vendégjátékost. A 8. percben Olaszország megszerezte a vezetést: a vendégek 2 az 1 ellen vezették Kiss Dánielre a korongot, hátvédünk jól zárta a passzsávot, ám Michele Marchetti a lövést választotta, Bálizs tehetetlen volt (0-1). Másfél perccel később Magosiék megnyomtak egy cserét, de Gianluca Vallini rendre védett. A harmad felénél magas bottal való játékért büntetést kapott az olasz gólszerző, az emberelőnyt pedig kihasználtuk: egy szép korongjáratás során Bartalis a kapu mellett álló Sebőknek passzolt, aki fonákkal tette tovább a korongot Magosinak, a miskolciak játékosa pedig a keresztpassz után közelről betalált (1-1). 46 másodperc múlva újabb sikeres akciót vezettünk lendületből: Erdély középre passzolt Sárpátkinak, aki a jobb szélen lévő Sarauernek adta tovább a korongot, a Villach csatára pedig éles szögből belőtte azt Vallini mamutja fölött (2-1). A következő percben Bartalis és Goi térde ütközött, a magyar csatár kétperces büntetést kapott. Az emberhátrányt kivédekeztük, az olaszok kapuvasig jutottak. A 15. percben Dudas kisegítette Bálizst, kapusunk nem tudta, hogy nincs nála a korong, de klubbeli csapattársa felszabadított. A harmad végén újabb magyar emberelőny jött, igencsak érett a 3. gólunk, ehhez Sebők láb közötti lövése utáni kapuvasa során jártunk a legközelebb.

A második harmad nagyon rosszul indult: a 25. másodpercben Frigo az alapvonalról lőtte rá a korongot Bálizsra, akiről bekerült az a kapuba (2-2). Egy perccel később Michael Zanatta ütközött úgy, hogy Benk a jégen maradt, az olasz játékos kétperces büntetést kapott. A harmadik emberelőnyünkben sokkal rosszabbul játszottunk, mint az első kettőben. A játékrész elején az olaszok játszottak aktívabban, a közepére pedig mi is felvettük a tempót. A 33. percben mindkét csapat előtt adódott nagy lehetőség, az olaszok fejbe lőtték Bálizst, míg Erdély egy tilos felszabadításra tartó korongot ért utol és mellbe lőtte Vallinit. Két perccel később Simon Kostner lövése átcsúszott Bálizs lábai között, a korong a kapuvason csattant és onnan visszakerült a magyar kapus mamutja alá. A következő akcióban Magosi kiugrott, Michael Zanatta akadályozta, így már a második kisbüntetését tölthette a harmadban. A magyar előny legveszélyesebb helyzetét az olaszok vezették egy eladott korong után, de Bálizs résen volt. Az utolsó percben emberhátrányba kerültünk, Sebőköt küldték ki gáncsolásért.

A záró húsz perc áthúzódó emberhátránnyal indult, de az olaszok nem alakítottak ki érdemi akciót. A kiegészülés után küzdelmesebb játék folyt, a csapatok óvatosabban jégkorongoztak, de a vendégek veszélyesebb akciókat vezettek. A harmad felénél adódott az egyik legnagyobb lehetőségünk, Benk közelről próbálkozott fonákkal. A következő percekben egyre inkább magunkra találtunk, ennek eredményeként Sebők kapu mögül érkező passzát Magosi bombázta be Vallininek (3-2). Egy percen belül emberhátrányba kerültünk, Bartalis István összezárta a kesztyűjét egy levegőből levett korongnál, így a játék késleltetéséért kétperces büntetést kapott. A 4 az 5 elleni szituációt ügyesen kibekkeltük. Az utolsó előtti percben Kevin Wehrs hatalmas gólt vágott a kék vonalról, Vallini semmit sem láthatott az előtte álló játékosoktól, még a kulacsa is repült (4-2). Nem sokkal később Clayton Beddoes lehozta a kapusát, ami arra volt elég, hogy Erdély Csanád egy üres kapus góllal beállítsa az 5-2-es végeredményt.

Magyarország 5-2-re nyert, a csapat első sora kiválóan teljesített, Magosi 2 góllal, Sebők 3 gólpasszal vette ki a részét a sikerből.