Október 30.

Panthers?Lightning 5-8

22 év után fordult elő ismét, hogy egy klub két játékosa is legalább húsz pontot szerezzen októberben. Az 1995/96-os idényben a Philly két játékosa, Eric Lindros (21) és John LeClair (20), idén a tampai Steven Stamkos (24) és Nyikita Kucserov (21).

Blue Jackets?Bruins 4-3

Brad Marchand lett a 18. játékos, aki legalább 200 gólt szerzett az alapszakaszban a Boston mezében. A korábbi 17-ben ott van Marchand jelenlegi klubtársa, Patrice Bergeron is.

A Bostonnál csak a Montrealnak és a Chicagónak van több 200 gólos játékosa, előbbinek 24, utóbbinak 22.

Islanders?Golden Knights 6-3

Mike Bossy, Brent Sutter és Mark Parrish után John Tavares a negyedik játékos a New York történetében, aki legalább tíz gólt szerzett októberben. Bossy háromszor (1981, 1982, 1984), Sutter (1984) és Parrish (2001) egyszer-egyszer.

20 éve nem szerzett Islanders-játékos legalább 10 gólpasszt októberben. Most Josh Bailey, 1997 októberében pedig Robert Reichel, aki 12 assziszttal zárta a hónapot.

tavares

Flyers?Coyotes 3-4

Az Arizona az első 11 mérkőzését elvesztette, de a Philadelphiában aratott sikerével megszakította a rossz sorozatát. Ilyen rossz idénykezdetet csak négy csapat produkált: a 1927-ben a Pittsburgh Pirates (11 vereség), 1943-ban a New York Rangers (15), 1973-ban a Minnesota North Stars és 1995-ben a San Jose Sharks (11).

Senators?Canadiens 3-8

Charles Hudon pályafutása első NHL-mérkőzésén két góllal debütált a Habs mezében. Az elmúlt 17 évben csak Jacob De La Rose tudott ilyen belépőt produkálni a Montrealban, még 2015. február 26-án, amikor a Canadiens 5-2-re nyert Columbusban.

Október 31.

Rangers?Golden Knights 6-4

A New York úgy nyert a Vegas ellen a rendes játékidőben, hogy a harmadik harmadban kétgólos hátrányban volt. A Rangers az elmúlt három szezonban csak egy meccset nyert meg hasonló módon, mégpedig Columbusban 2017. január 7-én, amikor a Jackets ugyanúgy 4-2-re vezetett, de 5-4-es vereséget szenvedett.

Henrik Lundqvist 408. győzelmét szerezte, amivel megelőzte Glenn Hallt (407) és fellépett az örökranglista kilencedik helyére Tony Esposito (423) mögé.

Még csak egy hónap telt el, de a Vegas már négy kezdőkapust (Marc-Andre Fleury, Malcolm Subban, Oscar Dansk, Maxime Lagace) is bevetett a szezonban. A NHL-rekord hét kapus, amit a 2007/08-as Los Angeles (Dan Cloutier, Daniel Taylor, Erik Ersberg, Jason LaBarbera, Jean-Sebastien Aubin, Jonathan Bernier, Jonathan Quick), a 2002/03-as St. Louis (Brent Johnson, Chris Osgood, Cody Rudkowsky, Curtis Sanford, Fred Brathwaite, Reinhard Divis, Tom Barrasso) és az 1989/90-es Quebec (Greg Millen, John Tanner, Mario Brunetta, Ron Tugnutt, Scott Gordon, Szergej Milnyikov, Stéphane Fiset) tart.

Red Wings?Coyotes 5-3

Dylan Larkin és Mike Green egyaránt 12 gólpasszal zárta októbert. Az elmúlt 19 évben csak egyszer fordult elő, hogy két detroiti játékos is minimum 10 előkészítéssel zárja október hónapot. 2007-ben Pavel Dacjuk és Henrik Zetterberg egyaránt 12 gólpasszt adott.

November 1.

Oilers?Penguins 2-3

Connor McDavid karrierje 45. meccsén szerzett legalább két pontot, ezzel szemben viszont 40 olyan meccse van, amikor nem szerzett pontot. Az aktív játékosok között csak ketten mondhatják el magukról, hogy ebben a mutatóban pozitívan állnak: Sidney Crosby és Jevgyenyij Malkin. A Pens kapitánya 308 meccsen szerzett legalább kettőt és 223 alkalommal maradt pont nélkül, az orosz centernél ugyanez a mutató 231 és 209 mérkőzés.

Canucks?Devils 0-2

A New Jersey 11 meccs után kilenc győzelemmel és 18 ponttal áll, ami a franchise történetének legjobb szezonkezdete.

Ducks?Maple Leafs 1-3

Jaromír Jágr (135), Gordie Howe (121), Phil Esposito (118), Teemu Selanne (110), Brett Hull (110), Brendan Shanahan (109), és Jarome Iginla (101) után Patrick Marleau a liga történetének nyolcadik játékosa, aki legalább 100 győztes gólt szerzett.

Sharks?Predators 4-1

Joe Thornton lett az NHL történetének 20. játékosa, aki elérte az 1400 pontos határt. Big Joe az aktív játékosok listáján a második Jaromír Jágr mögött.

thornton 1400

November 2.

Jets?Stars 5-2

Nikolaj Ehlers és Blake Wheeler után Mark Scheifele a harmadik winnipegi játékos, aki mesterhármast ütött a szezonban. Tavaly a Jets összesen három tripláig jutott, mindhármat Patrik Laine szerezte.

Wild?Canadiens 6-3

Matt Cullen 41. születésnapján gólt szerzett és ezzel ő lett az NHL történetében a legidősebb játékos, aki a születésnapján betalált. A korábbi rekordot Cullen és Mark Recchi tartotta, előbbi tavaly a 40. születésnapján talált be, utóbbi 2008. február 1-én szintén a 40.-en a Buffalo ellen megnyert 5-4-es találkozón.

Avalanche?Hurricanes 5-3

A Colorado hálóőre, Szemjon Varlamov 57 lövést fogott a meccsen, ezzel karrierje során negyedik alkalommal védett legalább félszáz lövést alapszakasz meccsen. Ezzel az aktív kapusok listáján a második helyen áll Roberto Luongo (6) mögött és az Ondrej Pavelec, Mike Smith (2) páros előtt.

Flames?Penguins 2-1

Mark Giordano karrierje során hatodik alkalommal talált be alapszakasz mérkőzés hosszabbításában, amivel holtversenyben a második helyen áll a Jarome Iginla, Mikael Backlund párossal. A Calgary házi ranglistáját listát a nyolcig jutó Sean Monahan vezeti.

Capitals?Islanders 4-3

John Tavares az utolsó hat meccsen tíz gólt lőtt. Az elmúlt 20 évben csak Michael Grabner volt képes ilyen teljesítményre a New Yorkban, 2011. február 5. és 15. között.

Lightning?Rangers 1-2

Steven Stamkos karrierje 600. meccsét játszott, amelyeken összesen 327 gólt lőtt. Az aktív játékosok között csak Alekszandr Ovecskin állt jobban a Tampa kapitányától,az orosz szélső ugyanis 371 gólt lőtt az első 600 találkozóján.

Stamkos 600 meccsen összesen 606 pontot szerzett, ez a hatodik legjobb teljesítmény az aktívak között 600 összecsapás után. Sidney Crosby 825, Jaromír Jágr 763, Alekszandr Ovecskin 733, Jevgenyij Malkin 712, Jason Spezza 608 pontot szerzett az első 600 meccsén.

stamkos

Blues?Flyers 0-2

Michael Neuvirth karrierje 11. shutoutját szállította St. Louisban. A cseh kapus egyik hibátlan meccse sem volt könnyű, a legnagyobb győzelme is csak 3-0 volt.

Senators?Red Wings 3-1

Mark Stone 262. meccsén a 200. és a 201. pontját szerezte a Senatorsban. Ezzel a hatodik leggyorsabb volt a franchise történetében Dany Heatley (159 mérkőzés), Jason Spezza (207), Alekszej Jasin (221), Daniel Alfredsson (254) és Martin Havlat (261) mögött.

November 3.

Oilers?Devils 6-3

Connor McDavid az Edmonton eddigi nyolc hazai meccsén mindig szerzett legalább egy pontot, összesen 13-at (4+9). Legutóbb az 1987/88-as szezonban volt ilyen sorozata edmontoni játékosnak,Wayne Gretzky az első 16, Mark Messier az első 14 hazai meccsen szerzett pontot.

November 4.

Senators?Golden Knights 4-5

Malcolm Subban és Oscar Dansk után Maxime Lagacé is a Vegasban szerezte meg az első NHL-győzelmét. Ilyen legutóbb az Islandersben fordult elő a 2010/11-es szezonban, amikor Kevin Poulin, Mikko Koskinen és Nathan Lawson is az első sikerét ünnepelhette. Elsőéves csapatban az 1979/80-as évadban volt erre példa, amikor az Edmontonban Eddie Mio, Jim Corsi és Don Cutts is az első győzelmét aratta.

Canucks?Penguins 4-2

A 20 éves Brock Boeser triplázott a Vancouverben. 29 éve nem szerzett ilyen fiatal játékos három gólt egy meccsen a Vancouver mezében. 1988. november 17-én az akkor 18 éves Trevor Linden vágott hármat a Minnesota North Starsnak a 7-6-ra elvesztett meccsen.

Wild?Blackhawks 0-2

Corey Crawford a Flyers után a Minnesota ellen sem kapott gólt, ezzel karrierje során negyedszer húzta le rolót két egymás követő meccsen és ő lett az első kapus ebben a szezonban, aki két egymást követő meccsen nem kapott gólt.  Crawford előtt, a Hawks mezében, egymást követő shutoutra Cristobal Huet volt képes még 2009 decemberében.

Jets?Canadiens 4-5

Max Pacioretty karrierje kilencedik gólját ütötte alapszakaszmeccs hosszabbításában, amivel holtversenyben az első helyre került Mike Modano, Bill Guerin és David Legwand mellé. Pacioretty az aktívak között az első az egyaránt nyolcig jutó Zach Parise, Dustin Byfuglien páros előtt.

Blues?Maple Leafs 6-4

Alex Pietrangelo ebben a szezonban másodszor szerzett két gólt. A St. Louis történetében csak Phil Housley tudott az első 15 meccsen két kétgólos meccset felmutatni, még az 1993/94-es szezonban.

Rangers?Panthers 5-4

Kevin Shattenkirk lett a New York történetének negyedik hátvédje, aki két gólt lőtt egy meccsen, úgy, hogy a másodikat a hosszabbításban ütötte. Shattenkirk előtt a Reijo Ruotsalainen (1984, New Jersey), Brian Leetch (2002, Minnesota), Michal Rozsival (2008) hármasnak volt ilyen meccse.

shattenkirk4

Coyotes?Hurricanes 2-1

Az Arizona újonca, Clayton Keller 18. meccsén a 10. gólját ütötte. Az aktív mezőnyben ennél jobb mutatót csak Alekszandr Ovecskin (14 mérkőzés), Patrik Laine (14), Jevgenyij Malkin (16), Alex Chiasson (16), Tomas Hertl (17) és Alekszandr Radulov (18) produkált.

Lightning?Blue Jackets 5-4

Nyikita Kucserov 300. meccsén a 257. pontját szerezte. A Tampa történetében 300 meccs után csak Steven Stamkos (298) és Brian Bradley (284) állt jobban a pontokat tekintve.

Stars?Sabres 5-1

A Dallas az első 13 percben négy gólt szerzett, ez pedig a második leggyorsabb négy gól a Stars történetében, amióta a klub Texasba költözött. A rekord 8 perc 48 másodperc amit a Stars 2009. október 14-én állított fel, amikor 6-0-ra verte a Predatorst.

November 5.

Blackhawks?Canadiens 0-2

Charlie Lindgren 38 védéssel ért el shutoutot. Az elmúlt 50 évben csak két elsőéves kapus tudott hibátlan maradni legalább 38 védéssel, az egyik Ken Dryden volt (1971), a másik Carey Price (2008).

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
NVB 12:30 HUNNOR INFO