Gyerehokizni A Fehérvár nyerte az U16-os rangadót

Az Ifj. Ocskay Gábor JA győzött a MAC ellen a serdülő bajnokság rangadóján, a B csoportban izgalmas meccset játszottak egymással az angyalföldiek és a fehérváriak.

EBYSL/U20-as bajnokság

Vasárnap három meccset is rendeztek az osztrák juniorligában, ebből kettő egyúttal U20-as bajnoki is volt. Bár a KMH megszerezte a vezetést a meccs felénél, annak nem sokáig örülhetett, mert a MAC gyorsan fordított és végül 4-2-re nyert is. A Debrecennek nem okozott gondot a Győr legyőzése, a hajdúságiak 5-1-re nyertek. A Vasas hiába zárkózott fel egy gólra az 51. percben a Znojmóhoz, a csehek végül 3-1-re felülmúlták az angyalföldieket.

Az EBYSL és az U20-as bajnokság is november 15-én folytatódik a válogatott hét után.

EBJL/U18-as bajnokság

Az osztrák ifjúsági ligában szombaton a Győr az utolsó harmad előtt már 5-0-ra vezetett a Linz ellen, így az sem fenyegette a győzelmét, hogy az osztrákok a harmadik játékrészt 2-0-ra megnyerték. A végén a győriek örültek az 5-2-es diadalnak. A Fehérvár is magabiztosan győzte le hazai jégen a Salzburgot, a vége 6-3 lett.

Az EBJL november 15-én folytatódik, míg az U18-as bajnokság november 13-án.

Eredmények:

2017.november 4., szombat

Győr?Linz 5-2

Fehérvár AV19?Red Bull Salzburg 6-3

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

Rangadót játszott vasárnap a serdülőbajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest. A mérkőzés ennek megfelelően alakult, miután a MAC első harmad után 2-0-ra vezetett, a fehérváriak azonban a második harmadban, zsinórban három gólt szerezve fordítottak. Itt azonban még nem volt vége a játékrésznek, hiszen a budapestiek még a szünet előtt egyenlítettek. A Fehérvár a harmadik harmad elején mindjárt betalált, majd a hajrá kezdetén három perc alatt háromszor is gólt szerzett, így a MAC a végén hiába volt eredményes kétszer is, végül 7-5- ös vereséggel ment haza.

A Pesterzsébet a második harmadban nyerte meg a meccset a Debrecen ellen, ami 1-1-gyel kezdődött és 5-1-gyel lett vége. A harmadik harmad szorosabban alakult, de a Farkasok tartották a megszerzett előnyt, s végül 6-3-ra nyertek.

A küzdelmek november 15-én folytatódnak.

A csoport

Eredmények:

Debrecen?Pesterzsébet 3-6
Ifj. Ocskay Gábor JA?MAC Budapest A 7-5

A B csoportban az Ifj. Ocskay Gábor B és a Vasas játszott egymással igen izgalmas meccset. Az 1-1-gyel zárult első harmad után a másodikban először a Vasas vezetett, de alig telt el 1 perc és már a fehérváriaknál volt az előny. Az angyalföldiek egyenlítettek, de a szünetre 4-3-as vendégvezetéssel mentek a felek. A harmadik harmad elején a Vasas ismét egalizált, amit nem sokkal később ismét meg kellett tennie. A csapatok közel álltak a hosszabbításhoz, de 21 másodperccel a vége előtt az angyalföldiek belőtték a 6-5-ös diadalt érő találatot. A meccs azonban nem ezzel, hanem kisebb csetepatéval ért véget: mindkét együttesből egy-egy játékos
végleges fegyelmi büntetést, a Vasasból további egy fegyelmi büntetést kapott. A Ferencváros csak az első harmadban tudta megszorongatni a Dunaújvárost, amely végül 9-4-re nyert. A KMH az utolsó percekben biztosította be a 4-2- es győzelmét a Szegeddel szemben.

Vasárnap a Ferencváros a Szegedet fogadja.

13:00 Ferencváros?Szeged

A C csoportban a MAC B magabiztosan nyert 10-2-re a Kaposvárral szemben. A Gepárd kétszer is vezetett, sőt, másodpercekre volt attól, hogy legyőzze az UTE-t, de a lilák a 60. perc kezdetén egyenlítettek, így hosszabbításra mentették a meccset. Annak az első percében aztán megszerezték a 3-2-es győzelmet.

Vasárnap az UTE a Kazincbarcikához látogat.

U14-es bajnokság

A csütörtöki hosszabbításos győzelem után pénteken 4-1-re győzte le az UTE a Csíkszeredát a kölyökbajnokságban. Bár a KMH a második nap közelebb került a Gyergyószentmiklóshoz, végül újabb, ezúttal 3-2-es vereség lett a vége. A következő két napra ellenfelet cseréltek a csapatok. A KMH ezúttal sem járt sikerrel: a Csíkszereda először szoros meccsen nyert 5-4-re, majd könnyedén 9-2- re. Az UTE egy pontot gyűjtött a Gyergyószentmiklóssal szemben, miután az első meccsen szétlövés után kapott ki 3-2-re, míg bár a másodikon nagyon kapaszkodott, de végül 5-4-re alulmaradt.

Míg a Fehérvár és a Gepárd meccsén csak úgy potyogtak a gólok, igaz, leginkább előbbi oldalán, hiszen az Ifj. Ocskay Gábor JA 22-3-ra nyert, addig a MAC és a Vasas találkozóján csak egy gól esett: az első harmad 11. percében előbbi szerezte meg az 1-0-s győzelmet érő találatot. A DVTK mindegyik játékrészben egyszer betalált, míg a Debrecen csak egyszer az elsőben, így a miskolciak 3-1-re nyertek.

A Győr és a Pesterzsébet igen fordulatos meccset játszott egymással. A Farkasok az első harmadban kétszer is vezettek, a másodikban a győriek azonban nemcsak egyenlítette, de fordítottak is. A játékrész végül aztán 3-3-mal zárult, az utolsó harmadban pedig a Pesterzsébet emberhátrányból lőtt találattal nyert 4-3-ra.

Az I. csoportban legközelebb november 18-án rendeznek mérkőzést.

Gyergyószentmiklós?UTE 5-4

A II. Nyugati csoportban egyetlen szoros mérkőzés sem akadt, miután a Partizan 7-2-re nyert a Dunaújváros ellen, az Egerszegi Titánok 8-1-re múlták felül a KSI-t, a KMH 12-2-re a Veszprémet, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA B 7-1-re MAC B-t.

A II. Keleti csoportban a Vasas és a DVTK egyaránt háromszor talált be a kapuba az első harmadban, a folytatásban azonban már csak angyalföldiek voltak eredményesek, s végül 6-3-ra nyertek. A Jászberény 12-0-ra diadalmaskodott a Sportország ellen.

Pénteken a Jászberény az UTE B-t, szombaton a Ferencváros a Kiskőröst fogadja. A Nyugati csoportban november 18-án lesz legközelebb mérkőzés.

11:30 Ferencváros?Kiskőrös-Spartak

A III. csoportban a Ferencváros már az első harmad után 3-0-ra vezetett, a második harmadra azonban megérkeztek a meccsbe a Szigeti Bikák is, s a 27. percben már 3-3 állt az eredményjelzőn. A harmadik harmad elején a Fradi ismét átvette a vezetést, de nem sokkal később már a Bikáknál volt az előny, de a rendes játékidő végül 5-5-tel zárult. A hosszabbítás nem hozott döntést, szétlövésben a zöld-fehérek nyertek 6-5-re.

A többi meccs nem tartogatott ilyen izgalmakat: a Kaposvár 23-1-re nyert a Hatvan ellen, a Debrecen 19-2-re győzött az ESMTK-val szemben, míg a Szeged 7-2-re múlta felül a Gepárd B-t .