Barzal öt gólt készített elő

Az Islanders újonc centere gyakorlatilag egyedül verte meg a Coloradót. Tovább tart az Edmonton válsága.

Mathew Barzal nagy napját hozta az Islanders?Avalanche csata Brooklynban. Az elsőéves center vezetésével a az Islanders féltucatot rámolt be a denveriek kapujába. A szoros eredmény ellenére a meccs igen sima volt, az Isles először 2-0-ra, 4-1-re, majd 6-2-re is vezetett, az Avs az utolsó fél percben ütött két góllal csak kozmetikázott az eredményen. Az öt gólpassz csak az újoncok között franchise-rekord az Islandersben, a NHL-rekord hat assziszt, amelyet Mike Bossy tart. Azonban öt gólpasszt is kevesen tudhatnak magukénak, csak Mike Bossy, Denis Potvin, Stefan Persson, Brent Sutter és Pat LaFontaine.

Mathew-Barzal

Petr Mrázek, Martin Frk és Anthony Mantha vezetésével simán nyert a Detroit az Edmonton csarnokában. Mrázek 36 védéssel ért el shutoutot, a két jobbszélső pedig egyaránt egy-egy góllal és gólpasszal zárta az összecsapást. A Red Wings a győzelemmel ismét 50%-on van, az Oilers viszont továbbra is óriási gödörben van, 13 meccsen csak kilenc pontot gyűjtött.

A nap második hibátlan teljesítménye a szeles városban, az Original Six-rangadón született, ahol Charlie Lindgren húzta le a rolót. A 23 éves hálóőr 38 védést mutatott be és nemcsak karrierje első hibátlan produkcióját mutatta be, hanem továbbra is tökéletes a mutatója az NHL-ben. Két éve egy, tavaly két, idén pedig egyszer volt kezdő és mind a négy mérkőzését megnyerte, kapott gólátlaga 1,24-es, védési hatékonysága kereken 96%-os.

Fordulatos meccsen nyert a Calgary a New Jersey ellen szétlövések után.  A Flames és a Devils is kétszer-kétszer vezetett a meccsen, így 4-4 után jöhetett a hosszabbítás, majd a rávezetések. A büntetőlövéseket a Calgary nyerte 2-1-re nyerte, a győztes találatot Matthew Tkachuk ütötte.