A MAC először utazik Bécsbe

A ligautolsó ellen kötelező a győzelem a közel kéthetes válogatott szünet előtt.

A bécsi farmcsapat a listavezető és címvédő miskolciak után a MAC csapatát fogadja, a cél számukra nem is lehet más, mint a tisztes helytállás. Ez a DVTK ellen két harmadon keresztül sikerült, a második szünetig mindössze kétgólos előnyt építettek ki Pavukék, ami intő jel lehet Majoross Gergely csapatának is. Pénteken a címvédő végül 6-0-ra nyert, hazai pályán eddig ez volt a legnagyobb gólkülönbségű veresége a ligaújoncnak.

Türelemre is szüksége lesz tehát a budapesti csapatnak, amely 30 pontjával szinte kirobbanthatatlan a második helyről. A lőtt gólok számát tekintve vezeti a ligát, közel háromszor annyi alkalommal mattolta ellenfelei védelmét, mint vasárnapi kihívója. Legutóbb egy hete léptek jégre az Erste Ligában, hét közben 6-2-re verték a KMH-t a Magyar Kupában, nem kockáztatunk sokat, ha kijelentjük, fáradtságra nincs ok a csapatnál.

MAC-VIC

Mindez elég egyértelműen kijelöli az esélyeket, miszerint a MAC Budapest a találkozó toronymagas esélyese. Ha érvényt szereznek a papírformának, azzal sokat nyerhetnek, hiszen így kényelmes előnyből, a második helyről várhatnák a nemzetközi szünetet. Erre annál is nagyobb szükségük lesz, mivel nem kevesebb, mint nyolc játékost adnak a válogatottnak, amely november 10–12. között a lengyelekkel, az olaszokkal és a japánokkal játszik.

Vienna Capitals II–MAC Budapest 1-5

Az Erste Liga 2. helyén álló együttes a második harmad végén döntötte el a bécsiek elleni mérkőzést.

A mérkőzés első harmadában úgy tűnt, Matthias Tschrepitsch vezetésével kibírja kapott gól nélkül a Vienna Capitals II, ám 42 másodperccel a szünet előtt Tóth Gergely vezetéshez juttatta a MAC-ot. A bécsiek sokáig jól tartották magukat, a második magyar gól csak a 34. percben született meg Terbócs István révén. A második játékrész hajrájában azonban összeomlottak, előbb Keegan Dansereau kihasznált egy emberelőnyt, 70 másodperc múlva Majoross Barnabás négygólosra növelte csapata vezetését, 4 másodperccel a dudaszó előtt pedig Somogyi Balázs talált be egy 5 a 4 elleni helyzetben. A záró húsz percre kiengedett a MAC, ezt jól jelzi, hogy az osztrákok 11:9-re megnyerték a harmad kapura lövési mutatóját. Fölényük az 50. percben góllá érett, Lukas Vendis a 6. Erste Liga-mérkőzésén megszerezte az első gólját, egyben pontját.

A MAC 5-1-re nyert, hátránya 3 pontra csökkent a hosszabbításos vereséget szenvedett DVTK Jegesmedvék mögött.

Erste Liga, 160 néző. Játékvezetők: Juhász, Juhász, Váczi, Berger.
Tschrepitsch: 87,5% (Maros)
#2465: 95,7% (Bálizs)