Boeser-tripla a bajnoknak

Az újonc csatár még egy gólpasszt is kiosztott a Pittsburgh ellen. Megvan az Arizona első hazai győzelme, a Tampa nyerte a keleti rangadót.

A Brock Boeser, Bo Horvat, Sven Baertschi sor verte meg a kétszeres bajnok Penst Vancouverben. A trió hozta össze a Canucks mind a négy gólját és mind a hét gólpasszát. Boeser a tripla mellett egy gólt készített elő, Horvat egy góllal és három assziszttal zárt, Baertschi pedig csak három gólpasszt adott.

Fordulatos meccsen, hosszabbítás után nyert a Rangers a Florida otthonában és így zsinórban harmadik meccsét nyerte. A második harmadban kétszer vezetett a Panthers, kétszer egyenlített a Rangers, a harmadik harmadban viszont éppen fordítva történt minden, kétszer vezetett a New York és kétszer egyenlített a Florida. A találkozót végül a korábban is eredményes Kevin Shattenkirk döntötte el a ráadás 68. másodpercében.

Izgalomban nem volt hiány Winnipegben sem, ahol a Montreal 50:23-ra nyerte a kapura lövéseket és ugyanúgy 5-4-re nyert hosszabbításban, mint a New York Floridában. A Jets szerzett vezetést, a Habs fordított, de a hazaiak újabb három gólt ütve elléptek 4-2-re a harmadik harmad elején. Az utolsó tíz percben azonban a Canadiens kiharcolta a hosszabbítást, ahol a három ponttal záró Max Pacioretty góljával a plusz pontot is begyűjtötte.

Három vereség után Ottawában javított a Vegas. A Knights 2-2 után rázta le a vendéglátóját, amikor egymás után három gólt szerzett, így a hajrában az is belefért, hogy kicsit kiengedjen. A Vegasban Erik Haula duplázott és egy gólt előkészített, Jonathan Marchessault éppen fordítva végzett, a kapuban pedig Maxime Lagace 24 védéssel élete első győzelmét szerezte.

Tom Wilson és Braden Holtby volt a Washington két nyerőembere Bostonban. A jobbszélső idei első két gólját ütötte, a kapus pedig 31 lövést védett, ebből 13-at a harmadik harmadban, amikor a Bruins hatalmas fölényben játszott és 14-6-ra nyerte a kapura lövéseket. A találkozót az 1000. meccsét dirigáló Chris Rooney vezette.

A Keleti konferencia két legjobbja, a Tampa és a Columbus találkozott az Amalie Arenában, ahol végül a Bolts győzött szétlövések után. 2-2-ig egyszer-egyszer vezetett mindkét csapat, de utána kettőt lőtt a Tampa, a Columbus azonban kettő perc alatt egyenlített a harmadik harmad közepén. 4-4 után a hosszabbítás nem hozott gólt, jöhettek a rávezetések, ahol Steven Stamkos egyetlen gólja döntött a hazaiak javára.

A Colorado háromszor is vezetett Philadelphiában, mégis csak szétlövések után tudta megszerezni a győzelmet. Az Avalanche legjobbja a zsinórban harmadik meccsén két pontot szerző Nathan MacKinnon, a 33 lövést hárító Szemjon Varlamov és a győztes büntetőt szerző Mikko Rantanen voltak.

A szoros eredmény ellenére esélye sem volt a Torontónak St. Louisban, a nyugati első otthonában. A Blues már 4-1-re és 5-2-re is vezetett a találkozón, köszönhetően az Alex Pietrangelo, Brayden Schenn, Jaden Schwartz triónak. A bekk duplázott, míg a két csatár összesen hét gólt készített elő. A St. Louis egy ponttal vezeti a konferenciát a Los Angeles előtt, és öttel megy a csoportjában a Winnipeg előtt.

A Dallas könnyedén hozta a kötelezőt a Buffalo ellen. A Stars az első harmadban kilenc perc alatt ütött négyet, amivel érdemben le is rendezte az összecsapást, Tyler Seguin egyet lőtt és egyet előkészített, Kari Lehtonen 27 lövést védett. A Sabres becsületét Ryan O’Reilly mentette meg a mérkőzés derekán.

13 mérkőzésen mindössze egy hibátlan kapusteljesítmény született a chicagói Corey Crawford jóvoltából, aki Minnesotában húzta le a rolót 24 védéssel. A másik oldalon Devan Dubnykra sem lehetett panasz, 55 percig hibátlanul védett, a második gólt már az üresen hagyott ketrecbe lőtte a Hawks.

Az Arizona szétlövések után nyert a Carolina ellen és ezzel utolsó csapatként a ligában megszerezte első hazai győzelmét. A Coyotes már a rendes játékidőben majdnem megszerezte a győzelmet, de a Hurricanes bő két perccel a vége előtt egyenlített. A rávezetések során Clayton Keller és Derek Stepan góljai szállították az Arizona első hazai sikerét.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Nashville Los Angelesben. A Predators már 3-0-ra is vezetett, de a Kings a harmadik harmadban alig több mint tíz perc alatt egalizált. A győzelmet végül Viktor Arvidsson szerezte meg a vendégeknek 20 másodperccel a hirtelen halál befejezése előtt.

Büntetők döntötték el a kaliforniai derbit a San Jose és az Anaheim között. Az 1-1-re végződött meccsen Joonas Donskoi találata döntött a hatodik körben. Az Anaheimben zsinórban 800. meccsét játszotta az NHL vasembere Andrew Cogliano.