Varlamov 57 lövést védett

Az orosz kapus több mint félszáz védéssel vezette győzelemre a Coloradót. Scheifele triplázott a Dallas ellen, Cullen győzelemmel, góllal és gólpasszal ünnepelte a születésnapját.

A karrierje második mesterhármasát ütő Mark Scheifele volt a Jets nyerőembere a Dallas ellen. A Winnipeg az első harmadban négy perc alatt hármat ütött, így eldőlni látszott a meccs, de a Stars összekapta magát és a második harmad végére minimálisra csökkentette a különbséget. Ekkor érkezett azonban Scheifele, aki egy ritkán látható szerencsés góllal megduplázta a Winnipeg előnyét, egy perccel a vége előtt pedig bebiztosította a győzelmet.

A Rangers hosszabbításban győzött Tampában és először nyert meg két egymást követő meccset a szezonban. Az Amalie Arenában igazi kapusparádé volt, Andrej Vasziljevszkij 33, Henrik Lundqvist 27 védéssel zárta az összecsapást, amit végül JT Miller csodás egyéni akciója döntött el a ráadás 79. másodpercében.

Calgaryban hasonló volt a forgatókönyv, mint Tampában. A Flames?Penguins csata ugyanúgy 1-1-es döntetlennel zárult a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás, ahol Mark Giordano gólja döntött a hazaiak javára. A hazaiak kapujában Mike Smith 43 lövést védett.

Szemjon Varlamov nagy napját hozta a Colorado?Carolina rangadó. Az orosz kapuját rommá lőtte a Hurricanes, de a 60 kísérlet is kevés volt, mert Varlamov 57-et megfogott és győzelemre vezette a csapatát. Az 57 védés messze nem franchise-rekord, azt 70 védéssel Ron Tugnutt tartja, aki 1991. március 21-én a Boston játékosait kergette őrületbe. Varlamov mellett Carl Söderberg és Patrik Nemeth érdemel említést, mindkét játékos góllal és gólpasszal zárta az estét.

tugnutt

Nem volt jó napja a másik délkeleti csapatnak, a Panthersnek sem, amely akárcsak a Bolts, hazai jégen szenvedett vereséget. Sunrise-ban a Florida és a Columbus a 3-3-ig együtt ment, de ezután a vendégek rákapcsoltak és zsinórban négy gólt ütve bedarálták a vendéglátókat. A meccs legjobbja az az Oliver Bjorkstrand volt, aki Vincent Trocheck egyenlítő gólja után fél perccel visszavette az előnyt a vendégeknek, sőt egy perccel később meg is duplázta.

A Vegas kikapott Bostonban és története során először vesztett három mérkőzést zsinórban. A győztes találatot a harmadik harmad felénél az a Sean Kuraly ütötte, akinek ez volt az első találata az NHL-ben. A klub negyedik számú kapusa, a harmadik NHL-es meccsén játszó Maxime Lagacé kitett magáért, 28-ból 26 lövést védett, ami 92,9%-os hatékonyság.

Lars Eller késői gólja döntötte el a Capitals?Islanders derbit az amerikai fővárosban. A Washington háromszor szerzett vezetést, a New York háromszor egyenlített, de a dán játékos három perccel a befejezés előtt esett találatára már nem tudott felelni. Az Islandersben John Tavares 12. gólját ütötte, amivel egy gólra megközelítette a góllövőlistát vezető Nyikita Kucserovot.

A Senators minden harmadban szerzett egy gólt, a kapuban Craig Anderson az 57. percig hibátlanul védett, ennyi pedig elég volt az Ottawának, hogy legyőzze a Detroitot. Az Ottawában Mark Stone egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, amivel megszerezte 200. pontját a csapatban a 262. mérkőzésén.

A játéknap egyetlen hibátlan kapusteljesítményét Michal Neuvirth szállította, aki 33 védéssel a Bluest nullázta le a saját közönsége előtt. A napra pontosan majdnem két év után újra shutouttal záró Neuvirth mellett Claude Giroux emelkedett ki, aki adott egy gólpasszt, majd egy üres kapus góllal eldöntötte a meccset.

Simán hozta a kötelezőt a Minnesota a Montreal ellen. A Wild az ötödik percben tíz másodperc alatt ütött kettőt, amihez hozzátett még egyet a játékrészben, amivel el is döntötte a meccset az első harmadban. A Wild már 5-1-re is vezetett, így az is belefért, hogy a végére kicsit kiengedjenek Bruce Boudreau fiai. A meccs legjobbja a 41. születésnapját góllal és gólpasszal ünneplő Matt Cullen volt, aki két Stanley Kupa megnyerése után utolsó szezonjára hazaigazolt a Minnesotába a Pittsburghtől.

Akárcsak a Minnesota, a Los Angeles is korán eldöntötte a meccset a Toronto ellen. A Kings az ötödik percben már kettővel ment, a harmad végén hárommal amit még kettővel megtoldott a második játékrészben. A Leafs csak 5-0 után tudott hozzászólni a meccshez, három góllal kozmetikázott az eredményen. A Kingsben Tyler Toffoli kettőt vágott, Tanner Pearson három találatot készített elő.

Majdnem elszórakozta a két pontot a Buffalo Arizonában. Glendale-ben a Coyotes szerezte meg a vezetést, amire a Sabres öttel válaszolt, köszönhetően az egyaránt három-három pontot szerző Benoit Pouliot, Ryan O’Reilly párosnak. A Buffalo ezután látványosan hátradőlt, aminek az lett az eredménye, hogy hajrában kapott hármat és egy perccel a befejezés előtt már csak egy góllal vezetett. Az Arizona továbbra is az NHL egyetlen csapata, amely hazai jégen még nyeretlen.