Gyerehokizni A Fehérvár nyerte a juniorok rangadóját

Az Ifj. Ocsaky Gábor JA győzött az EBYSL- és U20-as bajnokin a MAC-cal szemben. A kölyökbajnokságban az eddig pont nélküli Gepárd A 5-1- es hátrányból fordítva, hosszabbításban legyőzte a MAC-ot.

EBYSL/U20-as bajnokság

Rendkívül gólgazdag mérkőzést játszott egymással kedden a Debrecen és a Vasas az osztrák juniorligában. Az angyalföldiek az első harmadban kétszer is vezettek, de a játékrész 2-2-vel zárult. A második harmad első percében aztán a debreceniek fordítottak, és a meccs felénél már 5-2-re vezettek. Az utolsó harmadban a Vasas mindent megtett, hogy utolérje ellenfelét, az 57. percben egy gólra zárkózott, az utolsó két percre lehozta a kapusát is. Egyenlíteni azonban nem tudott, sőt, a Debrecen üres kapus góllal állította be a 7-5-ös végeredményt.

Az EBYSL és az U20-as bajnokság rangadóján a MAC szerzett vezetést az első harmadban, a Fehérvár azonban a 13. percben már 3-1-re vezetett. A budapestiek persze nem adták fel, és a 38. percre kiegyenlítettek, így az utolsó harmad 3-3-ról indult. A harmadik játékrészben azonban már csak a fehérváriak voltak eredményesek és végül 6-3- ra nyertek.

Ugyancsak izgalmas meccset játszott egymással csütörtökön a KMH és a Győr. A győriek a 23. percben már 4-1-re vezettek, a budapestiek azonban a harmad végére kiegyenlítettek. A harmadik játékrész 4-4-ről indult, a KMH a folytatásban kétszer is betalált, így végül 6-4-re
nyert. Ez a meccs a MAC-Fehérvár találkozóhoz hasonlóan U20-as bajnoki is volt.

Az EBYSL-ben csütörtökön az UTE a Znojmóval mérkőzött, s bár az 51. percben a lilák felzárkóztak egy gólra, a csehek végig vezetve nyertek 4-3-ra.

Vasárnap a MAC a KMH-t, a Győr a Debrecent, a Vasas a Znojmót fogadja.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában szombaton a Győrhöz a Linz, a Fehérvárhoz a Salzburg látogat.

Program:

2017.november 4., szombat

13:00 Győr?Linz
15:00 Fehérvár AV19?Red Bull Salzburg

U18-as bajnokság

A héten sem szerezte meg az első pontjait az ifjúsági bajnokságban a Gepárd, amely hétfőn 14-3-ra kapott ki az Egerszegi Titánoktól, szerdán pedig 8-1-re az UTE-tól. A DVTK Jegesmedvék csütörtökön ugyancsak magabiztosan győzött 15-0-ra a Szeged-DAB ellen, ahogy a Debrecen is nagyarányú, 14-1-es diadalt aratott a KMH felett. A MAC-nak sem okozott gondot az Egerszegi Titánok legyőzése, a budapestiek 6-1-re nyertek.

A Vasas a második harmad után már 3-0-ra vezetett, a Pesterzsébet az utolsó tíz percre hagyta a góllövést, s bár az 57. percben felzárkózott egy gólra, a késői hajrá kevésnek bizonyult. Az angyalföldiek 3-2-re nyertek.

Az U18-as bajnokság a válogatott hét után, november 13-án folytatódik.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság A csoportjában vasárnap rangadót rendeznek, a fehérváriak fogadják a MAC-ot, míg a Debrecen a Pesterzsébetet.

A B csoportban vasárnap a Ferencvároshoz a Dunaújváros érkezik, a KMH Szegedhez, az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Vasashoz látogat.

A C csoportban a Gepárd az UTE-val, a MAC B a Kaposvárral játszik vasárnap.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokságban csütörtökön az Ifj. Ocskay Gábor JA viszonylag könnyedén nyert 4-1re a Vasas ellen, míg a Gyergyószentmiklós 2-0 ra múlta felül a KMH-t. Ezzel szemben a másik két mérkőzés egyaránt hosszabbításban dőlt el. A Csíkszereda kétszer is vezetett az UTE ellen, de a lilák mindkétszer egyenlítettek, és végül a 64. percben 3-2-re nyertek is.

A nagyobb meglepetést azonban az eddig nulla pontos Gepárd győzelme jelentette, különösen az után, hogy a MAC Budapest a 22. percben már 5-1-re vezetett. Ez után az óbudaiak elkezdték a felzárkózást és az 53. percben kiegyenlítettek. A rendes játékidő így 5-5-tel zárult, a Gepárd pedig a hosszabbítás első percében belőtte a 6-5-ös győzelmet érő találatot.

Pénteken az UTE a Csíkszeredával, a KMH a Gyergyószentmiklóssal mérkőzik meg újra, majd a következő két napban az UTE játszik két meccset a gyergyóiakkal, míg a KMH a csíkiakkal.

Emellett szombaton a Pesterzsébet a Győrt, az Ifj. Ocskay Gábor Ja A a Gepárd A-t fogadja, míg a Debrecen a DVTK-hoz, a Vasas A a MAC A-hoz látogat.

9:45 Gyergyószentmiklós?UTE

A II. Nyugati csoportban szombaton a Partizan a Dunaújvárossal, az Egerszeg a KSI-vel, a KMH a Veszprémmel, a MAC B az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel játszik. A II. Keleti csoportban kedden a Ferencváros végig vezetve nyert 6-3-ra az UTE B ellen.
Szombaton a Sportország a Jászberénnyel, a Vasas B a DVTK-val játszik.

18:00 Vasas B?DVTK Jegesmedvék

A III. csoportban a Kaposvár csütörtökön 22-0-ra nyert a Hatvan ellen, a két csapat pénteken is megmérkőzik egymással. Szombaton a Ferencváros a Szigeti Bikákat, a Debrecen az ESMTK-t, a Szeged a Gepárd B-t fogadja.