Nincs nyeretlen csapat az NHL-ben

Az Arizona Philadelphiában szerezte meg első győzelmét. Nyolcat ütött idegenben a Montreal és a Tampa, Marleau hazatért, Thornton már a 20. az örökranglistán.

Brooklynban szakadt meg a Vegas ötmeccses győzelmi sorozata. Az Islanders 2-1-es vendégvezetésnél lendült bele, amikor zsinórban öt gólt szerzett, amelyből John Tavares kettőt lőtt, Josh Bailey pedig hármat készített elő. A Vegast a vereség mellett nagyobb csapás is érte, harmadik kapusát vesztette el az elmúlt két hétben. Marc-André Fleury és Malcolm Subban után most Oscar Dansk dőlt ki, akit Maxime Lagace váltott. A 24 éves kanadai kapus 25 perc alatt 11 lövésből csak 7-et védett, így csapata 6-3-ra kikapott.

Nehezen, de végre összejött az Arizona első győzelme. A Coyotes egy perccel a vége előtt még kettővel ment a Flyers csarnokában, de a hazaiak 38 másodperc alatt ütött két góllal kiharcolták a ráadást. A hirtelen halálban azonban már jobban koncentráltak a vendégek és Alex Goligoski góljával megszerezték a győzelmet. Ha az Arizona kikapott volna, akkor megdöntötte volna az 1943/44-es Rangers rekordját, amely ugyanúgy nyeretlen maradt az első 11 meccsen, mint most a Coyotes.

A játéknap egyetlen szétlövését a Columbus?Boston meccs hozta, ahol végül a hazaiak kapták a pluszpontot. A Jackets már 3-0-ra is vezetett, a Bruins innen mentette meg az egyik pontot a három gólpasszt kiosztó David Pastrnák vezetésével. A szétlövéseket Oliver Bjorkstrand és a 26. születésnapját ünneplő Artyemij Panarin döntötte el.

Nem sikerült Patrick Marleau hazatérése a Leafs mezében, ugyanis a nyáron a San Josét 20 év után elhagyó balszélső vereséggel, pont nélkül és -2-vel zárta a meccset a SAP Centerben. A Sharks legjobbja az újonc hátvéd, Tim Heed és a veterán center, Joe Thornton voltak. Előbbi egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, utóbbi 1399. pontját szerezte, amivel megelőzte az örökranglista 20. helyén álló Jari Kurrit.

thornton 20

Nagy verést kapott az Ottawa a saját közönsége előtt a rivális Montrealtól. A találkozó 4-3-as Canadiens-vezetésig volt szoros, azután már csak a vendégek voltak a jégen, akik zsinórban négy gólt ütöttek. A Montrealban Charles Hudon karrierje első két gólját ütötte, Shea Weber három gólpasszt adott. A Habs legutóbb 2011 márciusában ütött nyolcat idegenben.

Gólzáporos meccset és Tampa-győzelmet hozott a délkeleti rangadó a Panthers csarnokában. A Lightning 3-3 után rázta le végleg a Floridát, amikor zsinórban három gólt szerzett. A Tampában Steven Stamkos két gól mellett egyet előkészített, Nyikita Kucserov pedig 13. gólját jegyezte, amivel átvette a vezetést a góllövőlistán. A Florida legutóbb 1998-ban kapott nyolcat otthon, amikor a Chicago 8-4-re nyert vendégként.

A St. Louis hazai jégen nyert a Los Angeles ellen és ezzel ellenfelétől átvette a Nyugati konferencia első helyét. A sikerhez Vlagyimir Taraszenko és Jaden Schwartz egy-egy góllal és gólpasszal, Jake Allen 26 védéssel járult hozzá. A Blues 13 meccs után 21 ponttal áll, ez a legjobb idénykezdet csúcsbeállítása, amely 1997-ből származik.

Gólszegény meccsen győzött hosszabbításban a Dallas Vancouverben. A győztes gólt Alekszandr Radulov ütötte. A Stars az utolsó 14 meccséből 13-at megnyert, csak egy hosszabbításos vereséget szenvedett riválisától az elmúlt négy és fél évben.