Tavares-tripla Nashville-ben

Az Islanders kapitánya klasszikus mesterhármast szerzett hét perc alatt. Megszakadt Kucserov és Stamkos nagy sorozata.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Montreal a New York ellen a Bell Centerben. A Habs már 3-0-ra és 4-2-re is vezetett, de a Rangers 4-4-nél utolérte ellenfelét. A Canadienst végül a karrierje első négypontos meccsét játszó Phillip Danault mentette meg, aki a harmadik harmad derekán ütötte a győztes gólt.

12 év után nyert ismét a rendes játékidőben a San Jose a Buffalo otthonában. A találkozón egyszer-egyszer vezetett a Sharks és a Sabres, majd érkezett Logan Couture, aki kevesebb mint négy perccel a befejezés előtt zárta le a San Jose sorozatát. Érdekesség, hogy az akkori csapatból már csak  Joe Thornton tagja a Sharksnak.

Elképesztő befejezést és vendéggyőzelmet hozott a Bruins?Kings a TD Gardenben. 1-1-es állásnál mindössze 0,9 másodperc volt hátra a hosszabbításból, amikor Anze Kopitar elhozta bulit a Boston kapuja előtt, Tyler Toffoli pedig azonnal a kapuba bombázott. Az óra 0,4 másodpercnél állt meg.

Meglepetésre simán győzött a Flyers a Toronto otthonában. A Leafs kapusa, Frederik Andersen karrierje eddigi hat meccsét megnyerte a Philadelphia ellen, de most nem tudta megállítani a Brandon Manning és a Jakub Vorácek vezette narancsmezeseket. Mindkét játékos góllal és gólpasszal zárt.

John Tavaresnek köszönhetően nagy verést mért az Islanders a tavalyi döntős Predatorsra saját közönsége előtt. 1-1 után a New York zsinórban ötöt ütött, amiből a kapitány klasszikus mesterhármassal vette ki a részét alig több mint hét perc alatt. Tavares ebben a szezonban másodszor triplázott, erre rajta kívül csak Ovecskin volt képes a mezőnyben.

tavares

Megállította az Anaheim a Kucserov?Stamkos párost, és vele együtt a Tampát. A két játékos 11 meccs után nem szerzett pontot, ami azzal járt, hogy a Bolts simán kikapott hazai jégen a kaliforniaiaktól. A Ducksban Rickard Rakell duplázott, Ryan Getzlaf három találatot készített elő, John Gibson 31 lövést védett.

A forduló egyetlen szétlövését a Detroit nyerte a Florida csarnokában, ahol a Red Wings két nyerő emberének Gustav Nyquist és Jimmy Howard bizonyult. A center szerezte a vörösök egyenlítő gólját, majd egyedüliként értékesítette büntetőjét. A kapus 47 lövést védett, ebből hármat a rávezetések során.

Az Arizona hiába vezetett kétszer is New Jerseyben, pont nélkül távozott a Prudential Centerből, és továbbra is az NHL egyetlen nyeretlenje. A Devils a harmadik harmadban két emberelőnyös góllal fordított Taylor Hall és Jesper Bratt révén. Mindkét játékos három ponttal zárt, előbbi egy duplával és egy gólpasszal, utóbbi épp fordítva.

A St. Louis simán nyert a Columbus ellen, amivel nemcsak megerősítette helyét a Central-csoport élén, de elmondhatja magáról, hogy az egyetlen, amely egyedüliként veretlen hazai jégen. A Blues legjobbja a 36 lövést hárító és a harmadik harmad közepéig hibátlanul védő Jake Allen volt, valamint a három év után ismét egy meccsen három pontot szerző Scottie Upshall.

Szoros meccsen, egy késői Mikko Koivu góllal verte a Minnesota a Pittsburghöt. A győzelem kulcsa a 29 lövést hárító Devan Dubnyk volt, valamint a Wild védelme, amely mindössze öt kapura lövésen tartotta azt a Sidney Crosby, Jake Guentzel, Conor Sheary hármast, amely eddig 13 gólt szerzett.

Könnyedén nyert a Colorado a Chicago ellen. Az Avalanche már az első harmad végén hárommal ment, amit még kettővel megtoldott a második elején, így az is belefért, hogy a végére kiengedjen. Nathan MacKinnon és Mikko Rantanen egyformán duplázott és egy gól készített elő, miközben Jonathan Bernier 39 lövést ártalmatlanított. A Hawks az utolsó hat meccséből ötöt elveszített.

A Washington negyed óra után kétgólos hátrányban volt Edmontonban, mégis simán elhozta a pontokat a Rogers Place-ből. 0-2 után Jevgenyij Kuznyecov és Alekszandr Ovecskin vette kezébe az irányítást, előbbi duplázott, győztes gólt szerzett, honfitársa három találatot készített elő, közte a győzteset is.