Harcos Titánok vendégeskednek a MAC-nál

Szinte mindig látványos és izgalmas mérkőzést játszik egymással a MAC és a Fehérvár.

A MAC a Csíkszereda legyőzése után érkezik. Magabiztos kezdés és háromgólos vezetés után izgulnia kellett az utolsó percekben a budapesti csapatnak, hogy meglegyen mind a három pont. Majoross Gergely csapataitól korábban nem szoktuk meg, hogy biztos vezetésüket eladják, de most ez történt. A Csíkszereda a meccs végére feljött egy gólra, kapus nélkül támadott az egyenlítésért. Ebben az idényben kicsit kevésbé stabil a csapat játéka, mint ahogy azt korábban megszoktuk, több a kiállítás, több a kapott gól is, bár elől továbbra sincs gond, a csatárok ontják a gólokat, meccsenként több, mint négyet, ami az egész mezőnyben kiemelkedő adat.

A Titánok legutóbb ugyan kikaptak a DVTK Jegesmedvéktől, ám Kóger István vezetőedző elégedetten nyilatkozott a játékról, amit nyújtottak. Csatlakozott hozzá Mikael Tissel, a Jegesmedvék edzője is. Harcos, keményen dolgozó csapattá érett a Titánok, aki viccelt már meg élcsapatot is ebben az idényben. A MAC elleni idei egyetlen hazai mérkőzésükön is képesek voltak egyenlíteni kétgólos hátrányból, az egy másik kérdés, hogy a végére a fővárosiak vissza tudták állítani ugyanezt a különbséget. Bár jelenleg az utolsó előtti pozícióban vannak, jól sikerült meccsel két helyet is előre tudnának lépni. Ennek az esélye nyilván kisebb, mint egy hazai győzelemnek, de ismerve a fehérvári fiatalok elszántságát, mindent meg fognak tenni azért, hogy felborítsák a papírformát.

MAC Budapest–Fehérvári Titánok 7-4

A fővárosiak a harmadik harmadban mindegyik emberelőnyüket kihasználták, ennek köszönhetően legyőzték a székesfehérváriakat. Brance Orban mesterhármasig jutott.

Reisz Áron első Erste Liga-mérkőzését játszotta ebben a szezonban. A mérkőzés első harmadában a MAC volt aktívabb, ezt a 14:4-es kapura lövési mutató is jelzi, a Titánok főleg kontratámadásokat vezettek. A második játékrész kiegyenlítettebb játékot és 2-2 gólt hozott. A 23. percben Somogyi lövését még védte Kornakker, ám a kipattanót Brance Orban közelről belőtte. A fehérváriak 3 és fél perccel később egyenlítettek: Antilla addig cselezgetett a támadó harmadban, hogy Ainsworth a kapuvas tövénél üresen maradt, és egy okos passz után góllal fejezte be a támadást. Két percre rá újra vezetett a MAC, Somogyi kék vonalas lövésébe nem ért bele senki, ez megtréfálta Kornakkert. Úgy tűnt, 2-1-es hazai vezetéssel vonulnak szünetre a csapatok, ám az utolsó percben egy tilos felszabadítás után a MAC hiába hozta el a bulit, Antilla elvette a korongot egy budapesti hátvédtől, kiugrott és egyenlített.

A harmadik húsz perc elején Jesse Dudas kiállítását még nem használták ki a vendégek, ám a 45. percben Garát Zsombor büntetése alatt felálltak 5 a 4 ellen, Ainsworth bombázott Bálizs füle mellé. Nem tartott sokáig a Titánok-előny, 8 másodperccel később Nagy Krisztián lőtt nagy gólt Kornakkernek. Másfél perccel később újra a MAC vezetett, Orban révén kihasználták Láday büntetését. A budapestiek a következő 5 a 4 elleni lehetőséget is gólra váltották, Dansereau lőtte a Titánok kapujába a korongot. A két előnyös MAC-gól után jött a harmadik, Reisz Áront kiküldték a büntetőpadra, az előnyt Nagy Krisztián váltotta gólra. Az 58. percben Antilla kiugratta Schoenmakerst, aki kétgólosra csökkentette csapata hátrányát. A végén Kornakker lekorcsolyázott, hiába: Orban betalált az üres kapuba, ezzel mesterhármast ért el.

A MAC 7-4-re nyert, győzelmével átvette a vezetést az Erste Ligában, ám 3 meccsel többet játszott, mint a DVTK Jegesmedvék.

Erste Liga, 450 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Berger, Iihf.
Bálizs: 78,9% (#2465)
Kornakker: 86,7% (Gyenes)