Gyerehokizni MAC-sikert hozott az U18-as rangadó

A KMH legyőzte a Debrecent az U20-as bajnokságban, egyben az osztrák juniorligában is. Az U18-as bajnokság rangadóját a MAC nyerte a Fehérvárral szemben.

EBYSL/U20-as bajnokság

Jól kezdett az UTE, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett a Fehérvár ellen az osztrák juniorliga, egyben U20-as bajnoki mérkőzésen. A vendégek azonban gyorsan fordítottak, s bár a lilák 2-1 után még egyenlítettek, a második harmad végén már 7-2-re vezettek a fehérváriak, végül 9-3- ra nyertek.

Mindenképpen meglepetést jelent, hogy a hazai bajnokságban harmadik helyen álló Debrecen viszonylag simán kikapott a KMH-tól. A budapestiek a második harmad elején már 3-0-ra vezettek. Az 55. percben egy gólra felzárkóztak a hajdúságiak, a hazaiak az utolsó percekben ismét betaláltak, így 5-3-ra győztek. Az EBYSL-ben a Znojmo a 45. percben már kettővel is vezetett a MAC ellen, de a budapestiek gyorsan szépítettek, majd az 56. percben egyenlítettek, s ezzel hosszabbításra mentették a meccset. Végül egy pontot hoztak el a csehektől, akik 4-3-ra nyertek.

Vasárnap az EBYSL-ben az UTE a Grazot, a Debrecen a Viennát fogadja. Az U20-as bajnokság a DVTK látogat a MAC-hoz.

EBJL

Rangadót játszott az U18-as bajnokságban és egyúttal az osztrák ifjúsági ligában a Fehérvár és a MAC. Utóbbi a 9. percben megszerezte a vezetést, majd a 15.-ben megduplázta az előnyét. A hazaiak a második harmadban szépítettek, de miután több gól nem esett a találkozón, a budapestiek 2-1- re nyertek.

Az EBJL-ben már pénteken beindul a nagyüzem, a Vasas az Okanagan Redet, a KMH a Viennát, az UTE a Klagenfurtot fogadja. Utóbbi szombaton a KMH-hoz látogat, a lilák az Okanagan Reddel játszanak, míg a Vasas az Okanagan White-tal, a Fehérvár a Znojmóval, a
MAC pedig a Viennával. Vasárnap az UTE látja vendégül az Okanagan White-t, a Red a KMH-hoz megy, a Vienna a Vasashoz.

U18-as bajnokság

Rendkívül izgalmas meccset játszott egymással csütörtökön a Pesterzsébet és a Debrecen. Az első harmad 1-1-gyel zárult, a másodikban a Debrecen már két góllal is vezetett és 3-2-es előnnyel fordult az utolsó játékrészre. Az 53. percben aztán a Pesterzsébet egyenlített, majd
31 másodperccel később fordított, s ezzel 4-3-ra nyert.

A tabella utolsó két helyezettjének találkozóját a Szeged-DAB nyerte, 11-1-re múlta felül a Gepárdot.

Az ifjúsági bajnokság küzdelmei hétfőn folytatódnak.

Eredmények:

Pesterzsébet?Debrecen 4-3
Szeged-DAB?Gepárd 11-1

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

Továbbra is magabiztos előnnyel vezeti az Ifj. Ocskay Gábor JA az U16-os bajnokság A csoportjának tabelláját. Szerdán elsősorban a második harmadban nyújtott teljesítményének köszönhetően a Debrecen felett aratott 6-2-es győzelemmel gyarapította pontjainak számát. Az első harmad után a Pesterzsébet 1-0-ra vezetett a MAC ellen, majd a második harmadban a vendégek fordítottak, de a játékrész végül 2-2-vel zárult. Az utolsó harmadban két gól is esett, mindegyiket a Farkasok lőtték, így 4-2-re nyertek.

Ha 20 percig tartana egy jégkorong-mérkőzés, akkor az UTE nyerte volna a Győr elleni mérkőzést, hiszen az első harmad után 2-1-re vezetett. A második harmad végére azonban a hazaiak megfordították az állást, és miután az utolsó játékrészben nem esett több találat, 3-2-re nyertek.

A hétvégén a Győr először a DVTK-hoz, majd a Debrecenhez látogat. A miskolciak a Pesterzsébettel is megmérkőznek, míg a MAC az UTE-t fogadja.

17:50 MAC Budapest A?UTE

A Vasas továbbra is százszázalékos a B csoportban, 11. meccsén kedden a Ferencvárost győzte le 7-4-re. A tabella második helyén álló Ifj. Ocskay Gábor JA B is magabiztosan múlta felül 8-3-ra a Dunaújvárost, míg az Egerszegi Titánok a Szeged ellen nyert 5-3-ra.

Vasárnap a fehérváriak az zalaegerszegieket fogadják, a Dunaújvároshoz a KMH, a Ferencvároshoz a Szeged látogat.

14:00 Ferencváros?Szeged

A C csoportban szerdán a Kaposvár 6-3-ra múlta felül a Ferencváros B-t, a Gepárd 26-2-re a Kazincbarcikát.

Vasárnap a Kaposvár a Gepárddal, az UTE B a MAC B-vel mérkőzik.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság első csoportjában csütörtökön a listavezető UTE magabiztosan győzte le 7-1-re a KMH-t, a Vasas 4-1-re nyert a Pesterzsébet ellen, míg a Győr 4-0-ra múlta felül a Gepárd A-t.

Szombaton az UTE a Pesterzsébetet, a Debrecen a Gepárd A-t, a KMH a Vasas A-t, a MAC A a DTVK-t fogadja.